CNN Prima News legalizace

legalizace

Výpis příspěvků ke štítku „legalizace“

Ulevit chudým, zdanit majetek, školné i legalizace konopí. Vláda má na stole třaskavý balík

Konsolidačním balíčkem to nekončí. Poradci kabinetu Petra Fialy z Národní ekonomické rady vlády (NERV) dali dohromady 37 prorůstových opatření, na něž je třeba se zaměřit, aby Česko mělo stabilní ekonomiku. Redakce CNN Prima NEWS má interní pracovní materiál, jímž se bude zabývat vláda, k dispozici. Co jsou nejzajímavější návrhy, které v případě přijetí ovlivní život každého z nás?

Legalizace kokainu? Bez zákazů klesá chuť, řekl Peksa. Asociální a nepřijatelné, namítl David

Drogy jako marihuana nebo kokain by mohly být legální a pod kontrolou státu, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS europoslanec za Piráty Mikuláš Peksa. Jeho kolega Ivan David (SPD) ale naopak tvrdí, že spotřeba roste tam, kde se zvyšuje dostupnost. Záměr některých politiků legalizovat kromě marihuany také kokain je proto podle něj nepřijatelný a asociální.

Prezident Petr Pavel rozvedl své názory na legalizaci konopí. Zvážil by i vyhlášení amnestie

Nejsem proti legalizaci konopí a vyhlášení amnestie pro lidi, kteří v této souvislosti budou aktuálně ve vězení, uvedl prezident Petr Pavel. V pátek to řekl v Ostravě, kde se účastnil festivalu Colours of Ostrava. V rámci diskusního fóra Meltingpot také vystoupil ve speciálním dílu podcastu Kecy & Politika Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose. Během hodinového rozhovoru rovněž potvrdil, že je připraven prosazovat elektronickou formu voleb. Podle něj je to způsob hlasování odpovídající 21. století.

Malta kývla na legalizaci marihuany. Na veřejnosti a před dětmi bude konzumace zakázána

Maltský parlament v úterý odhlasoval legalizaci pěstování a užívání marihuany pro vlastní potřebu a rekreační účely. Pokud zákon podepíše prezident George Vella, bude povoleno na Maltě pěstovat až čtyři rostliny marihuany a držet až sedm gramů sušiny bez postihu, uvedla agentura Reuters. V tom případě by byla Malta první evropskou zemí, která by toto povolila. Zakázáno ale zůstává kouřit marihuanu na veřejnosti či před dětmi.

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

Marihuana pomáhá, některé běžné léky jsou daleko nebezpečnější, tvrdí expert

Česko je marihuanová velmoc. Ani ne tak kvůli častému ilegálnímu užívání, jako spíš kvůli masovému rozšíření povolených konopných přípravků. Prospěšné vlastnosti marihuany v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chválí i lékař-informatik a adiktolog Pavel Kubů. „Podle pravidel medicíny založené na důkazech prokazatelně účinkuje minimálně na čtyři diagnózy,“ říká.