reklama
CNN Prima News minimální mzda

minimální mzda

Výpis příspěvků ke štítku „minimální mzda“

Vláda rozhodla o vyšší minimální mzdě. O kolik navíc si lidé od ledna vydělají?

5. listopadu 2021 08:54

Minimální mzda od ledna vzroste o 1 000 korun na 16 200 korun. Nařízení v pátek schválil kabinet. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil zdroj z vlády. S minimální mzdou se zvýší i zaručená mzda, a to podle odbornosti, složitosti a odpovědnosti práce až na 32 400 korun. Podle podkladů k nařízení nejnižší výdělek pobírá asi 139 tisíc lidí. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly je rozhodnutí o přidání tisícikoruny od vlády „přezíravost a vrchol arogance“.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o změnách opatření. Nakolik budou přísnější?

5. listopadu 2021 08:41

Zvýšení minimální mzdy pro příští rok, ale i možný růst tzv. normativních nákladů na bydlení, z kterých se vypočítávají dávky, projednává v pátek vláda ANO a ČSSD. Zabývá se i změnami koronavirových opatření. Na programu je i opakovaný návrh na zavedení hromadných žalob, kterým kabinet reaguje mimo jiné na ukončení činnosti energetické skupiny Bohemia Energy. Tiskovou konferenci, která by měla začít v 9 hodin, sledujte živě v tomto článku.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

25. října 2021 18:44

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

21. září 2021 11:50
Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Konec kojeneckých ústavů. Děti už se do nich umísťovat nebudou, rozhodla Sněmovna

6. srpna 2021 13:16

Odměny pěstounů zřejmě vzrostou a budou se odvíjet od minimální mzdy. Zvýší se také státní příspěvky na dítě pro klokánky a podobné azylové domy. Ve vládní novele o sociálně-právní ochraně dětí to v pátek schválila Sněmovna hlasy 99 ze 113 přítomných poslanců. Na návrh skupiny zákonodárců v čele s Pirátkou Olgou Richterovou dolní komora předlohou prakticky zrušila takzvané kojenecké ústavy, když stanovila věkovou hranici pro ústavní péči o děti. Novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Středula: Mzdy neodpovídají hospodářskému výkonu Česka, lidé si zaslouží víc peněz

22. června 2021 06:35

Česká republika má vysoký hospodářský výkon, minimální mzda tomu ale zdaleka neodpovídá, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima NEWS. Schválení evropské minimální mzdy podle něj vypadá reálně a doufá, že nakonec vstoupí v platnost jako směrnice.

ČSSD obchází ANO. Důchodovou reformu chce ve Sněmovně protlačit bez souhlasu Babiše

7. června 2021 13:37

ČSSD se vrhla do boje za důchodovou reformu navzdory nesouhlasu vládního hnutí ANO. Jednu z nejdůležitějších reforem strana předloží bez shody na vládě a o změnu zákonů, které se reformy týkají, bude usilovat rovnou ve Sněmovně. Pokud ČSSD v jejím návrhu podpoří opozice, je šance na to, že by důchodová reforma mohla projít. Jde ale o velmi šibeniční termín.

Vláda zvýšila minimální mzdu na 15 200 Kč. Neodpovídá to realitě, varují podnikatelé

16. listopadu 2020 21:16

Nejnižší hrubý měsíční výdělek se od ledna zvýší o 600 na 15 200 korun. V pondělí o tom rozhodla vláda. Ministerstvo práce a sociálních věcí přitom požadovalo až třikrát větší nárůst. Odbory prosazovaly zvýšení o 1 400, vládní hnutí ANO jen o 400 korun. Hospodářská komora i Svaz průmyslu a dopravy požadovaly, aby se minimální mzda od příštího roku nezvyšovala vůbec.

Nejméně 94 tisíc měsíčně. Ženeva zavádí nejvyšší minimální mzdu na světě

6. října 2020 17:55

Švýcarská Ženeva zavede zřejmě nejvyšší minimální mzdu na světě. Voliči ve všelidovém hlasování stanovili minimální hodinovou mzdu na 23 franků, což je asi 578 korun. Za měsíc tak zaměstnanci na plný úvazek musí dostat nejméně 94 tisíc korun. Pro srovnání v Česku se měsíční minimální mzda v roce 2020 zvýšila na 14 600 korun, hodinová na 87,30 koruny.

reklama