reklama

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Jak se nám mumifikoval pes

Mumie, seznamte se.
Foto: Klára Mayerová

Mumie se mnou strávila přesně půlku mého života. Měl to být krysařík, ale samozřejmě něco takového nelze čekat od psa, který se narodil proto, že „fena přece musí mít aspoň jednou v životě štěňata“. Krysaříka viděla tak maximálně z výletní lodi.

reklama

Mladá Mumie, tehdy ještě Bellatrix, Trixina nebo Mumís, byla výborná. Nenáviděla procházky, nesměla být ponechána o samotě a byla jí pořád zima. Prvních pár let svého života strávila víceméně v tašce anebo u mě pod mikinou. Zpod té se s vrčením a hryzáním vrhala na každého, kdo se o mě otřel. Vypadalo to výborně, udělala jsem z toho svůj oblíbený párty trik: Předstírala jsem, že jsem Ripleyová a řvala jsem: „Něco je ve mně a chce to veeeen…!“ a Mumie udělala vetřelce.

/ fotografií

S Mumií v kabelce jsem maturovala, udělala autoškolu, absolvovala vysokou a našla si svoje první zaměstnání. Byla jsem jak Paris Hilton, teda kdyby ji otec vydědil a ona objevila krásu punku.

Pak Mumie jednoho dne řekla dost a místo toho, aby se cpala za mnou do dveří, odmítla vylézt zpod peřiny, když jsem odcházela. A tak skončila její separační úzkost. Touha po pohodlí prostě převážila.

Postupně degeneruje, plešne a hubne zhruba od sedmi let. Chvíli trvalo, než jsme zjistili, že má vrozené onemocnění jater, takže nejenže je teď prastará, ale ještě strašně, ale opravdu strašně hnusná.

Večery s Mumií

Bezdětný člověk nikdy nepochopí to blaho, když všechny děti večer usnou. Stejně jako nepochopí, jak obrovská tragédie to je, pokud je něco probudí. Představte si to asi jako by vám na poslední chvíli zrušili dovolenou na Bali a ještě vám oznámili, že místo toho budete týden sloužit v práci přesčas. Já už jsem si ale díky Mumii naštěstí vypěstovala ke zklamání odolnost.

/ fotografií

Mumiin problém je, že celý den spí. Nejde probudit, nejde vyklepat z boudy, postavíte-li ji na trávník, předstírá náhlý úhyn. Bohužel, o to aktivnější je pak v noci.

Má v té boudě asi nějaké špionážní zařízení, protože nikdy nedělá virvál, dokud jsou děti vzhůru. Teprve v momentě, kdy celý dům ztichne, přijde její výstup na scénu. Čeho tím chce dosáhnout, není jisté. Postupem času jsme vyloučili loudění žrádla i piškotů, žádost o venčení, žádost o pozornost i špatné povětrnostní podmínky (moc vedro, moc zima, náznak průvanu, …). U veterináře jsme s ní každou chvíli, a ten přísahá, že jí nic nebolí. Má ale zajímavou teorii: Mumie je podle něj už totálně senilní, takže neví, co chce, kde je a co se děje, a proto aspoň ječí. Oukej, no… tak to abych začala děckám nalévat do flašek kafe a sobě whiskey.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama