CNN Prima News malování

malování

Výpis příspěvků ke štítku „malování“

Češka začala malovat až před padesátkou, přesto dobyla svět. Pomáhá jí pohled dítěte

Slávka Krátká se kolem padesátky rozhodla, že svou profesi vymění za malování. Stačilo pár let a vystavuje ve Washingtonu, Miláně či Hongkongu. Její naivní obrazy se prodávají za velké peníze a visí v soukromých sbírkách v USA, Francii nebo Itálii. Barevné tanečky domů, stavení, dvorků a drobných postaviček píší melancholické příběhy, o nichž Krátká vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

V oboru malování skla nenašla uplatnění, pustila se tedy do výroby vinutek

Sklo – materiál, který fascinuje lidstvo od nepaměti. Ovládne ho pouze ten, kdo se naučí zkrotit oheň. Sklářka Alena Chládková si podmanila sklo a sklo si podmanilo ji. Její výrobky, které navazují na bohatou sklářskou tradici v Čechách, můžete najít třeba až v Austrálii. Zabývá se výrobou skleněných šperků, perel i korálků. Každý kus je naprostý originál.

Dobrodružné léto s Primou: Hledejte kamínky pomalované vašimi oblíbenými hvězdami

Televize Prima pro vás připravila dobrodružnou zábavu pro letní prázdninové dny. Moderátoři a oblíbení seriáloví herci se zapojili do speciální kamínkové hry, která vám zpříjemní procházky a výlety po Česku. Třicet jedna tváří televize Prima pomalovalo třicet jedna kamínků pro každý červencový den, tedy období, kdy bude celá akce probíhat. Pomalované kamínky budou schovány na různých místech po celé republice. Indicie k místům, kde kamínky hledat, odvysílá Prima v Hlavních zprávách.

Fotbalový expert Karoch kreslí. A ke komentování říká: Posměšky lidí mi nevadí

Čeští diváci a fanoušci znají zejména jeho hlas, ti starší ho pamatují ještě jako ligového fotbalistu. Pavel Karoch patří mezi experty české veřejnoprávní stanice. Čelí kritice v diskuzích na sociálních sítích, ale zlé komentáře bere s nadhledem. V poslední době to je naopak on, kdo pravidelně plní sociální sitě, především Instagram. Na něm prezentuje své donedávna utajené kreslířské dovednosti.