CNN Prima News Marian Kotleba

Marian Kotleba

Výpis příspěvků ke štítku „Marian Kotleba“

Drama ve slovenském parlamentu: Poslanec zkolaboval a přestal dýchat přímo během schůze

2. února 2023 17:38

Velké drama se odehrálo na půdě slovenské Národní rady, tedy tamního jednokomorového parlamentu. Přímo během schůze totiž zkolaboval jeden z poslanců. Příhoda se stala teprve 35letému zákonodárci za krajně pravicovou partaj Kotlebovci – Lidová strana Naše Slovensko Martinu Beluskému, který měl dokonce na několik minut přestat dýchat. Schůze byla přerušena, poslance odvezli záchranáři ve stabilizovaném stavu do nemocnice.

Můj syn nevraždil, byl oběť. Otec Juraje K., který střílel v gaybaru, poprvé promluvil

18. října 2022 19:07

Juraj K. starší, otec střelce z bratislavského baru, poprvé veřejně promluvil. Svými slovy v rádiu krajně pravicového a odsouzeného exposlance Mariana Kotleby navíc mnohé šokoval. Juraj K. starší totiž podle svých slov nevěří, že byl jeho syn pachatelem, ačkoliv se k vraždám homosexuálů veřejně přiznal na sociálních sítích. Dodal také, že jeho syn nemusel spáchat sebevraždu, ale byl „zneužitý jako oběť“.

Slovenský extremista Kotleba přišel o mandát poslance. Propagoval neonacismus, řekl soud

5. dubna 2022 14:43

Předseda slovenské krajně pravicové strany Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba přišel o poslanecký mandát. Důvodem je úterní rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, který potvrdil jeho vinu za extrémistický trestný čin. Senát nejvyššího soudu však Kotlebovi vyměřil pouze podmínku, zatímco soud první instance ho na podzim roku 2020 potrestal vězením v délce čtyř let a čtyř měsíců.

Konflikt na Ukrajině se nás netýká, je to střet Ruska a USA, říká expremiér Fico

18. března 2022 13:20

Podle bývalého slovenského premiéra a lídra nejsilnější opoziční strany Směr-SD Roberta Fica jsou hlavním viníkem krize na Ukrajině kromě Ruska také USA a kroky premiéra Eduarda Hegera a prezidentky Zuzany Čaputové přispívají k růstu napětí. Slovensko se mělo vyvarovat vojenské a materiální pomoci Ukrajině, tvrdí Fico. Ještě dál jde jeho blízký spolupracovník a místopředseda Směru Ľuboš Blaha, který hovoří o americké propagandě a Ruska se zastává.

Hrozby smrtí i napadání blízkých. Opozice na nás posílá odpůrce, hlásí slovenská vláda

2. března 2022 09:15

Výhrůžky oběšením či postavením před polní soud, neustálé urážky a označování za vlastizrádce, ale i napadání příbuzných. S tímto chováním se aktuálně potýkají slovenští poslanci vládní koalice, kteří z řad svých odpůrců čelí útokům kvůli obranné dohodě s USA. Internetem navíc kolují adresy vládních poslanců a současná opozice vyzývá, aby lidé chodili protestovat přímo před jejich bydliště.

Rvačka a polévání ve slovenském parlamentu. Krajně pravicoví poslanci narušili schůzi

8. února 2022 15:15

Úterní schůzi slovenské Národní rady narušili zákonodárci krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) kontroverzního poslance Mariana Kotleby. Ti nejprve zablokovali řečnický pult se slovenskou vlajkou v rukách a poté, co před ně předstoupila dvojice vládních poslanců s ukrajinskou vlajkou, došlo i na polévání vodou. Nakonec Kotlebovci svým kolegům ukrajinskou vlajku vytrhli z rukou. Schůze byla přerušena.

Odměnu 200 eur za očkování bere část Slováků jako důkaz, že vakcína je podvod

16. prosince 2021 07:25

Sotva mezinárodní silnice E75 protne v prudkém klesání Jablunkovský průsmyk a česko-slovenskou hranici, rapidně poklesne i podpora očkování. V příhraničním okrese Čadca se proti covidu plně očkovalo jen 38 procent Slováků. „Kdyby vakcína byla dobrá věc, proč by mi stát nabízel 200 eur za očkování? Je to spíš důkaz, že něco není v pořádku,“ uvažuje nad aktuální vládní pobídkou 71letý Karol Budoš z příhraniční obce Čierne při Čadci.

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Vzpoura slovenských „odmítačů“ roušek. Obsazují obchody, zasahovat musí policie

2. listopadu 2021 17:16

Slovenské obchodní řetězce volají o pomoc. Organizované skupiny takzvaných „odmítačů“ roušek či očkování, kteří nedodržují pandemická opatření, jim totiž dělají nemalé problémy. Supermarketům kvůli nim hrozí vysoká pokuta, ale kromě výzvy k nasazení roušky a přivolání policie s tím nic jiného nezmůžou. Strážníci už museli ve středu uzavřít obchod v Prievidzi, skupiny se ale domlouvají prostřednictvím sociálních sítí i v dalších městech.

Poslanec slovenských Kotlebovců končí. Nechal se očkovat proti koronaviru

30. srpna 2021 17:48

Slovenský poslanec a primátor Rimavské Soboty Jozef Šimko odchází z poslaneckého klubu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko, v jejímž čele stojí kontroverzní politik Marian Kotleba. Důvod jeho odchodu je, na tuto stranu, kuriózní. Nechal se totiž očkovat proti koronaviru. Kotlebovci však dlouhodobě vystupují proti vakcinaci a šíří o ní dezinformace.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.