reklama
CNN Prima News Martin Smolek

Martin Smolek

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Smolek“

Česko požaduje náhradu škod za exploze ve Vrběticích. Je to vyděračství, reagují Rusové

Aktualizováno

Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek předal ruskému velvyslanci v ČR Alexandru Zmejevskému diplomatickou nótu, ve které Česko požaduje plnou náhradu škod způsobených explozemi v muničních skladech ve Vrběticích. Ministerstvo chce také, aby Rusko přijalo mezinárodněprávní odpovědnost za své zapojení do výbuchů. Šéf ruského parlamentního výboru ale žádost označil za absurdní, mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dokonce za vyděračství.

Černé vládní úterý. Nápad PCR testů zdarma vázne, systém na covid pasy spadl

Od úterý mají lidé právo na PCR test zdarma, náklady totiž hradí pojišťovna. Alespoň taková je teorie, ovšem praxe byla jiná. Drtivá většina testovacích míst totiž zájemce od rána odmítala, a velký problém tak náhle mají všichni lidé, kteří by tento týden chtěli vycestovat za hranice. Rovněž od úterý je možné získat certifikát pro cestování do zahraničí, který prokazuje očkování proti covidu, prodělání nemoci nebo negativní test. Systém ale během dopoledne zkolaboval.

Česko dají na seznam rizikových zemí další státy, připustil náměstek ministra

Do Řecka budou moci Češi od pondělí 28. září jen s negativním testem na COVID-19, Německo zase zařadilo na seznam rizikových oblastí všechny kraje České republiky kromě Ústeckého a Moravskoslezského. Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové uvedl, že signály od dalších zemí Evropy, že by naši zemi daly do seznamu rizikových oblastí, zatím nemá. Nedivil by se ale, kdyby brzy přišly.

Němci zřejmě omezí příjezdy Čechů. Česko naopak zpřísní podmínky pro Kanárské ostrovy

Německo zvažuje, že by lidé z Prahy či celé České republiky museli při příjezdu do pětidenní karantény. Radiožurnálu to v pátek řekl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek. Česko naopak asi zpřísní podmínky pro Kanárské ostrovy, které aktuálně mají výjimku a při příjezdu z nich se na rozdíl od Španělska nevyžaduje negativní test na koronavirus nebo nástup do karantény. Diplomacie také bude varovat před cestami do Francie.

reklama