CNN Prima News legalizace

legalizace

Výpis příspěvků ke štítku „legalizace“

Malta kývla na legalizaci marihuany. Na veřejnosti a před dětmi bude konzumace zakázána

14. prosince 2021 21:31

Maltský parlament v úterý odhlasoval legalizaci pěstování a užívání marihuany pro vlastní potřebu a rekreační účely. Pokud zákon podepíše prezident George Vella, bude povoleno na Maltě pěstovat až čtyři rostliny marihuany a držet až sedm gramů sušiny bez postihu, uvedla agentura Reuters. V tom případě by byla Malta první evropskou zemí, která by toto povolila. Zakázáno ale zůstává kouřit marihuanu na veřejnosti či před dětmi.

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

1. května 2021 19:45

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

Marihuana pomáhá, některé běžné léky jsou daleko nebezpečnější, tvrdí expert

24. dubna 2021 16:50

Česko je marihuanová velmoc. Ani ne tak kvůli častému ilegálnímu užívání, jako spíš kvůli masovému rozšíření povolených konopných přípravků. Prospěšné vlastnosti marihuany v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chválí i lékař-informatik a adiktolog Pavel Kubů. „Podle pravidel medicíny založené na důkazech prokazatelně účinkuje minimálně na čtyři diagnózy,“ říká.

Argentina zlegalizuje potraty. Jde o první velkou latinskoamerickou zemi

30. prosince 2020 10:39

Argentina coby dosud největší latinskoamerická země zlegalizuje interrupce. Tamní senát dnes schválil zákon umožňující potraty do 14. týdne těhotenství bez udání důvodu. Ukončení těhotenství bude možné i po tomto časovém období, pokud bude ohrožen život matky nebo žena otěhotněla po znásilnění. Středeční rozhodnutí by mohlo udat tón pro posun v případě interrupcí v konzervativní Latinské Americe, píše agentura Reuters.

Prouza ze svazu obchodu vyzývá k legalizaci spropitného, je to velká část příjmů v gastronomii

8. října 2020 21:13
Aktualizováno

Od pátku 9. října platí pro restaurační zařízení další omezení – otevírací doba maximálně do 20 hodin. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy se však jedná spíše o tah, který více působí jako rázné opatření než jako skutečný pokus o snížení rizika šíření koronaviru.

Prahou prošel průvod za legalizaci konopí. Zúčastnily se ho stovky lidí

5. září 2020 16:24

Několik stovek lidí se v centru Prahy připojilo k demonstraci za legalizaci konopí. Akce, která se koná každoročně, letos zaznamenala o něco slabší účast než v předchozích letech. Veselá a hlasitá ale byla díky doprovodným vozům s reprobednami stejně jako jindy, takže opět zaujala řadu zvědavců z řad turistů i českých kolemjdoucích.