reklama

Létání se po pandemii mění: Ceny zájezdů a letenek klesají

Epidemie koronaviru zlevní letošní dovolené u moře až o několik tisíc korun. Příznivější budou třeba ceny ubytování — pro jejich provozovatele totiž bude výhodnější nižší výdělek, než prázdné hotely. A povolené letní cestování příznivě ovlivní také ceny letenek. I letecké společnosti totiž raději narychlo sníží ceny, než aby vypravovaly poloprázdná letadla. Zpáteční letenku třeba z Vídně do Řecka tak lze už teď pořídit i za méně než tisícovku.

reklama

Lepší zdravotní situace v Evropě i rozvolňování pravidel pro cestování oživily naděje na dovolenou u moře. Tamní hoteliéři se teď snaží letošní sezónu zachránit a narychlo nabízí ubytování – často za výhodnější ceny. To se promítne i do cen zájezdů. Mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours Petr Kostka uvedl, že letos budou ceny minimálně stejné nebo dokonce o 5 až 10 procent nižší, než byly loni. První destinace, která bude spuštěna do prodeje, bude Řecko, a dále budou následovat ostatní — v těch, ve kterých nemusí být povinné testování, popřípadě karanténa.“

K tématu

Dvě dospělé osoby mohou za týdenní dovolenou v řeckém tříhvězdičkovém hotelu u pláže a s polopenzí letos ušetřit i několik tisíc korun. Na zájezdu do tříhvězdičkového hotelu pro dvě osoby se dá podle mluvčího CK Fischer v letošní sezóně oproti ceně ve first momentu ušetřit třeba až 4 000 korun.

Dovolené by měly zlevnit i díky nižším cenám letenek. Některé letecké společnosti už před časem oznámily, že tímto krokem chtějí přilákat více pasažérů. Některé aerolinky tak nabízí cestu do přímořských destinací za doslova pár set korun. My jsme narazili například na zpáteční letenku z Vídně na řecký ostrov Rhodos za necelých 1 000 korun. Řada společností láká i na bezplatnou změnu cíle cesty nebo termínu odletu. Pasažéři letadel se ale musí připravit na přísnější hygienické podmínky.

Cestující na palubách letadla musí být vybaveni rouškou, co se týče třeba vystupování a nastupování do letadla, posádky letadel budou instruovat cestující tak, aby od sebe drželi dvoumetrové rozestupy, uvedla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Jídlo se navíc na palubě letadel české letecké společnosti bude podávat jen balené a platit se za něj bude muset kartou.

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama