med

Výpis příspěvků ke štítku „med“

Včely jsou po zimě v dobré kondici, cena medu přesto poroste. Bude chybět dovoz z Ukrajiny

29. března 2022 12:42

Máme za sebou první jarní týden a včelaři hlásí, že se po zimním spánku probouzejí včely. Například na Slovácku prý přivítaly jaro v dobré kondici, proto se dá očekávat, že by letošní sezóna mohla být pro naše včelaře zdařilá. Přesto ale u nás nejspíš bude méně medu než v předchozích letech. Bude totiž chybět dovoz z Ukrajiny.

Domácí levandulová zmrzlina a další druhy

8. července 2021 11:30

Vanilkovou nebo čokoládovou zmrzlinu vám nabídnou dnes všude. Moderní doba si ale žádá modernizaci i ve zmrzlinách. A co vám nenabídnou cukrárny a obchody, můžete si doma vyrobit sami. Zkuste třeba levandulovou nebo mátovou a další netradiční druhy, které jsou ale stejně chutné jako ty klasické.

Med citelně zdražuje a bude hůř. Jak poznat pravý od pančovaného a na co dávat pozor?

6. června 2021 07:30

Cena kilogramu medu se na pultech českých obchodů v dubnu meziměsíčně zvýšila o osm procent. Podle Českého statistického úřadu se prodával v průměru za 164 korun, přičemž v březnu to bylo o 12 korun méně. Podle včelařů se však letos očekává mimořádně nízká úroda, což ceny této oblíbené potraviny bude i nadále tlačit vzhůru.

Nezapomeňte si na Velikonoce upéct medové jidáše

25. března 2021 09:00

Jidáše jsou tradiční velikonoční pečivo, které se peče ve středu před Velikonočním pondělím. Posnídat byste ho pak měli hned ve čtvrtek ráno. A že je neznáte? Pak se do nich neváhejte letos pustit. Je snadné a udělá radost i dětem.