Posiluje imunitu nebo dodává energii. Špatná příprava čaje ale může škodit zdraví
klimatolog
Výpis příspěvků ke štítku „klimatolog“
Čtyři druhy jara a tři různá data. Jak se v ročním období vyznat a jaké svátky k němu patří?
Podle kalendáře začalo první roční období 1. března. Zapomínat by se však nemělo na další tři druhy jara: meteorologické, astronomické a biologické. To, kdy se oficiálně začíná země po zimě probouzet, je tak pro mnohé lidi velmi matoucí. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jednoduchý přehled s vysvětlením.
Zděsili byste se, kdybyste věděli to, co já. Země se ještě nikdy tak neohřívala, varuje expert
To, co se děje s naším světem, mě k smrti děsí, napsal v komentáři pro americkou CNN klimatolog Bill McGuire. Země se podle něj nikdy v celé své historii neohřívala tak rychle jako právě nyní. Uvedl také, že vědci by měli veřejnost pravdivě a dostatečně informovat, i když to v nich vyvolává strach. Důležité je, aby lidé viděli naději. Jednou z cest, jak je podle něj možné dosáhnout změny, je kolektivní akce.
Greta je můj guru, co řekne, tomu věřím. Klimatická změna je tu, varuje český odborník
Evropa se v posledních měsících potýká s mnoha živelnými katastrofami i klimatickými extrémy. Tornádo nejprve zasáhlo Česko, o pár týdnů později se další objevilo na Slovensku. Německo zažilo zničující záplavy, Řecko sužují požáry a v Itálii naměřili rekordní teploty. „Velká část klimatických problémů je důsledkem lidské činnosti,“ sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS geolog a klimatolog Václav Cílek.
Klimatolog: Za sílu a četnost obřích povodní může člověk. Pohromy budou jen extrémnější
Zvykejme si, že povodně podobné těm německým nás budou postihovat častěji, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS klimatolog Pavel Zahradníček. Podobné pohromy tu sice podle něj byly vždycky, s klimatickou změnou k nim však bude docházet hojněji, mohou být navíc extrémnější.
Půda už nedokáže přijímat vodu, další deště mohou spustit povodně, varuje klimatolog
Deště z uplynulých dní nasytily povrchovou vrstvu půdy v České republice až do hloubky 40 centimetrů. Na Moravě a Českomoravské vrchovině je zcela nasycena dokonce i hlubší vrstva. Takový stav je velkým rizikem pro vznik povodní, varuje klimatolog a jeden z tvůrců projektu InterSucho Pavel Zahradníček.