reklama
CNN Prima News kybernetické hrozby

kybernetické hrozby

Výpis příspěvků ke štítku „kybernetické hrozby“

Hackeři napadli stovky firem v USA i ve světě, požadují přes 1,5 miliardy

Hackeři, kteří zřejmě stojí za víkendovým kybernetickým útokem na stovky firem i veřejných organizací nejen ve Spojených státech, požadují 70 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy Kč), jinak hrozí zneužitím získaných dat. S odkazem na informace na blogu, který obvykle používá kybernetický gang REvil, to dnes uvedla agentura Reuters. Zasaženým firmám pomáhá americká vláda.

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Kdo má největší kybernetickou sílu? Překvapuje Estonsko, Česko v nedohlednu

Nejpočetnější armáda světa ani vlastnictví největšího počtu tanků ještě nemusí vypovídat nic o tom, jakou silou daná země skutečně disponuje. Vojáci, letadla, obrněná vozidla –⁠ to jsou vesměs zbraně starých válek. Ty moderní se stále častěji odehrávají v digitálním prostředí, a tak není divu, že rozpočty státu na zajištění kybernetické bezpečnosti rostou. Kdo je tedy v tomto ohledu nejmocnější zemí světa?

Případů domácího násilí i nebezpečí na internetu v době pandemie výrazně přibylo

V době karantény vzrostl počet případů domácího násilí. To se bohužel nevyhnulo ani dětem, které v době pandemie zůstaly doma se svými trýzniteli. Na situaci zareagovaly některé neziskové organizace, které dětem poskytují péči. Například Dětské krizové centrum v Praze od července posílilo kapacitu linky důvěry. Ta přijímá až deset telefonátů denně se žádostí o péči.

reklama