reklama
CNN Prima News Martin Netolický

Martin Netolický

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Netolický“

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

17. září 2021 12:50

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Hamáček: Děti se mě ptají, jestli půjdu do vězení. V Netolického jsem ztratil důvěru

13. května 2021 13:06

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

7. května 2021 16:02

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

7. května 2021 14:20

Předseda ČSSD Jan Hamáček si zřejmě vyřizuje účty s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). Odvolal jej z dozorčí rady České pošty a údajně s ním ani nekomunikuje. Na jeho místo navrhlo vnitro Martina Kubu (ODS). Informoval o tom web info.cz Netolický pro Seznam Zprávy prozradil, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy, aby nákupem vakcín Sputnik V zachránil sociální demokracii před volebním debaklem.

Hamáčkova cesta do Ruska? Jako by si Švejk hrál na Kissingera, říká Marek Benda

6. května 2021 22:02

Příliš valné mínění o plánované cestě vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy nemá poslanec ODS Marek Benda. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové Hamáčkovo počínání zhodnotil úsměvně, když využil literární postavu dobrého vojáka Švejka a respektovaného exšéfa americké diplomacie Henryho Kissingera. Benda dodal, že Česko vyšlo z diplomatické krize z Ruskem zatím dobře.

Sledujte Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

6. května 2021 18:14

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl

6. května 2021 18:10

Premiér Andrej Babiš (ANO) při čtvrtečních interpelacích v Poslanecké sněmovně neodpověděl jasně na přímý dotaz předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, zda věří ministru vnitra Janu Hamáčkovi v souvislosti s kauzou Vrbětice. Kromě toho prohlásil, že se o vicepremiérově avizované cestě do Moskvy dozvěděl až z jeho twitterového účtu. O kauze Vrbětice se podle svých slov poprvé dozvěděl 7. dubna.

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal

6. května 2021 09:39
Aktualizováno

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se brání proti tvrzení zpravodajského webu Seznam Zprávy, že cestou do Moskvy chtěl ututlat kauzu Vrbětice a vyměnit ji za milion vakcín Sputnik V. V reakci na čtvrteční pokračování článku novinářů Janka Kroupy a Kristiny Cirokové sám uveřejnil jméno jednoho z utajovaných svědků, jehož svědectví použil web k rozvinutí informací o údajném Hamáčkově plánu.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

15. dubna 2021 05:32

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Dochází nám vakcína. Některá očkovací centra nefungují několik dní, tvrdí hejtman Kuba

23. března 2021 12:50

V pondělí aplikoval Jihočeský kraj 510 dávek vakcíny, což je nejméně ze všech regionů. V neděli vykázal dokonce nulu. „Dochází nám vakcína. Některá očkovací centra nefungují i několik dní. Například v Českých Budějovicích očkujeme pět, šest dní, ale pak už nemáme čím,“ popsal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).

Přednostně očkován byl i hejtman Netolický. Jinak by se vakcína vyhodila, tvrdí

20. března 2021 19:52

Přednostně očkován proti covidu byl osmatřicetiletý hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), jeho dva náměstci, tři krajští radní a více než dvě stovky starostů v kraji. To, že se vakcíny nedařilo dostat nejprve k rizikovým skupinám a starším lidem, je podle hejtmana vina těžkopádného systému. Kdyby je kraj nevyužil pro kritickou infrastrukturu, skončily by podle Netolického v koši.

reklama