CNN Prima News marmeláda

marmeláda

Výpis příspěvků ke štítku „marmeláda“

Meghan už Kate nikdy nepotřebuje vidět, říká expert. Místo rodině se věnuje propagaci džemů

Meghan Markleová představila světu první produkt, který prodává pod svou novou značkou American Riviera Orchard, a tím je jahodový džem. Zatímco se vévodkyně ze Sussexu plně věnuje novému byznysu, špatné vztahy s britskou královskou rodinou ji zřejmě moc netrápí. Markleové by dokonce ani nevadilo, kdyby svého švagra, prince Williama, a jeho manželku Kate už nikdy neviděla, řekl zdroj pro magazín OK!

Valašský poklad zabodoval. Tradiční český koláč se dostal do výběru nejlepších moučníků světa

Tuzemská kulinářská scéna si může připsat další velký úspěch. Do výběru nejlepších koláčů a dortů na světě se dostala česká regionální pochoutka – valašský frgál. V žebříčku stovky nejlepších moučníků se probojoval na přední příčky, na záda kouká jen švédské čokoládové specialitě, polskému serniku či ruskému medovníku. České pokrmy zabodovaly i v jiných kategoriích, chvály se dočkal legendární pražský podnik. Nelichotivé ocenění si naopak vysloužil tradiční štědrovečerní předkrm.

Kvůli zdražování začíná od nuly. Oblíbená výrobkyně marmelád z Plzeňska musela propouštět

Dlouhá léta na Plzeňsku vyrábí i prodává domácí sirupy a marmelády. Na podnikatelku Helenu Macháčkovou tvrdě dopadlo zdražování a energetická krize. Po letech úspěšného podnikání musela propustit zaměstnance a přesunout se do nových a menších prostor v sousední vesnici Bučí. Díky tomu tam teď místní lidé po pěti letech znovu mají obchod.