reklama

Meteorologové varují před silným větrem. Slunečného počasí se dočkáme až o víkendu

Silný vítr neustupuje, výstrahy meteorologů platí i pro středu. V nárazech přesáhne rychlost 65 kilometrů v hodině, může tak způsobit menší škody na budovách a lámat stromy. Ve čtvrtek k nám pak bude proudit chladný a vlhký vzduch, teplejšího počasí se nejspíš dočkáme až o víkendu.

reklama

Ve středu bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví déšť. „Očekáváme ojediněle přeháňky, nad 900 metrů i sněhové,“ zveřejnil informace Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na webu. Ten varuje i před silným větrem s nárazy nad 65 km/h, a to především ve Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 14 °C.

Silný vítr v Karlovarském kraji v úterý dopoledne lámal větve i stromy. U areálu Baník Sokolov zranil padající strom ženu a její dítě. Více se dočtete zde.

Čtvrtek bude podobně chladný. „Zpočátku očekáváme většinou polojasno a ojediněle přeháňky, nad 800 m četnější a sněhové,“ informoval portál ČHMÚ. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Noční pak klesnou až k nule. V noci a ráno se tak očekává přízemní mráz.

Pátek bude opět zatažený až oblačný, na většině území bude občas déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C.

O víkendu by mělo počasí být už o poznání teplejší. „V sobotu bude polojasno až skoro jasno. Odpoledne přechodně až oblačno, ojediněle občasný déšť nebo přeháňky,“ avizoval ČHMÚ. V noci klesne teplota až k nule, můžeme očekávat četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C.

Nejslunečnější den týdne pak bude neděle. „Mělo by být jasno až polojasno, očekáváme 20 až 24 °C,“ informuje ČHMÚ. Slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s. I začátek příštího týdne bude slunečný. Mělo by být převážně jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v závěru 19 až 23 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama