CNN Prima News koruna

koruna

Výpis příspěvků ke štítku „koruna“

Teď je správný čas na nákup eur. Analytici varují před oslabením koruny o desítky haléřů

23. ledna 2023 11:01

Česká měna by v příštích měsících měla oslabit ze současných hodnot, které jsou k euru nejsilnější od krizového roku 2008. Mohla by tak klesnout o několik desítek haléřů z pátečních 23,90 Kč za euro. Vyplývá to z odhadů analytiků. Posilování koruny z posledních týdnů podle nich souviselo s návratem rizikového apetitu k exotičtějším měnám, jako je koruna. Roli hraje i vyšší úročení domácí měny.

Umíte číst? Europoslanci z ODS a TOP 09 se pohádali kvůli zavedení eura

5. ledna 2023 16:42

V rámci koalice Spolu panuje dlouhodobě neshoda ohledně případného zavedení eura. Zatímco členové TOP 09 vstup do eurozóny výrazně prosazují, zástupci ODS jsou proti. Kvůli zavedení eura na sociálních sítích aktuálně emocionálně debatovali europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Luděk Niedermayer (TOP 09). Zahradil poukazoval na článek pojednávající o vývoji cen v Chorvatsku. Niedermayer se svého kolegy ironicky ptal, zda umí číst.

Euro či dolar. Zájem Čechů o zahraniční měny roste, politice silné koruny příliš nevěří

11. prosince 2022 10:26

Češi čím dál více věří cizím měnám. Zájem o účty v eurech či dolarech roste, otevírají si je nejen firmy, ale i domácnosti. Největší banka v zemi hlásí meziroční růsty kont v cizí měně o desítky procent. Růst potvrzují také data České národní banky (ČNB). A co na tento trend říkají experti? Podle nich jde bezpochyby o diverzifikaci možného rizika.

Inflace na dvou procentech v létě 2024 a euro skoro za 26 korun, odhaduje ČNB

1. října 2022 06:54

Čeká nás ještě dlouhé období, po něž nás bude doprovázet inflace, kterou nepamatují lidé narození v tomto století. Tempo růstu cen sice v Česku již začalo klesat, ale po většinu příštího roku se bude držet na dvouciferných hodnotách nebo těsně pod nimi. Teprve až na přelomu druhého a třetího kvartálu 2024 pevněji zakotví na inflačním cíli dvou procent, který stanovuje Česká národní banka.

KOMENTÁŘ: Stojíme na prahu měnových válek. Obětí bude koruna a jiné „miniměny“

28. září 2022 06:28

Evropa čelí energetické krizi, v jejím východním koutě zuří válka, svět se potácí v inflačním pekle. A do toho všeho americká centrální banka potřetí v řadě dramaticky zvýší svou základní úrokovou sazbu. Reakce trhů na sebe nenechala dlouho čekat a dolar už Češi nakupují dráž než euro. A další tlak na korunu nejspíše ještě přijde.