reklama

Klaus opustil nemocnici a čeká ho domácí léčení. Vracet se bude na občasné kontroly

Exprezident Václav Klaus v pátek opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Byl propuštěn do domácí léčby, do nemocnice bude docházet na občasné kontroly. Exprezident byl v ÚVN v posledních týdnech přijat opakovaně, nyní v ní strávil více než týden, léčil se na urologické klinice.

reklama

„Prezident Václav Klaus byl dnes propuštěn z nemocnice do domácí léčby. Po dohodě s ošetřujícím lékařem bude do ÚVN docházet na občasné kontroly,“ napsal ve čtvrtek v SMS zprávě Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Klaus byl v ÚVN hospitalizován už 11. září, a to na dvě noci. Znovu se tam vrátil o den později, propuštěn pak byl 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Opět hospitalizován byl o šest dní později, protože u něj zdravotní potíže přetrvávaly.

Bývalý prezident přitom v minulosti neměl zdravotní problémy příliš často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 následovala operace šedého zákalu.

ÚVN navštívil také na konci letošního února. Tehdy absolvoval půlhodinové vyšetření, protože byl pozitivně testován na koronavirus. Potom se přesunul do domácí léčby. Nemoc COVID-19 nakonec přečkal se středně těžkým průběhem.

Ve střešovické nemocnici se od úterý 14. září léčil i prezident Miloš Zeman, kterému lékaři zjistili mírné vyčerpání a dehydrataci. Z nemocnice byl propuštěn minulou středu.

Hlava státu do nemocnice pravidelně dochází na takzvané rekondiční pobyty. Dlouhodobě trpí cukrovkou a neuropatií, tedy poruchou nervů v dolních končetinách. Kvůli tomu Zeman používal hůl a v posledních měsících přesedlal na invalidní vozík. Sám se také přiznal, že už hůř slyší.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama