reklama
CNN Prima News ministerstvo financí

ministerstvo financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo financí“

Stát se levně zbavuje majetku. K mání jsou kasárna, bunkr z války či zrezlá špachtle

27. října 2021 10:04

Nemovitosti, auta, jízdní kola, ale i nářadí nebo umělecké předměty. To vše si lze koupit od státu prostřednictvím elektronických aukcí. Nabídku přebytečného státního majetku pravidelně na internetu aktualizuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. A někdy se mezi draženými předměty najdou skutečně zajímavé věci.

Dostaneš všechno, co chceš, psal Kurz. Za pádem kancléře stojí jediný chytrý telefon

14. října 2021 07:46

Rakouská politická elita komunikovala svými chytrými telefony příliš bezstarostně. Až tak neopatrně, že kancléř Sebastian Kurz musel pod tlakem obvinění z korupce a manipulací odstoupit. Zprávy a chaty Thomase Schmida, bývalého generálního tajemníka ministerstva financí, se ukázaly být pro státní zástupce pokladem. S novými odhaleními v sousední zemi přišel švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.

Nesmysly s DPH. U sladkých nápojů je nejnižší sazba, Češi přitom tloustnou

14. května 2021 05:34

Češi jsou jedním z nejobéznějších evropských národů. Koronavirová krize naši kondici ještě zhoršila. Podle odborníků je hlavní začít znovu s pohybem a zdravě se stravovat. Stát tomu ale naproti nejde. Téměř na celý rok uzavřel sportoviště, na nezdravé slazené nápoje navíc platí snížená sazba DPH. Nabízí se proto otázka, proč vláda více nepodporuje zdravou stravu a nesníží například DPH na ovoce či zeleninu?

Hrozí Česku zhoršení ratingu? Vláda nesmí s nápravou rozpočtu otálet, varují experti

4. května 2021 06:40

Hospodaření státu skončilo ke konci dubna dalším smutným rekordem. Schodek 192 miliard korun je dokonce horší výsledek než za celý rok 2009, kdy Česko čelilo následkům globální finanční a hospodářské krize. Ratingová agentura Moody's konstatovala, že česká vláda dosud nepřijala žádné smysluplné plány na nápravu veřejných financí.

KOMENTÁŘ: Po volbách přijde zvýšení daní. Lhostejno, kdo bude vládnout

10. března 2021 07:02

Národní rozpočtová rada ve svém pravidelném stanovisku varuje před nárazem České republiky na dluhovou brzdu. Konsolidace veřejných financí prý bude muset probíhat mnohem razantněji, než jak plánuje ministerstvo financí. Hrozí nám jinak zhoršení úvěrového ratingu, což by mělo za následek zvýšení výdajů na platby úroků z českého veřejného dluhu.

Česko vykázalo závratný státní dluh. Každý občan dluží zhruba 191 tisíc korun

12. února 2021 16:55

Státní dluh loni stoupl o 410 miliard korun na rekordní 2,05 bilionu korun. V pátek o tom informovalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh zhruba 191 tisíc korun. Za nárůstem státního dluhu v roce 2020 je zejména emise státních dluhopisů, mimo jiné kvůli pokrytí rekordního schodku loňského státního rozpočtu.

Sněmovna podpořila změnu novely o paušální dani. Samosprávy mohou získat více peněz

1. prosince 2020 16:37

Sněmovna souhlasila se zvýšením daňových příjmů krajů a obcí, jak to požadoval Senát v rámci novely o zavedení paušální daně pro živnostníky. Kraje a obce by tak měly získat více peněz ze záloh na daň z příjmů fyzických osob. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) změnu podpořila. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Ministerstvo se omluvilo za prezidenta, teď kvůli tomu podává ústavní stížnost

23. listopadu 2020 18:17

Veřejný projev prezidenta republiky by neměl být z právního hlediska považován za nesprávný úřední postup podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. Tak zdůvodnilo ministerstvo financí ústavní stížnost proti verdiktu, na jehož základě se omluvilo za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi.

Schodek rozpočtu stoupl na 274 miliard. Jde o nejhorší říjnový výsledek od vzniku ČR

2. listopadu 2020 14:22

Schodek státního rozpočtu ke konci října stoupl na 274 miliard korun ze zářijových 252,7 miliardy korun. Loni ke konci října byl schodek 19,6 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí (MF). Letošní říjnový výsledek je nejhorší od vzniku ČR. Dosud byl ke konci října nejvyšší schodek rozpočtu v roce 2009, a to 138,1 miliardy korun.

Státní dluh přesáhl dva biliony korun. Každý Čech tak dluží 194 tisíc

16. října 2020 14:35

Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze 40 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak nyní hypoteticky připadá dluh zhruba 194 000 korun. Ve srovnání s koncem června státní dluh klesl o 85 miliard korun.

reklama