CNN Prima News masový hrob

masový hrob

Výpis příspěvků ke štítku „masový hrob“

Hrůzný nález v Súdánu. Masový hrob vydal 87 těl, za masakrem má být polovojenská RSF

Nejméně 87 těl se našlo v masovém hrobě u města Džunajná na západě Súdánu, informoval Úřad vysokého komisaře OSN. Podle něj mají mrtvé zřejmě na svědomí členové polovojenské organizace Jednotky rychlé podpory (RSF), bojující proti súdánské armádě. Komisař Volker Türk důrazně odsoudil zabíjení civilistů a vyzval k důkladnému vyšetření událostí.

Hrůzný nález desítek obětí náboženské sekty. Kazatel je nabádal, ať vyhladoví k smrti

Poblíž přístavního keňského města Malindi exhumovala tamní policie 21 těl. Mezi nimi se nacházely celé rodiny včetně dětí. Zemřelí měli být členy náboženského kultu s názvem Mezinárodní církev dobrých zpráv vedeného kazatelem Paulem Mackenzie Nthengem. Ten je momentálně ve vazbě a čeká na soud za nabádání k vyhladovění. Informoval o tom britský web Sky News.

Nevěřil jsem, že se ještě dožiju války v Evropě. Lidstvo se nedokáže poučit, říká Dzuro

Musím přiznat, že jsem nevěřil tomu, že v době svého života se ještě dožiju války v Evropě. Spletl jsem se. Už rok na Ukrajině válka probíhá. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý vyšetřovatel válečných zločinů v Jugoslávii Vladimír Dzuro. Oba válečné konflikty zhodnotil a zavzpomínal na moment, kdy ho zasáhly emoce z odkrývání masových hrobů v Jugoslávii.

Rusové mučí oběti elektřinou, jedí u masových hrobů. Čech mapující Putinova zvěrstva promluvil

Kriminolog Petr Pojman se na Ukrajině dostal nadosah nejstrašnějším hrůzám. Coby pozorovatel organizace Team4Ukraine dokumentuje válečné zločiny. V osvobozeném Izjumu se tak zúčastnil otevírání masových hrobů, v Charkově mluvil s oběťmi ruského mučení. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že po tom všem považuje Putinovu zemi za fašistický stát.

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.

Další brutální zákroky v Rusku. Policie zatkla stovky demonstrantů proti mobilizaci

Tisíce Rusů prchají ze země kvůli ohlášené mobilizaci, kterou ve středu oznámil prezident Vladimir Putin. Skupina G7 prohlásila, že výsledky Ruskem řízených referend na Ukrajině nikdy neuzná. Ukrajinci pokračují ve stabilizaci území, které v posledních dnech dobyli zpět. V Izjumu skončily exhumace, bylo nalezeno 447 těl. Rusko v době pokračující mobilizace vyměnilo generála odpovědného za logistiku. Ruská policie zatkla při nových demonstracích proti mobilizaci další stovky lidí.

Západ se nesmí bát ruského vydírání, říká Zelenskyj. Zmínil třetí světovou válku

Ukrajina pokračuje ve své protiofenzivě na severovýchodě země, ruské síly mezitím vytvořily obrannou linii mezi řekou Oskil a městem Svatove. Informovalo o tom britské ministerstvo obrany. Ukrajinský prezident Zelenskyj Západu vzkázal, že se nesmí bát ruského jaderného vydírání. Zmínil i třetí světovou válku. Záporožská jaderná elektrárna, kterou už měsíce okupují ruští vojáci, byla připojena zpět k ukrajinské rozvodné síti. Světem rezonují záběry z odhalených masových hrobů v Izjumu.