CNN Prima News Kyle Rittenhouse

Kyle Rittenhouse

Výpis příspěvků ke štítku „Kyle Rittenhouse“

Pokrytec Biden? Nevinu Rittenhouse respektoval, pak otočil a rozsudek má za neférový

23. listopadu 2021 00:19

Osmnáctiletý Kyle Rittenhouse je podle soudu nevinný. Americký prezident Joe Biden s verdiktem souhlasil a vyzval k jeho respektování. O hodinu později v oficiálním prohlášení Bílého domu však podotkl, že chápe rozčarování některých Američanů a sdílí ho s nimi. „Mnozí lidé jsou jeho slovy pohoršeni. Demokraté s ním souhlasí, naopak republikáni mají Rittenhouse za hrdinu,“ reagoval na Bidenova slova v pořadu 360° redaktor webu Echo24.cz Ondřej Šmigol.

Všude byly bambule a rozlitá čokoláda. Kdo je muž, který měl v SUV najet do davu lidí?

22. listopadu 2021 21:16

Nejméně pět lidí zahynulo a další desítky utrpěly zranění poté, co vjel v neděli řidič červeného SUV do vánočního průvodu u města Milwaukee v americkém státě Wisconsin. Policie už jednoho člověka kvůli útoku zadržela. Důvod, proč řidič do průvodu vjel, úřady vyšetřují. Podle informací médií měl za volantem sedět 39letý Darrell Brooks, amatérský rapper z Milwaukee, který má za sebou bohatou kriminální minulost.

Expert: Osvobození střelce z Kenoshy? Nebezpečí vzroste, lidé usoudí, že mohou vše

20. listopadu 2021 11:59

Panují obavy, že se ve Spojených státech na základě zproštění viny 18letého Kyla Rittenhouse budou množit násilné případy. Verdikt poroty nepřímo říká, že je v pořádku brát věci do vlastních rukou, řekl v pořadu 360° amerikanista Jakub Lepš s tím, že řada Američanů se domnívá, že jde o průlomový verdikt. Mladík čelil obvinění z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě na demonstracích ve městě Kenosha, v pátek však soud rozhodl, že je Rittenhouse nevinen.

Střelec z Kenoshy se po rozsudku hroutil štěstím. Jsme zlomení, vzkázali rodiče oběti

20. listopadu 2021 00:08

Kyle Rittenhouse, který čelil obviněním z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě při demonstracích v americkém Wisconsinu, je nevinen ve všech bodech obžaloby. Takový verdikt v pátek oznámila soudní porota. 18letý mladík se před vynesením rozsudku klepal, poté se samotným štěstím málem zhroutil a musel jej uklidňovat jeho právník. Verdiktem jsou naopak zničeni rodiče jednoho ze zastřelených či strýc muže, kvůli kterému k demonstraci vůbec došlo.

Začíná soud se střelcem z Kenoshi. Nová nahrávka má dokazovat, že se jen bránil

25. září 2020 11:06

Žádný vrah, ale dobrý samaritán. Alespoň tak popisuje nový záznam 17letého střelce z Kenoshi Kylea Rittenhouse. Za nově zveřejněnými záběry stojí jeden z jeho právníků Lin Wood. Podle něj nahrávka dokazuje, že Rittenhouse jednal v sebeobraně, když byl zahnán mezi demonstranty. Obviněný navíc neměl vypálit jako první. Právě v reakci na první výstřel měl Rittenhouse zpanikařit, otočit se za svým pronásledovatelem a několikrát jej střelit.

Střelba ve Wisconsinu: Vyšetřovatelé obvinili 17letého mladíka, měl zabít 2 lidi

28. srpna 2020 06:36

Vyšetřovatelé obvinili ve čtvrtek večer ze střelby ve městě Kenosha v americkém státě Wisconsin, kde se odehrávají protesty proti policejní brutalitě, 17letého mladíka. Informovala o tom agentura AP. Kyle Rittenhouse čelí podezření, že zastřelil dva protestující a jednoho zranil. Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu doživotí. V ulicích Kenoshy byl ve čtvrtek klid.