Mateřství

Nejnovější příspěvky k tématu

Partnerka miliardáře Janečka propaguje kojení na veřejnosti. Dělala to i Madona, říká
Lifestyle

Partnerka miliardáře Janečka propaguje kojení na veřejnosti. Dělala to i Madona, říká

Kojení nejen na veřejnosti je v dnešní době stále ošemetné téma. Ač se kojících maminek spousta lidí zastává, pro některé je pohled či fotka miminka přitisknutého na matčino prso vulgární. Tabu se v současnosti snaží bořit i mnoho známých osobností. Jednou z nejvýraznějších je kněžka a budoucí manželka matematika a miliardáře Karla Janečka Lilia Khousnoutdinová.

Vláda projedná podstatné zvýšení životního minima, ministerstvo financí je ale proti

23. listopadu 2020 21:13

Ministerstvo práce navrhuje od ledna zvýšení životního minima buď o 30 procent, nebo o 15 procent. Pro samotného dospělého by se tak zvedlo z 3 860 na 4 990 korun, nebo na 4 430 korun. Částka by se upravila i rodinám. Existenční minimum 2 490 korun by podle návrhu mělo stoupnout buď o tisícikorunu, nebo o pětistovku. Vyplývá to z novely o životním minimu, kterou by měla projednat vláda. Ministerstvo financí je ale proti. Na dávky by totiž bylo příští rok potřeba až o 7,4 miliardy korun víc a resort práce peníze v chystaném rozpočtu nemá.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

26. září 2020 20:24

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Znaková řeč batolat prohlubuje vztah dítěte a rodiče. Může urychlit i nástup řeči

23. září 2020 16:34

Na 23. září připadá Mezinárodní den znakové řeči. Nejznámější je pro většinu lidí ta, kterou se dorozumívají neslyšící. Existuje ale i takzvaná dětská znaková řeč sloužící nejen k pochopení základních potřeb nemluvňat, ale i k prohloubení vztahu mezi dítětem a rodiči. Funguje jako doplněk běžné komunikace a může i urychlit nástup řeči u dítěte.

Hlavní zprávy

ON-LINE: Pohublý Kramný před soudem nemluví. Obhájkyně zmiňuje zničený „výbušný materiál“
Soudy

Živě
ON-LINE: Pohublý Kramný před soudem nemluví. Obhájkyně zmiňuje zničený „výbušný materiál“

Krajský soud v Ostravě se začal zabývat žádostí o obnovu procesu s Petrem Kramným, který byl v roce 2016 odsouzen ke 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Jednání se rozjelo v úterý ráno, je veřejné. Kramný vinu od počátku popírá, u soudu nevyužil možnosti, aby promluvil. Redakce CNN Prima NEWS vás bude o nových skutečnostech informovat v on-line přehledu.

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici
Ukrajina

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici

Rusko kvůli malým zásobám střel zřejmě nebude schopno vystupňovat vzdušné útoky na ukrajinskou infrastrukturu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW). Novou vlnu úderů ale podle něj Moskva zřejmě chystá už na příští dny. Rusko v rámci své informační kampaně patrně přibarvuje své úspěchy v okolí Bachmutu na ukrajinském Donbasu, napsali také analytici. Obklíčení města Bachmutu na ukrajinském Donbasu ruskou armádou podle nich v nejbližší době nehrozí, přestože ruští představitelé tvrdí, že je na dosah.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:00

Ukrajinci zveřejnili další fotografii z bitvy o Bachmut

10:32

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici

10:12

Slovensko předalo Ukrajině bojová vozidla pěchoty

09:23

Po Ukrajině Kazachstán? Ruská propaganda hledá další cíl, Astana láká prchající Rusy

Mateřství

Jak zvýšit plodnost svoji i partnera, jak se zdravě stravovat v těhotenství, jak se připravit na porod, jak poprvé vykoupat novorozence, jak vyléčit rýmu u miminka, jak zabavit předškoláka i jak žít s dítětem v pubertě. Vše o těhotenství, porodech, mateřství a péči o malé i velké děti najdete v sekci Mateřství.