CNN Prima News ministerstvo zemědělství

ministerstvo zemědělství

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo zemědělství“

Prouza: Chleba za 200? Zemědělci rádi pláčou. Snaží se vyvolat paniku a získat dotace

Z řad zemědělců zní varování, že pokud vláda upraví systém přerozdělování dotací, nastane velké zdražování a chleba by mohl stát až stovky korun. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy jde ale o cílené vyvolávání paniky. V Novém dni na CNN Prima NEWS podotkl, že zemědělci získali v minulém roce rekordní dotace a chtějí jen vytáhnout z ministerstva další.

Přirážka 255 procent na šunce? Ministerstvo začalo kontrolovat prodejní ceny potravin

Ministerstvo zemědělství začalo spolu s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěž (ÚOHS) v minulém týdnu sledovat prodejní ceny vybraných potravin. Chce tak donutit obchodníky či další články dodavatelského řetězce, aby nevyužívali paniky kvůli válce na Ukrajině a nezvyšovali uměle své marže. Kontroly mají trvat nejméně tři měsíce, řekl ve středu novinářům ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Zemědělci na protest zapálili kupu slámy. Nelíbí se jim vládní změny v dotacích

Zemědělci ve čtvrtek nedaleko Jesenice u Prahy protestovali proti změnám v nastavení dotací. Akce se zúčastnilo pět desítek lidí, velkou část tvořili novináři. Protestující na místě zapálili kupu slámy, kolem také projelo přes 30 troubících traktorů. K podobným akcím došlo i na dalších místech v ČR. Zástupci zemědělských organizací tím chtějí vyzvat vládu k jednání. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) kritikům vzkázal, že u něj mají dveře otevřené.

Traktor mi u vás sedí víc, vmetla Jurečkovi Babišova poslankyně kvůli postu ministra práce

Středeční hlasování o důvěře pro vládu Petra Fialy (ODS) se pořádně natahuje. S kritikou postupně vystupují především poslanci ANO a vládu nijak nešetří. Kolem 17. hodiny se slova ujala poslankyně ANO Jana Pastuchová, která se dlouhodobě věnuje sociální oblasti. Zkritizovala především nového ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, který podle ní víc rozumí zemědělství. Argumentovala i tím, že sdílí fotografie s traktorem.

Zemědělci zuří. Demonstrují před Úřadem vlády, bouří se proti změnám v dotacích

Před Úřadem vlády demonstrují zemědělci proti změnám dotačních plánů na vyplácení peněz mezi lety 2023 a 2027. Předsedové pětikoalice je nyní projednávají. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka se na protestní akci sešlo kolem dvou tisíc lidí. Stejný počet uvedli také organizátoři v úvodu akce. Demonstraci s podtitulem O nás bez nás zorganizovala Agrární komora České republiky společně se Zemědělským svazem ČR.