CNN Prima News ministerstvo financí

ministerstvo financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo financí“

Stavební spoření bez podpory a konec výchovného? Nepřijatelné, zuří Jurečka na Stanjuru

20. prosince 2022 16:23

Konec státní podpory ke stavebnímu spoření a výchovného k penzím. To je nový plán ministerstva financí. Na půdě koalice ale naráží. Například ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) taková omezení odmítá. Jeho výtky směřují hlavně k výchovnému, příspěvku pro ženy v důchodu za každé vychované dítě – jednomu z hlavních lidoveckých bodů. To má navíc teprve začít platit.

Nájmy za byty prolezlé plísní zvedl stát pětinásobně. Skončíme pod mostem, bojí se lidé

14. prosince 2022 18:37

Vlhké a plesnivé byty za 20 tisíc měsíčně čistého nájmu, takové podmínky nastavilo ministerstvo financí lidem ze dvou bytových domů v Harrachově. Ti se teď bojí, že skončí pod mostem. Dosud platili nájem čtyři až pět tisíc, v nových smlouvách je ale pětinásobek. Lidé tak mají jasno, že je chtějí vystěhovat. Ministerstvo ale tvrdí, že se nájemníků zbavovat nechce.

Daně zvyšovat nebudeme. Stanjura posílá jasný vzkaz lidovcům. Musíme šetřit

20. srpna 2022 15:25

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) i nadále odmítá, že by vláda při snaze o konsolidaci veřejných rozpočtů chtěla jít cestou zvyšování daní. A to ani u práce fyzických osob, ani u zdanění majetku. Jedinou výjimkou má být takzvaná windfall tax, kterou šéf státní kasy považuje za legitimní dočasný nástroj k financování mimořádných výdajů souvisejících s růstem cen energií. „Kdybychom měli inflaci obvyklou jako v posledních 15 letech, o windfall tax bychom určitě nedebatovali,“ řekl CNN Prima NEWS.

Schillerová: NKÚ je odtržen od reality. Účtenkovku jsme drželi v chodu, hrozily sankce

6. července 2022 12:07

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odmítá, že by udržováním účtenkové loterie v chodu, přestože už losování cen neprobíhalo, plýtvala penězi daňových poplatníků. Nesouhlasí tak se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu, který upozornil, že na účtenkovou loterii stát zbytečně vynaložil 14 milionů korun. „Rozhodla jsem o zrušení loterie, když nastoupil covid. Tím jsme ušetřili 65 milionů korun,” řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Agrofert musí vrátit dotace za 4,6 milionu korun. Vláda podala žalobu na hodnotitele

6. června 2022 13:37

Dvě firmy ze skupiny Agrofert mají vrátit z dotací přibližně 4,6 milionu korun. Kontroly auditorů z ministerstva financí (MF) odhalily pochybení u šesti projektů dvou firem z holdingu. MF také podalo kvůli neoprávněně jedné z udělených dotaci trestní oznámení na hodnotitele, který žádost posuzoval. V pondělí o tom informoval web iROZHLAS.cz, který má k disposici dopis českých úřadů Bruselu k auditu ke střetu zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO).

Gazdík odvolal šéfku Cermatu. Jsem dlouhodobě nespokojený s jejím řízením, prohlásil

24. května 2022 10:33

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Rozhodl se tak kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, její pomalosti a neefektivitě hospodaření. Kontrola ministerstva financí podle něj zjistila v Cermatu závažné nedostatky. Ministr to v úterý řekl novinářům. Podle Kleňhové nejsou některé publikované informace o fungování Cermatu pravdivé.

Stanjura: Schillerová zneužila zdroje ministerstva. Audit kvůli Instagramu odhalil chyby

15. února 2022 14:34

Zaměstnanci ministerstva financí, kteří tvořili obsah sociálních sítí předchozí ministryně Aleny Schillerové (ANO), byli nestandardně placeni. Zároveň fungovali ve zvláštním režimu, kdy jejich každodenní agenda byla dominantně řízena právě Schillerovou. Zároveň jejich videa a fotografie byly opakovaně a v některých případech i výlučně využívány na sociálních sítích, které nevlastnilo ani nespravovalo ministerstvo. Vyplývá to z výsledků auditu, který zveřejnilo ministerstvo financí.

Stát se levně zbavuje majetku. K mání jsou kasárna, bunkr z války či zrezlá špachtle

27. října 2021 10:04

Nemovitosti, auta, jízdní kola, ale i nářadí nebo umělecké předměty. To vše si lze koupit od státu prostřednictvím elektronických aukcí. Nabídku přebytečného státního majetku pravidelně na internetu aktualizuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. A někdy se mezi draženými předměty najdou skutečně zajímavé věci.

Soud odmítl Zemanovu dojmologii, těší Peroutkovu vnučku. Podle verdiktu se dočká omluvy

14. října 2021 08:29
Aktualizováno

Nejvyšší soud (NS) potvrdil rozsudek, podle kterého náleží vnučce Ferdinanda Peroutky omluva za výrok prezidenta Miloše Zemana o uznávaném novináři. S rozhodnutím nebyla spokojená ani jedna strana sporu. Dovolání ministerstva financí, které se má omlouvat za Zemana, soud odmítl. Dovolání Peroutkovy vnučky Terezie Kaslové, která žádala omluvu i za další prezidentova tvrzení, soudci zamítli. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce NS.