CNN Prima News Miloš Jakeš

Miloš Jakeš

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Jakeš“

Pekarová se vysmála Babišovi, přirovnala ho k Jakešovi. Arogantní paní, reagoval šéf ANO

Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) si na sociálních sítích rýpla do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Prostřednictvím sestříhaného videa jej přirovnala k Miloši Jakešovi, bývalému generálnímu tajemníkovi ÚV KSČ. Na podobnost dnes již zlidovělých hlášek, jako jsou „brojlery“ či „motýle“, lidé upozorňovali již v minulosti. Babiš v reakci pro CNN Prima NEWS Pekarovou označil za arogantní osobu, která šíří nenávist a zlobu.

Nevídané, rozlítil Havlíčka výrok Fialy o ziscích firem. Premiéra přirovnal k Jakešovi

Nevídaně ostře zaútočil místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO) na premiéra Petra Fialu (ODS). Podle něj předseda vlády vystupuje jako kovaný komunista a připomíná někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše. Za svého předsedu se postavil ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Připomněl, že Fiala nikdy nebyl členem komunistické strany a hnutí ANO by si v tomto směru mělo zamést před vlastním prahem. Politici se pohádali v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Havlíčka později reagoval i premiér Fiala.

Jak znáte projev Miloše Jakeše na Červeném Hrádku? Otázky na statisícové příjmy Zagorové i Jandů

V létě roku 1989 přednesl tehdejší generální tajemník komunistické strany Miloš Jakeš projev na Červeném Hrádku u Plzně, který z něj udělal nechtěnou komediální hvězdu. Úryvky z jeho řeči, které se tajně šířily prostřednictvím kazet celým národem, mezi lidmi vyvolávaly smích. Projev zlidověl. Vzpomenete si, co všechno z Jakešových úst zaznělo? Dne 12. srpna by mu bylo 101 let.

Zemřel komunistický ministr vnitra Vratislav Vajnar. Čelil obžalobě ze zneužití pravomoci

Ve věku 92 let zemřel komunistický ministr vnitra Vratislav Vajnar. S odvoláním na jeho advokátku Jitku Bludskou to uvedla Česká televize. Vajnar čelil obžalobě ze zneužití pravomoci kvůli zákrokům pohraničníků na československých hranicích v 80. letech. Kvůli zdravotnímu stavu se ale na jaře k soudnímu líčení nedostavil. Soud tehdy zadal nové vypracování znaleckých posudků, aby mohl rozhodnout o tom, zda je Vajnar schopen účastnit se trestního řízení.

Dalibor Janda slaví kulatiny: Gott ho zklamal, miliony měl už za totality. Řešil ale i tragédii

Zpěvák Dalibor Janda slaví 70. narozeniny. Vzpomínat může na krásná i velmi smutná období. Třikrát vyhrál Zlatého slavíka, což mu nemohl zapomenout ani sám Karel Gott. Jeho honoráře už za totality dosahovaly pohádkových částek. Oproti tomu ale musel například hledat cestu, jak se vyrovnat s tragickou smrtí syna, jenž spáchal sebevraždu.

Komunistický ideolog Fojtík nebude stíhán za mrtvé na hranicích. Ústavní soud odmítl stížnost

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost proti zastavení stíhání bývalého vedoucího ideologa KSČ Jana Fojtíka v kauze případné spoluodpovědnosti za mrtvé a zraněné na československých hranicích v době komunistické totality. V sobotu to oznámil Lubomír Müller, právní zástupce Němce Thomase Bartsche, který ústavní stížnost podával. „Usnesení bylo doručeno v pátek, Ústavní soud udělal za trestním stíháním Jana Fojtíka definitivní tečku,“ uvedl Müller. Fojtíkovi je 95 let a podle znaleckého posudku trpí demencí.

Upadl a na zemi ležel až do rána. I Husák končil na Hradě jako marod, bylo to až tragikomické

Za více než století existence státu se na Pražském hradě stalo tradicí, že konce funkčních období bývají pro zdejší prezidenty smutné, plné zdravotních problémů. Platí to o Miloši Zemanovi, platilo to i o Gustávu Husákovi, od jehož narození uplynulo přesně 110 let. Historik Michal Macháček napsal o posledním komunistickém prezidentovi úspěšnou knihu. A v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že Husákovo odcházení mělo někdy až tragikomické rysy. Trápilo jej všechno možné od cukrovky až po nespavost, soudruzi na něj do Moskvy napráskali i deprese a apatii.

Zpěvák Dalibor Janda otevřeně o Karlu Gottovi: Velmi mě zklamal. A nejen mě

Karel Gott vyhrál během kariéry slavíka celkem dvaačtyřicetkrát. V osmdesátých letech však neměl na růžích ustláno. V roce 1982 triumfoval Miro Žbirka, v roce 1985 Peter Nagy a v letech 1986 až 1988 se třikrát po sobě z vítězství radoval Dalibor Janda. Právě v tomto období mezi Karlem Gottem a zpěváky, kteří mu slavíka „vyfoukli“, došlo k události, po které zůstala hořká pachuť.