reklama
CNN Prima News Lumír Němec

Lumír Němec

Výpis příspěvků ke štítku „Lumír Němec“

Experti: Můžeme si dovolit přijmout část Afghánců. Chtějí v Česku žít, mají tu přátele

16. srpna 2021 23:05

Chtějí afghánští tlumočníci zůstat po evakuaci z Kábulu v Česku a integrovat se do společnosti, nebo bude naše země jen přechodnou stanicí na cestě například do USA? V pořadu 360° na CNN Prima NEWS o tom debatovali experti Matyáš Zrno, Lumír Němec a Petr Pelikán. Zatímco Němec si myslí, že Afghánci v Česku zůstanou, podle Zrna zamíří do USA. Podle Pelikána se tak Češi dostanou do role pašeráků lidí.

Veterán z Afghánistánu: Na lidi v zemi jsme se vykašlali. Letadlo bylo poloprázdné

16. srpna 2021 15:57

Situace v Afghánistánu je kritická. V zemi jsou nadále desítky spolupracovníků, na které se česká vláda vykašlala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Speciálního oddělení Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec. „Většina lidí, se kterými jsme v kontaktu, se ukrývá,“ uvedl s tím, že mu připadá smutné, že se do Česka z Afghánistánu vracelo poloprázdné letadlo.

Msta Tálibánu začíná: Zmizelý tlumočník byl propuštěn, je ale zbitý a na útěku

16. srpna 2021 12:05

Islamistické hnutí Tálibán podle spolku Vlčí máky unesl jednoho z tlumočníků, který v minulosti pracoval pro českou armádu. Spolek, který stojí za iniciativou Zachraňme tlumočníky, to uvedl na svém Facebooku. Informaci mu sdělil bratr tlumočníka. Další ze spolupracovníků české armády se podle spolku s rodinami skrývají. Do evakuačního letu naopak ministerstvo obrany pozvalo další dva z někdejších tlumočníků, kteří v něm původně nebyli.

Politici selhali, vojáci svou roli splnili. Co se může stát, až odejdou z Afghánistánu?

17. dubna 2021 09:13

Vojáci svou roli splnili, ale politici selhali, okomentoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS válku v Afghánistánu poručík ve výslužbě Lumír Němec. Spolu s bývalým předsedou vojenského výboru NATO Petrem Pavlem a armádním generálem v záloze Jiřím Šedivým předpověděl, co se může stát, až se vojáci vrátí domů.

Špiclováním WhatsAppu terorismus neporazíte, shodují se expert a poslanec

17. listopadu 2020 00:24

Právo na soukromí, nebo bezpečí? Taková otázka se opět vrací na evropskou politickou scénu po teroristických útocích ve Francii a Rakousku. Evropští lídři chtějí, aby tajné služby měly přístup do soukromých šifrovaných konverzací. Využívá je například populární komunikační aplikace WhatsApp. Bezpečnostní expert Lumír Němec i poslanec František Kopřiva (Piráti), kteří byli oba hosty pořadu 360° na televizi CNN Prima NEWS, však takové nápady kategoricky odmítají.

Zrušení branné výchovy byla chyba, říká veterán k ochraně škol

11. června 2020 23:37

Tragický útok na školu ve slovenských Vrútkách, při němž zemřel zástupce ředitele, znovu vzbuzuje debatu o ochraně měkkých cílů. Podle bezpečnostního experta Petra Bárty a válečného veterána Lumíra Němce nejsou české školy dostatečně zabezpečené kvůli chybějícím financím i absenci proškoleného personálu.

reklama