reklama

Kočky nás chrání před negativní energií: Hledáme domovy hned několika

Jeden citát praví, že člověk, který by chtěl porozumě lidským vztahů, by si měl pořídit psa, který by ho miloval, a kočku, která by ho ignorovala. Pejsky jsme vám představovali minule hned tři, takže dnes je řada na kočičkách. O těch se navíc traduje, že čistí energii. Lidem odebírají negativní energii a navrací pozitivní.

reklama

Táňa

Táňa je asi tři roky stará kočička, velká pohodářka, která se ráda mazlí. Je zvyklá na jiné kočičky, ovšem v novém domově by měla být spíše jedináčkem, protože trpí nemocí FIV. Pelíšek může sdílet se stejně nemocnou kočičkou. Na jiná zvířata ani člověka nemoc přenosná není a díky medikaci Táňa nemá žádný problém. Je to veselá žíhaná holka. Do rodiny jde odčervená a kastrovaná.

Pirát

Je podobně nemocný jako Táňa, trpí FeLV, taky proto spolu v útulku sdílí svou místnost. Je to jednooký černobílý fešák. Pořádný kocour, který potřebuje chvilku času na seznámení, ale pak nemá problem sebou bouchnout o podlahu a za příjemného vrnění se nechat hladit. Pokud ho budete chtít na něco nalákat, tak voňavá konzerva je jasnou volbou. Domů půjde kastrovaný a odčervený.

Černoušek

Černoušek je trošku zvláštní kocour, který chvíli po společnosti člověka touží a chvíli dá svým kousnutím najevo, že nemá zájem. Umí se mazlit, ale taky pěkně rozčílit. Bohužel se není co divit, nejspíš ho bývalí majitelé mlátili, a to koštětem, dle jeho reakcí. Čím ho ale zaručeně uklidníte, je pamlsek a šanta kočičí, tu zbožňuje.

Miníšek

Miníšek je starší kocourek, který trpí artrózou, pro pohlazení si ale sám přišel a žádná bolest ho v tom neodradí.

Ámos

Ámos je celobílý kocourek, který neslyší, jak už to u těch běloušků bývá. Má obecně s ušima problém a nerad si na ně nechá sahat. Je to ale velký mazel a zasloužil by si svůj pelíšek.

Alžběta

Alžběta je mourovatá kráska, která si ještě zvyká. Je dost plachá, ale stejně jako ostatní slyší na plnou misku šťavnaté kapsičky.

Číča

Přišla do útulku po smrti své majitelky, se kterou žila sama, a je to na ní vidět. V útulku se velmi bojí, a to tak, že pokud není zcela oddělena od jiných koček, je nečistotná, to se však během několika dnů srovná, je-li sama. Hledá domov, kde by byla milovaným jedináčkem.

Pšenička

Pšenička byl nalezený poraněný na silnici – srazilo ho auto – dostal ránu přímo do hlavy. Po úrazu mu zůstal vyplazený jazyk (měl ho roztržený) a lehce posunutá čelist.

Kocourek byl zcela venkovní a dodnes zůstal plachý. Je však veliký labužník a to se zdá jako skvělá cesta k jeho plné socializaci. Hledáme pro něj nejlépe bezpečnou zahradu s trvalým přísunem krmiva či byt se zabezpečeným balkonem. A samozřejmě laskavého a trpělivého majitele.

V útulku se nachází i mnoho jiných kočiček a hlavně koťat. Útulek momentálně hledá i místo, kam by se mohl přesunout, nebude mu kvůli rekonstrukci objektu prodloužena nájemní smlouva.

Kontakt:

útulek Šanta kočičí

Mezi Vodami 1560/33, Praha-Modřany, areál bývalé Chirany 143 00, Praha 12

723 88 26 12 – Jana, vedoucí útulku

santa.kocici@seznam.cz

CHCETE VYHRÁT PLNOU MISKU DOBROT SESTAVENOU PRO VAŠEHO MAZLÍČKA NA MÍRU? PAK SI NENECHTE UJÍT NAŠI SOUTĚŽ S VÝROBCEM KRMIV ZNAČKY YOGGIES!

Naši zvířecí parťáci jsou zkrátka gurmáni každým coulem! 😅 Proto jsme si pro vás spolu s Yoggies - zdravá krmiva pro...

Posted by Prima Mazlíček on Saturday, October 2, 2021

Tagy:

Hlavní zprávy

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat
Politika

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Průšvihář z NHL Kane mířil na manželku zbraní. Podle hokejisty by se měla léčit

Momentálně se v NHL zřejmě nevyskytuje kontroverznější hráč. I když momentálně Evander Kane ani není plnohodnotným hokejistou, protože po trestu za zfalšování potvrzení o očkování byl organizací San Jose Sharks umístěn na seznam volných hráčů. Do toho teď přichází další problém od manželky, se kterou se rozvádí. Na sociálních sítích zveřejnila video, na němž na ní Kane míří údajně nabitou zbraní.

Vědci se neshodnou, co od mutace omikron čekat. Proč na výzkum potřebují týdny?

Vědci se po objevení varianty omikron, která nejspíše pochází z Jihoafrické republiky, okamžitě pustili do jejího zkoumání. Řeší se její nebezpečnost v porovnání s jinými variantami. Teoreticky by mohla být jakousi spásou, pokud by způsobovala mírnější průběh onemocnění COVID-19. To se ale dozvíme až za určitý čas. Experti ji napřed potřebují důkladně zmapovat a prozkoumat.

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

reklama

Domácí zpravodajství

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Etzler kvůli covidu skončil na kyslíku. Které další celebrity bojovaly s těžkým průběhem?

Herec Miroslav Etzler skončil s covidovou atakou a oboustranným zápalem plic v nemocnici na dýchacích přístrojích. Fanouškům prostřednictvím sociální sítě napsal, že nebyl očkován a vyzval národ, aby neudělal stejnou chybu jako on. V českém šoubyznysu není jediným, kdo měl velmi těžký průběh nemoci. Koho dalšího koronavirus dostal na lopatky?

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

Bude Mynář vracet dotace na penzion? Ministerstvo rozhodlo nezákonně, říká státní zástupce

Nejvyšší státní zástupce podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. Řekl to mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. Rozhodnutí ministerstva považuje nejvyšší státní zástupce Igor Stříž za nezákonné.

reklama