Mateřství

Nejnovější příspěvky k tématu

Vyhrajte rodinné poukazy do BRuNO family parku v hodnotě 10 000 Kč
Prima Česko

Vyhrajte rodinné poukazy do BRuNO family parku v hodnotě 10 000 Kč

Co takhle s dětmi vyrazit za zábavou do Brna? Společně s BRuNO family parkem jsme si pro vás přichystali soutěž o 10 rodinných poukazů v hodnotě 1000 Kč do moderního zábavního parku, kde na vás a vaše ratolesti čeká přes 40 jedinečných atrakcí. Užijte si spolu autodrom, labyrint, lodičky anebo tobogan, na kterém můžete zažít 38 metrů dlouhou jízdu. Tak neváhejte a odpovězte na soutěžní otázku.

Mateřství bez filtrů a příkras. Zato s péčí a radostí. To je pořad Mámy sobě
Lifestyle

Mateřství bez filtrů a příkras. Zato s péčí a radostí. To je pořad Mámy sobě

Velmi důkladná zkouška odolnosti. Tak by se ve stručnosti dalo charakterizovat mateřství. Pro každou z nás má jinou podobu. Nicméně i mámy, prověřené tak náročným procesem, jako je těhotenství zakončené porodem, jsou pořád jenom lidi. A tak ve vší radosti a odhodlání mají v přijímání nové role své pevné místo obvykle i nejistota a taky trochu strach. Je fajn si to přiznat. Ale ještě víc PRIMA je vědět, že je nás spousta a že si umíme vzájemně pomoct. I proto je tu nový pořad Mámy sobě.

Partnerka miliardáře Janečka propaguje kojení na veřejnosti. Dělala to i Madona, říká

Kojení nejen na veřejnosti je v dnešní době stále ošemetné téma. Ač se kojících maminek spousta lidí zastává, pro některé je pohled či fotka miminka přitisknutého na matčino prso vulgární. Tabu se v současnosti snaží bořit i mnoho známých osobností. Jednou z nejvýraznějších je kněžka a budoucí manželka matematika a miliardáře Karla Janečka Lilia Khousnoutdinová.

Vláda projedná podstatné zvýšení životního minima, ministerstvo financí je ale proti

Ministerstvo práce navrhuje od ledna zvýšení životního minima buď o 30 procent, nebo o 15 procent. Pro samotného dospělého by se tak zvedlo z 3 860 na 4 990 korun, nebo na 4 430 korun. Částka by se upravila i rodinám. Existenční minimum 2 490 korun by podle návrhu mělo stoupnout buď o tisícikorunu, nebo o pětistovku. Vyplývá to z novely o životním minimu, kterou by měla projednat vláda. Ministerstvo financí je ale proti. Na dávky by totiž bylo příští rok potřeba až o 7,4 miliardy korun víc a resort práce peníze v chystaném rozpočtu nemá.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Jak zvýšit plodnost svoji i partnera, jak se zdravě stravovat v těhotenství, jak se připravit na porod, jak poprvé vykoupat novorozence, jak vyléčit rýmu u miminka, jak zabavit předškoláka i jak žít s dítětem v pubertě. Přečtěte si dojemné příběhy maminek i praktické rady, jak nepřijít během rodičovství o peníze. Vše o těhotenství, porodech, mateřství a péči o malé i velké děti najdete v sekci Mateřství.