reklama
CNN Prima News Marian Kotleba

Marian Kotleba

Výpis příspěvků ke štítku „Marian Kotleba“

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Poslanec slovenských Kotlebovců končí. Nechal se očkovat proti koronaviru

30. srpna 2021 17:48

Slovenský poslanec a primátor Rimavské Soboty Jozef Šimko odchází z poslaneckého klubu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko, v jejímž čele stojí kontroverzní politik Marian Kotleba. Důvod jeho odchodu je, na tuto stranu, kuriózní. Nechal se totiž očkovat proti koronaviru. Kotlebovci však dlouhodobě vystupují proti vakcinaci a šíří o ní dezinformace.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

5. srpna 2021 17:46

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

4. srpna 2021 18:24

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

Vzpoura na slovenských hranicích. Lidé se bijí s policisty, zátarasy odtahují z cesty

7. července 2021 15:07

Velké drama probíhá v posledních dnech a hodinách na slovenských hraničních přechodech. Poté, co vláda oznámila uzavření menších přechodů, začali lidé protestovat. Na několika přechodech se rozhodli zátarasy sami odtahat a cesty do zahraničí zpřístupnit. Jinde se demonstranti dokonce pouštěli do bitek s policisty. Zapojili se i někteří politici.

Skandál šéfa slovenské krajní pravice. Sebral mi syna, viní Kotlebu jeho exmanželka

22. dubna 2021 17:27

Předseda slovenské krajně pravicové Lidové strany – Naše Slovensko Marian Kotleba měl z Egypta odvézt svého syna bez povolení exmanželky. Tvrdí to právě Frederika Kotlebová, která má dítě ve svém opatrovnictví a žije s ním v severoafrické zemi. Kotleba za nimi přiletěl na návštěvu, poté se ale bez povolení své bývalé ženy na Slovensko vrátil i se synem.

Vakcína, která rozvrátila zemi. Jak Sputnik V odšpuntoval vládní krizi na Slovensku?

17. března 2021 14:56

Slovensko aktuálně prožívá kromě pandemie koronaviru ještě jednu krizi – tu na vládní úrovni. V koalici premiéra Igora Matoviče se spory vyostřily do takové míry, že hrozí její rozpad. Sám předseda vlády je pod tlakem kvůli výzvám k rezignaci. Problémy mezi stranami byly sice dlouhodobé, okamžikem, který krizi odstartoval, byl ale Matovičův nákup ruské očkovací látky Sputnik V. Kvůli neschválené vakcíně totiž neváhal obejít právě své koaliční partnery.

Politické zemětřesení na Slovensku: Kotleba se propadá, volby by vyhrál nováček

16. února 2021 14:33

Na slovenské politické scéně by mohlo dojít k nebývalým přesunům. Podle aktuálního volebního průzkumu by totiž z tamního jednokomorového Parlamentu zcela vypadla krajně pravicová strana Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby. Solidní pokles preferencí zaznamenal i premiér Igor Matovič a jeho strana Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO). Volby by s velkým náskokem vyhrála strana, která přitom před rokem ještě ani neexistovala.

Kotleba posílil svoji moc ve straně a má problém. LSNS opouští výrazné tváře

2. února 2021 20:02

Slovenští Kotlebovci zažívají nepříjemné chvíle. Poté, co předseda krajně pravicové partaje Marian Kotleba prosadil změnu stanov, které posilují jeho moc, ve straně skončily některé výrazné tváře. Na protest odešel například jeden ze dvou europoslanců a místopředseda strany Milan Uhrík či poslanec Milan Mazurek, který byl odsouzen za hanobení rasy, národa či přesvědčení.

Nakazili mě určitě u soudu, tvrdí Kotleba. Kontroverzní politik léčí covid vodkou

28. října 2020 21:32

Koronavirem se před nedávnem nakazil předseda slovenské krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba. Kontroverzní politik přitom v minulosti koronavirus popíral a rozšiřoval o něm konspirační teorie. Kontroverzní politik nyní svým fanouškům nahrál vzkaz z domácí izolace, v němž popisoval, jak se s nemocí COVID-19 léčí. Používá mimo jiné vodku či horké koupele s jedlou solí.

reklama