CNN Prima News Martin Netolický

Martin Netolický

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Netolický“

Slučování škol? Hrozil by další odliv obyvatel, varoval Netolický. Nantl nastínil řešení

V budoucnu by mohla vejít v platnost novela, která by přenesla financování nepedagogických pracovníků na zřizovatele škol a školek. Podle náměstka ministra školství Jiřího Nantla (ODS) by šlo především o motivaci pro obce a kraje, aby se zamyslely nad možným sloučením, zejména co se týče hospodářské správy. Uvedl to v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Kraje tlačí na vládu kvůli přerozdělování peněz. Netolický zvažuje ústavní stížnost

Vláda chce změnit systém rozdělování peněz mezi kraji. Uvedl to po úterním jednání s hejtmany vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti). Zatím ale není jasné, jak konkrétně se má takzvané rozpočtové určení daní měnit. Někteří hejtmani jsou naštvaní, že stále nedošlo k dohodě. A například hejtman Pardubického kraje Martin Netolický zvažuje dokonce podání ústavní stížnosti.

Vláda kvůli balíčku hodila kraje přes palubu, říká hejtmanka za STAN. Chystá ústavní stížnost

Vláda hodila kraje v zájmu schválení konsolidačního balíčku přes palubu. Přitom se na ně mohla v krizích spolehnout, teď, když potřebujeme pomoct, tak jsme vyřazeni. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN). Kritizovala tak fakt, že ke změně v rozpočtovém určení daní pro kraje v rámci úsporného balíčku nedojde. Obdobně se vyjádřil i její kolega, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (SOCDEM). Naopak hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) je za rozhodnutí rád. Pecková vzkázala, že se nevzdá – její úřad chystá podklady pro ústavní stížnost. V čem se hejtmani neshodnou?

Drama v České Třebové. Spor na základní škole skončil pobodáním žáka, zasahovala policie

Aktualizováno

Na základní škole v České Třebové došlo ve čtvrtek k vážnému incidentu. Podle informací CNN Prima NEWS skončil po sporu dvou žáků jeden z nich pobodaný. Policie potvrdila, že ve škole zasahovala. Zranění dítěte nebyla vážná a po ošetření byl propuštěn do domácího ošetřování. Podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) by se událostí měla zabývat Česká školní inspekce spolu se zřizovatelem školy.

Sledujte Partii s Lacinou i Nacherem: Poradí si vláda s energetickou krizí?

Těžká zima před námi, drahé energie a lidé demonstrující na náměstích. Poradí si s tím vláda? Partie nabídne názorový duel dvou výrazných političek – předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a Kláry Dostálové z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuze s poslankyní Evou Decroix z ODS, místopředsedou poslaneckého klubu STAN Janem Lacinou, poslancem Patrikem Nacherem za ANO a hejtmanem Martinem Netolickým z ČSSD. Sledujte Partii na Primě a CNN Prima NEWS v neděli od 11:00.

Místo plné tajemství, kde se počítalo s válkou: Bunkr v Přáslavicích

Pod celým Českem vedou stovky kilometrů tunelů, které v minulosti sloužily takzvanému národnímu kabelovému okruhu. Byl to bezpečný a přísně utajovaný prostor pro vedení komunikačních kabelů v případě války. Jeden z objektů tohoto projektu, takzvaná záložní zesilovací stanice u Přáslavic na Olomoucku, byl nedávno zpřístupněn veřejnosti. Podívejte se s námi do světa, kde se dříve utajovalo úplně všechno.

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.