CNN Prima News masový hrob

masový hrob

Výpis příspěvků ke štítku „masový hrob“

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

9. listopadu 2022 11:06

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.

Další brutální zákroky v Rusku. Policie zatkla stovky demonstrantů proti mobilizaci

24. září 2022 07:38

Tisíce Rusů prchají ze země kvůli ohlášené mobilizaci, kterou ve středu oznámil prezident Vladimir Putin. Skupina G7 prohlásila, že výsledky Ruskem řízených referend na Ukrajině nikdy neuzná. Ukrajinci pokračují ve stabilizaci území, které v posledních dnech dobyli zpět. V Izjumu skončily exhumace, bylo nalezeno 447 těl. Rusko v době pokračující mobilizace vyměnilo generála odpovědného za logistiku. Ruská policie zatkla při nových demonstracích proti mobilizaci další stovky lidí.

Západ se nesmí bát ruského vydírání, říká Zelenskyj. Zmínil třetí světovou válku

18. září 2022 07:11

Ukrajina pokračuje ve své protiofenzivě na severovýchodě země, ruské síly mezitím vytvořily obrannou linii mezi řekou Oskil a městem Svatove. Informovalo o tom britské ministerstvo obrany. Ukrajinský prezident Zelenskyj Západu vzkázal, že se nesmí bát ruského jaderného vydírání. Zmínil i třetí světovou válku. Záporožská jaderná elektrárna, kterou už měsíce okupují ruští vojáci, byla připojena zpět k ukrajinské rozvodné síti. Světem rezonují záběry z odhalených masových hrobů v Izjumu.

Detaily smrti Čecha na Ukrajině: Rusové ho střelili do břicha, kolem hrobu rozmístili miny

18. května 2022 09:53

Konflikt na Ukrajině má první známou českou oběť. Snaha pomoci lidem uprostřed válečného běsnění se stala osudnou 49letému Tomášovi. Jeho tělo našli ukrajinští policisté v masovém hrobu na kraji obce Makariv i s doklady totožnosti. Podle policejního náčelníka Kyjevské oblasti byl dvakrát střelen do břicha. Rodině se naposledy ozval před více než dvěma měsíci.

OBRAZEM: Ukrajinci obnovují Buču i Irpiň. Stále však odkrývají hrůzy ruské okupace

15. května 2022 05:43

Ukrajinské síly před časem znovu převzaly kontrolu nad oblastmi, které první týdny války drželi Rusové. Města jako Buča nebo Irpiň se staly nechvalně proslulými kvůli řádění okupantů, kteří za sebou zanechali stovky mrtvých civilistů. Obce se nyní postupně navrací k životu. Hrůzy války jsou však stále patrné a Ukrajinci stále objevují nové masové hroby.