Krok od finále. Plíšková v Cincinnati prohrála se Švýcarkou Teichmannovou

Karolína Plíšková do finále na turnaji v Cincinnati nepostoupila. Se 76. hráčkou světa, Švýcarkou Jil Teichmannovou, prohrála 2:6 a 4:6. Češky měly přitom turnaj skvěle rozjetý, hned tři se protlačily mezi nejlepších osm.

První brejk přišel už v páté hře první sady. Plíšková si nedokázala udržet servis a prohrané podání pak ještě jednou zopakovala. Do zápasu přitom vstoupila stylově a Švýcarka dlouho při podání Plíškové čekala vůbec na první získaný fiftýn. První set ale nakonec trval pouhých 29 minut.

V tom druhém se scénář málem opakoval, ale Plíšková pátou hru nakonec získala pro sebe. Přestože Plíšková o servis přišla hned vzápětí, dokázala ještě Teichmannovou brejknout zpět. Na další ztracený servis už ale odpovědět nedokázala a za necelou hodinu a půl prohrála 2:6 a 4:6.

Pro devětadvacetiletou Plíškovou to bylo první prohrané semifinále v sezoně. Ani jednu ze tří finálových účastí však v zisk titulu neproměnila a na turnajový triumf čeká čtvrtá hráčka světového žebříčku od loňského ledna.

Jil Teichmannová ze Švýcarska si ve finále zahraje proti světové jedničce Ashleigh Bartyové z Austrálie. Teichmannová přitom dosud získala na okruhu WTA jen dva tituly. Předloni zvítězila v Praze a Palermu.

V Cincinnati bude její finálovou soupeřkou světová jednička Bartyová, která v semifinále porazila 6:2, 7:5 Angelique Kerberovou z Německa. Pětadvacetiletá Australanka potvrdila, že je momentálně ve formě. Kerberovou, které v semifinále kvůli zdravotním potížím vzdala Petra Kvitová, porazila za 76 minut. Bartyová vyhrála i páté semifinále v sezoně a v neděli bude usilovat o třináctý titul v kariéře.

Tagy: