reklama

Kočky šplhaly na potrubí: Záplavy v Děčíně zničily kočičí depozitum

Příroda je nevyzpytatelná a za poslední měsíc jsme se o tom mohli přesvědčit. Nejdříve děsivé tornádo na Moravě, které vzalo střechu nad hlavou nejen lidem, ale i zvířatům. Ať už těm, která domovy měla, nebo těm v útulcích. Další přírodní katastrofa před několika málo dny udeřila na Děčínsku a vytvořila podobný scénář.

reklama

Zaplavené sklepy, domy i zvířecí azyl. Odnesl to Catfamily Faktor SOS depozit v Jílovém u Děčína, kde přívalový déšť zaplavil celé kočičí depozitum. Během několika minut dosáhla voda 1,5 metru. „Většina vyděšených koček naštěstí vyskočila na potrubí vedoucí pod stropem, jiné se zvládly chytit plovoucích věcí,“ popsala situaci Daniela Faktorová z depozita. I když byly dopraveny do bezpečí, i tak si tato katastrofa vyžádala tři životy: „Nepřežila to jedna kočička se dvěma koťátky. Třetí koťátko se podařilo resuscitovat, malá želvovinová Růženka se tak za duhový most jen podívala a vrátila se, stále jí ale není nejlépe,“ dodává Daniela.

Daniela i přes všechno dále pomáhá, například jí při povodních přibylo toto bílé koťátko, které se našlo prochladlé v lese.

Nábytek a vybavení depozita je zničené. To samé platí o stelivu, lécích a granulích, vydržely to akorát konzervy a plastové vybavení – záchody, misky, přepravky. Depozitu přispěchali na pomoc nejen hasiči, ale i pracovník z děčínského městského útulku, a odčerpávali vodu. Pak přišlo na řadu čištění prostor od bahna a rozmočeného steliva. V blízkých dnech bude probíhat sušení, oprava plynového kotle a radiátoru, v další vlně pak příjde na řadu oprava zdí a výmalba.

Posted by Catfamily Faktor SOS depozit on Monday, July 19, 2021

Kočičky jsou sice v bezpečí, ale celá situace na nich zanechala stopy, a jak můžete slyšet na videu, zoufalá je i pracovnice depozita. A není se čemu divit. Některé kočky se ze stresu schovávají, jiné mají průjem či zvrací. Pokud by někdo z vás chtěl pomoci, nejvíce je teď potřeba stelivo, krmení a hlavně finanční pomoc, která bude využita na nákup nejnutnějšího, jako jsou léky, vybavení a zmíněné krmení se stelivem. V galerii naleznete i QR kód transparentního účtu depozita.

Tagy:
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta

Olympijské hry v Tokiu pokračují po pátečním slavnostním ceremoniálu svým druhým dnem. Turnaj končí pro české kvarteto v ženské štafetě, je mimo postupující osmičku. Tenistka Barbora Krejčíková po zranění své soupeřky naopak postupuje dál ve dvouhře, vítězství nakonec urvala i Markéta Vondroušová. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, kdy po většinu závodu jel ve vedoucí skupině. Nakonec ovšem neuspěl. První zlatou medaili v Tokiu bere Čína. Získala ji pro ni střelkyně Jang Čchien.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama

Domácí zpravodajství

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama