reklama

Mateřství

Nejnovější příspěvky k tématu

Vláda projedná podstatné zvýšení životního minima, ministerstvo financí je ale proti

23. listopadu 2020 21:13

Ministerstvo práce navrhuje od ledna zvýšení životního minima buď o 30 procent, nebo o 15 procent. Pro samotného dospělého by se tak zvedlo z 3 860 na 4 990 korun, nebo na 4 430 korun. Částka by se upravila i rodinám. Existenční minimum 2 490 korun by podle návrhu mělo stoupnout buď o tisícikorunu, nebo o pětistovku. Vyplývá to z novely o životním minimu, kterou by měla projednat vláda. Ministerstvo financí je ale proti. Na dávky by totiž bylo příští rok potřeba až o 7,4 miliardy korun víc a resort práce peníze v chystaném rozpočtu nemá.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

26. září 2020 20:24

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Znaková řeč batolat prohlubuje vztah dítěte a rodiče. Může urychlit i nástup řeči

23. září 2020 16:34

Na 23. září připadá Mezinárodní den znakové řeči. Nejznámější je pro většinu lidí ta, kterou se dorozumívají neslyšící. Existuje ale i takzvaná dětská znaková řeč sloužící nejen k pochopení základních potřeb nemluvňat, ale i k prohloubení vztahu mezi dítětem a rodiči. Funguje jako doplněk běžné komunikace a může i urychlit nástup řeči u dítěte.

Hlavní zprávy

reklama

Mateřství

Jak zvýšit plodnost svoji i partnera, jak se zdravě stravovat v těhotenství, jak se připravit na porod, jak poprvé vykoupat novorozence, jak vyléčit rýmu u miminka, jak zabavit předškoláka i jak žít s dítětem v pubertě. Vše o těhotenství, porodech, mateřství a péči o malé i velké děti najdete v sekci Mateřství.