reklama
CNN Prima News ministerstvo zemědělství

ministerstvo zemědělství

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo zemědělství“

Traktor mi u vás sedí víc, vmetla Jurečkovi Babišova poslankyně kvůli postu ministra práce

12. ledna 2022 18:11

Středeční hlasování o důvěře pro vládu Petra Fialy (ODS) se pořádně natahuje. S kritikou postupně vystupují především poslanci ANO a vládu nijak nešetří. Kolem 17. hodiny se slova ujala poslankyně ANO Jana Pastuchová, která se dlouhodobě věnuje sociální oblasti. Zkritizovala především nového ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, který podle ní víc rozumí zemědělství. Argumentovala i tím, že sdílí fotografie s traktorem.

Zemědělci zuří. Demonstrují před Úřadem vlády, bouří se proti změnám v dotacích

11. ledna 2022 18:53

Před Úřadem vlády demonstrují zemědělci proti změnám dotačních plánů na vyplácení peněz mezi lety 2023 a 2027. Předsedové pětikoalice je nyní projednávají. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka se na protestní akci sešlo kolem dvou tisíc lidí. Stejný počet uvedli také organizátoři v úvodu akce. Demonstraci s podtitulem O nás bez nás zorganizovala Agrární komora České republiky společně se Zemědělským svazem ČR.

Zemědělci v Praze zahájí obří protesty. Jednáte o nás bez nás, zlobí se na vládu

10. ledna 2022 10:13

Nová vláda premiéra Petra Fialy bude s největší pravděpodobností čelit protestům z řad zemědělcům. Ti jsou totiž nespokojení se změnami pravidel pro hospodaření v zemědělství a hlavně s tím, že s nimi nová vláda nejednala. Do Prahy by tak začátkem týdne měly zamířit stovky nespokojených zemědělců. A podle všeho dojde i na traktory.

Jurečka zřejmě bude muset dočasně řídit ministerstvo zemědělství. Nekulovi brání covid

9. prosince 2021 15:16

Pokud bude vláda premiéra Petra Fialy (ODS) jmenována již v příštím týdnu, bude dočasným řízením ministerstva zemědělství pověřen lidovecký předseda Marian Jurečka, který ve vládě povede ještě resort práce. Potvrdil to ve vysílání CNN prima NEWS. Důvodem je podle něj pozitivní PCR test kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL), který bude muset být jmenován až po skončení izolace.

Lidé darovali na pomoc po tornádu už přes 700 milionů korun

28. června 2021 10:27

Do sbírek na pomoc jihomoravským obcím, jež ve čtvrtek poničilo tornádo, poslali dárci k pondělnímu ránu už přes 700 milionů korun. Část peněz uhradí okamžité potřeby. Zemědělské škody způsobené v noci ze čtvrtka na pátek dosáhly 1,5 miliardy korun. Jako odhad to uvádí ministerstvo zemědělství a předkládá vládě návrh kompenzací.

Externí specialisté se prodraží, brání se ministerstvo zemědělství zprávě kontrolorů

26. dubna 2021 09:25

Informační systém Státního zemědělského intervenčního fondu (IS SZIF) provázejí velmi vysoké náklady, ročně stojí přes půl miliardy korun. Částka násobně převyšuje výdaje na ostatní kontrolované informační systémy provozované ministerstvem zemědělství. Fond je navíc na hlavním dodavateli svého IT systému závislý. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace kontrolorů za zavádějící a neobjektivní.

reklama