CNN Prima News Klárov

Klárov

Výpis příspěvků ke štítku „Klárov“

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce

14. června 2021 06:38

Výrok o skejtování na památníku československým letcům RAF na Klárově byl blábol, který se prostě nepovedl, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pirátská senátorka Adéla Šípová. Nejvíce ji ale fascinuje, kolik času má třeba expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na to, aby taková vyjádření začínající političky řešil. V rozhovoru se dále rozpovídala o tom, jak zvládá výchovu pěti dětí a proč občas pochybuje, jestli je dobrá máma. Mluví i o ženách v politice nebo o svém hlavním tématu – exekucích.

Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je. Iniciativa Chcípl PES blokovala Úřad vlády

29. ledna 2021 16:42
Aktualizováno

Členové iniciativy Chcípl PES se v pátek odpoledne pokoušeli blokovat vládní budovy, konkrétně Úřad vlády sídlící ve Strakově akademii. V 16:30 akci ukončili a rozešli se. Původně chtěli blokovat několik vládních budov. Pořadatelé ale plánují další protesty. Policie zadržela jednoho člověka, který neuposlechl výzvu, aby si nasadil roušku.

Vláda jedná chaoticky a bezohledně, tvrdí podnikatelé, kteří demonstrovali v Praze

1. prosince 2020 12:19

Několik desítek zástupců podnikatelů a živnostníků se vydalo v úterý dopoledne od pomníku druhého odboje v parku na pražském Klárově k úřadu vlády, kde kritizovaly její styl vládnutí a rozhodování. Akci svolaly Podnikatelské odbory. Před Strakovou akademií jednotliví podnikatelé přednesli své výtky vůči krokům kabinetu. Po neúspěšném pokusu o předání výzvy vládě se účastníci protestu za zpěvu hymny před polednem postupně rozcházeli.

Cíl demonstrantů proti koronavirovým restrikcím byl stejný, důvody jiné

29. října 2020 21:16

Středeční oslavy vzniku bývalého Československa 28. října doprovázela i řada protestů proti vládním koronavirovým restrikcím. „Ten cíl je vlastně stejný, ať už je to jenom jinak přestavět ta současná opatření, nebo je úplně zrušit, každopádně ty důvody jsou jiné,“ uvedl k několika uskutečněným demonstracím novinář CNN Prima NEWS Ondřej Svoboda.

V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty

28. října 2020 10:15
Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny. Poté se demonstranti přesunuli na Klárov, kde došlo k dalším konfliktům. Zasáhnout musela policie.

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

28. října 2020 05:12

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Jsme pěkní fašouni a rasisti. Tak jsme si etnicky vyčistili Čechy, míní novinář Gregor

15. června 2020 20:49

Před třemi týdny zemřel při policejním zásahu v americké Minnesotě Afroameričan George Floyd. Tato násilná smrt vyvolala nejen v USA vlnu nepokojů. Demonstrovat proti policejní brutalitě přišli v sobotu na pražský Klárov i Češi. O barvě pleti i rasismu v Čechách hovořili v pořadu televize CNN Prima NEWS Silný hlas Markéty Fialové zpěvačka a tanečnice Esther Lubadika a novinář Marek Gregor.

Největší pochod za práva zvířat v Praze! Přidáte se?

7. srpna 2019 00:00

Už v sobotu 17. srpna se Praha postaví po bok Londýna, New Yorku a dalších měst. Naším hlavním městem totiž projde historicky největší pochod za práva zvířat, jaký u nás kdy byl. A kvůli čemu? „Hlavním poselstvím pochodu je ukončení tlaku vůči všem zvířatům,“ říkají organizátoři.