reklama
CNN Prima News ministerstvo financí

ministerstvo financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo financí“

Nesmysly s DPH. U sladkých nápojů je nejnižší sazba, Češi přitom tloustnou

Češi jsou jedním z nejobéznějších evropských národů. Koronavirová krize naši kondici ještě zhoršila. Podle odborníků je hlavní začít znovu s pohybem a zdravě se stravovat. Stát tomu ale naproti nejde. Téměř na celý rok uzavřel sportoviště, na nezdravé slazené nápoje navíc platí snížená sazba DPH. Nabízí se proto otázka, proč vláda více nepodporuje zdravou stravu a nesníží například DPH na ovoce či zeleninu?

Státní dluh přesáhl dva biliony korun. Každý Čech tak dluží 194 tisíc

Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze 40 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak nyní hypoteticky připadá dluh zhruba 194 000 korun. Ve srovnání s koncem června státní dluh klesl o 85 miliard korun.

Vláda znovu odložila spuštění EET. Až do roku 2023 ji nebude nikdo kontrolovat

Aktualizováno

Vláda v pátek schválila odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. Sdělilo to ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku. Ministerstvo navrhlo další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami.

reklama