CNN Prima News matrika

matrika

Výpis příspěvků ke štítku „matrika“

Rakušanův resort terčem posměchu: Doporučil horoskopy jako dárek. Kravina, glosoval Kalousek

Ministerstvo vnitra, které vede Vít Rakušan, čelí na sociálních sítích kritice a posměchu, že veřejnosti doporučovalo pořízení horoskopu. Úředníci chtěli poukázat na perfektně vedený archiv v Opavě. Internet po zveřejnění zaplavily vtípky o dalších astrologických a věštících praktikách, jako jsou kávové sedliny nebo hádání z ruky. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) označil tip z ministerstva jako kravinu, kterou by si ústřední orgán státní správy neměl dovolit.

Karlík, Alenka nebo Tomášek. Tradiční jména budou moci v občankách nahradit zdrobněliny

Zdrobněliny jmen jako Karlík, Alenka nebo Tomášek. Někdo na ně slyší rád, jiný je na ně háklivý. Brzy se možná objeví v občanských průkazech. Podle nového návrhu ministerstva vnitra by mělo jít o součást změny matričního zákona. K ní bude patřit i nová forma určení otcovství nebo možnost spolurozhodovat o změně svého příjmení už pro dvanáctileté děti.

Pančurak, Kokotek nebo Moula. Co dělat, když nechcete příjmením vyvolávat smích

Jmenujete se Jiří Novák? Gratulujeme, jste nositelem suverénně nejnudnější kombinace jména a příjmení v České republice. Někdy ale není trocha nudy na škodu. V České republice totiž žijí lidé, kteří by si to s vámi rádi vyměnili. Po svých předcích totiž zdědili příjmení, které v lepším případě budí úsměv na tváři, v horším musí příslušníky policie při silniční kontrole zlomit v pase.

Svatby za časů koronaviru: Nikdo nám nic neřekne a neporadí, zoufají si snoubenci

Před necelým rokem se zasnoubili na dovolené ve Vietnamu a od té doby plánovali, jak bude vypadat jejich svatební den. Teď Honza s Petrou nevědí, jestli mají květnový termín obřadu zrušit, nebo se budou moci vzít aspoň v rodinném kruhu. V podobné nejistotě jako oni jsou tisíce dalších ženichů a nevěst, řada z nich navíc už přišla o desetitisíce korun na zaplacených zálohách.