CNN Prima News ministryně obrany

ministryně obrany

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně obrany“

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

26. května 2023 06:11

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Další spory Černochové s podřízenými? Věc klidní Fiala, opozice ministryni obrany nešetří

25. května 2023 21:26

Spory ministryně obrany Jany Černochové (ODS) s jejími podřízenými pokračují. Podle informací z médií chtěla po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze, aby odstoupil. Přitom nedávno se objevily zprávy, že kvůli neshodám s ministryní chtěl skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Spor mezi ním a ministryní musel ve čtvrtek dokonce hasit premiér Petr Fiala (ODS).

Balšínek: Černochová přispívá k radikalizaci společnosti. Reakce na Svobodu byla teatrální

30. března 2023 23:33

Reakce ministryně obrany Jany Černochové (ODS) na výrok olympionika Davida Svobody byla nepřiměřená a teatrální. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Zdůraznil, že jí zřejmě chybí „elementární lidské pochopení, že někdo může mít jiný názor“. Naopak komentátor Martin Komárek se šéfky resortu obrany částečně zastával. Rozuměl tomu, co Černochovou pravděpodobně naštvalo.

Parkanová další miliony nedostane. Za újmu v kauze letadel získala zlomek požadovaných peněz

30. března 2023 13:32

Obvodní soud pro Prahu 2 ve čtvrtek nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodnění za nezákonné dlouholeté trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA, které skončilo osvobozujícím rozsudkem. Ministerstvo jí už dříve mimosoudně zaplatilo 1,6 milionu korun, což je podle soudkyně Šárky Henzlové dostačující. Bývalá politička žádala dalších zhruba 8,5 milionu.

Na Olomoucku cvičí další stovky ukrajinských vojáků. Trénují střelbu i pohyb na bojišti

10. února 2023 16:41

Ve vojenském újezdu Libavá na Olomoucku cvičí druhá skupina ukrajinských vojáků. Výcvik několika set příslušníků ukrajinských ozbrojených sil se týká hlavně základních schopností pozemních sil, jako je střelba z ručních zbraní, pohyb jednotek po bojišti nebo třeba minometná palba. Na Libavé je navštívila ministryně obrany Jana Černochová (ODS) s náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou a delegací poslanců a senátorů. Ministerstvo obrany to uvedlo v tiskové zprávě.

Nelze jen opravovat ruské tanky, varuje Černochová. Řehka má vizi bojiště budoucnosti

29. července 2022 10:43

Musíme nakupovat rychle a za co nejnižší ceny – takto uvažují členské země NATO. Ruská invaze na Ukrajinu podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) ukázala, jak křehký je mír. Česko proto musí vyřešit podobu nadzvukového letectva do roku 2027, kdy končí pronájem švédských gripenů. Šéfka resortu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poznamenala, že do roku 2026 chce mít v armádě také co nejvíce bojových vozidel pěchoty. Kromě toho by ČR potřebovalo i stovku tanků, dodal náčelník generálního štábu Karel Řehka.

Jak je to s gripeny zdarma? Černochová jednala se švédským ministrem, nabídka nezazněla

30. června 2022 16:33

Česká republika oficiálně nedostala ze Švédska žádnou nabídku, která by se týkala bezplatného převodu stíhacích letounů Gripen, které nyní používá česká armáda a které jí Švédsko pronajímá. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Uvedla, že měla bilaterální schůzku se švédským ministrem a podobná nabídka na ní nezazněla. Domnívá se, že švédský velvyslanec svými vyjádřeními v médiích překročil svou pravomoc.

Kubáček: Černochová se základnou vypustila politického džina. Podcenila situaci

11. dubna 2022 22:35

Oznámení ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o případné výstavbě americké vojenské základny v Česku považuje politolog Jan Kubáček za nešťastné. „Takovou záležitost nemůžete vypálit do světa, aniž byste ji neměli projednanou na nejvyšší úrovni,“ zhodnotil Kubáček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle něj ministryně vypustila do světa „politického džina, kterého pak bude jen těžko dostávat do nějakého komunikačního rámce“.

Česká armáda používá ruské tanky i helikoptéry. S opravami je problém, varují experti

20. března 2022 22:46

Protiletadlový systém, tanky anebo třeba helikoptéry – to je příklad vojenské techniky z dob Sovětského svazu, kterou stále používá Armáda České republiky. A to i v době, kdy se Rusko prezentuje jako hlavní nepřítel NATO. Štáb CNN Prima NEWS natáčel ve vojenském muzeu v Lešanech, ve kterém se nachází stejné typy techniky, které jsou dodnes součástí české výzbroje.