CNN Prima News Lumír Němec

Lumír Němec

Výpis příspěvků ke štítku „Lumír Němec“

Prevence sebevražd i útoků na školách. Systém hlášení zachraňuje životy, ocenili by ho i v ČR

Jednoduchý anonymní systém, který školáci v USA využívají k nahlašování podezřelého a znepokojujícího chování mezi svými vrstevníky, vedl k prevenci četných případů sebevražd, školního násilí a plánovaných útoků. Vyplývá to ze studie publikované na konci ledna. Podle amerických expertů je nutné dětem říkat, že nejde o snahu spolužáka udat, ale o pomoc, uvádí CNN. Bezpečnostní expert Petr Bárta by obdobný systém uvítal i v České republice, řekl CNN Prima NEWS. Jeho kolega Lumír Němec zmínil možná rizika.

I kuchařka musí vědět, co dělat při střelbě. Běsnící šílence musíme odstrašit, míní experti

Tomu, že se někdo rozhodne vraždit, se bohužel zabránit nedá, nicméně existují bezpečnostní opatření, která alespoň částečně mohou tuto hrozbu eliminovat, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS experti. Bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima poukázal na nezbytnost školení personálu. Bezpečnostní analytik Lumír Němec zase zdůraznil potřebu zavedení bezpečnostních prvků.

Chtěl zabít co nejvíc lidí. V ohrožení byli i ti na druhém břehu řeky, popsali experti zásah

Střelci, který ve čtvrtek zaútočil na filozofické fakultě, šlo o to, aby pozabíjel co nejvíce lidí, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Lumír Němec a zdůraznil, že v ohrožení nebyli pouze studenti a zaměstnanci univerzity, ale i lidé mimo budovu. Proč se mladík rozhodl k tak hrůznému činu, není v tuto chvíli jasné, expert na vyjednávání Adam Dolník ale nastínil možné stresory.

Pokus o puč v Rusku nebyl tah samotného Prigožina. Někdo za ním asi stojí, říká expert

Vytáhnout s vagnerovci na Moskvu nebylo samostatné rozhodnutí Prigožina, někdo za ním nejspíš stojí. Tak zhodnotil pokus o vzpouru v Rusku bezpečnostní expert a bývalý náčelník Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec, který byl hostem pořadu K věci na stanici CNN Prima NEWS. Dodal, že šéf vagnerovců proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi nikdy nešel, problém měl vždy s ministrem obrany Sergejem Šojguem a náčelníkem generálního štábu Valerijem Gerasimovem.

Experti: Můžeme si dovolit přijmout část Afghánců. Chtějí v Česku žít, mají tu přátele

Chtějí afghánští tlumočníci zůstat po evakuaci z Kábulu v Česku a integrovat se do společnosti, nebo bude naše země jen přechodnou stanicí na cestě například do USA? V pořadu 360° na CNN Prima NEWS o tom debatovali experti Matyáš Zrno, Lumír Němec a Petr Pelikán. Zatímco Němec si myslí, že Afghánci v Česku zůstanou, podle Zrna zamíří do USA. Podle Pelikána se tak Češi dostanou do role pašeráků lidí.

Veterán z Afghánistánu: Na lidi v zemi jsme se vykašlali. Letadlo bylo poloprázdné

Situace v Afghánistánu je kritická. V zemi jsou nadále desítky spolupracovníků, na které se česká vláda vykašlala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Speciálního oddělení Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec. „Většina lidí, se kterými jsme v kontaktu, se ukrývá,“ uvedl s tím, že mu připadá smutné, že se do Česka z Afghánistánu vracelo poloprázdné letadlo.

Msta Tálibánu začíná: Zmizelý tlumočník byl propuštěn, je ale zbitý a na útěku

Islamistické hnutí Tálibán podle spolku Vlčí máky unesl jednoho z tlumočníků, který v minulosti pracoval pro českou armádu. Spolek, který stojí za iniciativou Zachraňme tlumočníky, to uvedl na svém Facebooku. Informaci mu sdělil bratr tlumočníka. Další ze spolupracovníků české armády se podle spolku s rodinami skrývají. Do evakuačního letu naopak ministerstvo obrany pozvalo další dva z někdejších tlumočníků, kteří v něm původně nebyli.