CNN Prima News Martin Netolický

Martin Netolický

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Netolický“

Drama v České Třebové. Spor na základní škole skončil pobodáním žáka, zasahovala policie

19. ledna 2023 15:31
Aktualizováno

Na základní škole v České Třebové došlo ve čtvrtek k vážnému incidentu. Podle informací CNN Prima NEWS skončil po sporu dvou žáků jeden z nich pobodaný. Policie potvrdila, že ve škole zasahovala. Zranění dítěte nebyla vážná a po ošetření byl propuštěn do domácího ošetřování. Podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) by se událostí měla zabývat Česká školní inspekce spolu se zřizovatelem školy.

Sledujte Partii s Lacinou i Nacherem: Poradí si vláda s energetickou krizí?

6. října 2022 20:42

Těžká zima před námi, drahé energie a lidé demonstrující na náměstích. Poradí si s tím vláda? Partie nabídne názorový duel dvou výrazných političek – předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a Kláry Dostálové z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuze s poslankyní Evou Decroix z ODS, místopředsedou poslaneckého klubu STAN Janem Lacinou, poslancem Patrikem Nacherem za ANO a hejtmanem Martinem Netolickým z ČSSD. Sledujte Partii na Primě a CNN Prima NEWS v neděli od 11:00.

Místo plné tajemství, kde se počítalo s válkou: Bunkr v Přáslavicích

11. září 2022 09:28

Pod celým Českem vedou stovky kilometrů tunelů, které v minulosti sloužily takzvanému národnímu kabelovému okruhu. Byl to bezpečný a přísně utajovaný prostor pro vedení komunikačních kabelů v případě války. Jeden z objektů tohoto projektu, takzvaná záložní zesilovací stanice u Přáslavic na Olomoucku, byl nedávno zpřístupněn veřejnosti. Podívejte se s námi do světa, kde se dříve utajovalo úplně všechno.

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

19. srpna 2022 05:10

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.

Birke: Značku ČSSD schovávám, je komplikací. Nemáme nic, začali jsme být směšní a zbyteční

20. července 2022 05:11

Značku ČSSD letos v komunálních volbách schovávám, není přítěží, ale komplikací, přiznal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS starosta Náchoda a někdejší poslanec Jan Birke. V září jde k volbám se svým uskupením Jan Birke pro Náchod. Dlouholetý sociální demokrat se rozpovídal i o tom, jak na tom více než devět měsíců po prohraných sněmovních volbách partaj je, o vedení strany i o tom, jak by se ČSSD mohla postavit znovu na nohy.

Uprchlíci se budou potulovat v ulicích, varuje hejtman Vondrák před uzavíráním center

3. června 2022 14:07

Vedení Prahy čelí kritice některých hejtmanů kvůli svému záměru uzavřít krajské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky (KACPU) ve Vysočanech. Například poslanec a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) označil kroky pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) za nepatřičné. Hřib naopak svou pozici brání s tím, že hlavní město už je za hranicemi svých kapacit a vláda situaci neřeší.

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

2. června 2022 06:45

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.

Netolický varuje: Pokud Hřib uzavře centrum pro uprchlíky, udělá to i Pardubický kraj

1. června 2022 16:56

V případě, že Praha uzavře své centrum pro ukrajinské uprchlíky, udělá to i Pardubický kraj, prohlásil tamní hejtman Martin Netolický (ČSSD). Úmysl Prahy, který primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odůvodnil přetížeností hlavního města a chybějícím systémem přesunu uprchlíků do jiných, méně vytížených krajů, považuje Netolický za nekolegiální, zhoršil by podle něj situaci. Hejtman se chce vrátit k debatě o problému. Vyjádření pražského primátora sháníme.