CNN Prima News ministryně obrany

ministryně obrany

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně obrany“

Černochová ze sebe „dělá cíl“ a brání Pekarovou: My holky to nemáme v politice jednoduché

Chci vás všechny požádat o mír, my „holky“ to fakt nemáme v politice ani trochu jednoduché. Na sociálních sítích se takto zastává kritizované předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Situaci, v níž se Pekarová ocitla kvůli návrhu na odvolání ministra školství Mikuláše Beka (STAN), jí Černochová nezávidí, a proto se rozhodla pozornost přesunout na sebe: „Cíl jsem já.“ Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) by se Černochová neměla s Pekarovou vůbec srovnávat. „Neměli jsme ji pouštět se sirkami do stohu,“ dodal na účet předsedkyně.

Černochová drsně ke Konečné: Nechovejte se jako tupá kráva. Europoslankyně jí útok vrátila

Nepijte tolik a nechovejte se jako tupá, vulgární a primitivní kráva, napsala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na konto komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné. Reagovala na posměšný příspěvek političky KSČM, která šéfku resortu a předsedu vlády Petra Fialu (ODS) označila za „ocasy“. „Žádný bolševický nok nebude urážet našeho pana premiéra,“ poznamenala Černochová v diskuzi. „Poznámky o pití a primitivní krávě chápu – máte s tím jistě bohatou zkušenost,“ kontrovala Konečná.

Ženy a kanony nejdou dohromady, říká Jandák k Černochové. Výrok o OSN nadzvedl i Tlustého

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se postarala o pořádný rozruch. Za vším stojí jediný post členky vlády na sociálních sítích, podle které by Česko mělo kvůli rezoluci OSN, vyzývající k humanitárnímu příměří mezi teroristickým hnutím Hamás a Izraelem, z uskupení vystoupit. Její vyjádření zaujala i některá světová média. Jak ho komentují čeští bývalí vrcholní politici?

Černochová: Žili jsme v iluzi věčného míru. Nemůžeme šetřit na platech, obrana něco stojí

Více než 30 let od sametové revoluce jsme žili v iluzi věčného míru. Z armády byla ohlodaná kost, obrana státu něco stojí a v dnešní době nejde o samozřejmost, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS) ve velkém rozhovoru pro web CNN Prima NEWS. Namítla, že i přes snahu o konsolidaci veřejných financí je potřeba investovat do nákupu vojenské techniky v zájmu naší vlastní bezpečnosti, nevyloučila ani možné rozšíření arzenálu o drony či raketomety.

Černochová: Musíme nakupovat zbraně, armáda byla ohlodaná kost. Své „miláčky“ zanedbávám

Posledních 20 let se rozpočty ministerstva obrany jen škrtaly. Vůči armádě máme obrovský dluh, i nákup vojenských tlumoků byl noční můrou, řekla v rozhovoru pro web CNN Prima NEWS ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Velké investice do modernizace arzenálu – od ručních zbraní po těžkou techniku – je podle ní snaha dohnat deficit, který tu za dlouhé roky vznikl, kdy z armády zbyla obrazně ohlodaná kost. Přiznala také, že po nástupu do čela resortu zanedbává své „miláčky“ – dvojici pistolí české výroby, se kterými ráda navštěvovala střelnice. Kompletní rozhovor se šéfkou resortu obrany zveřejníme v následujících dnech na webu CNNPrima.cz.

Černochová jako Biľak? Podlý útok. Jste strana přátel diktátora, opřeli se poslanci do SPD

SPD nezná historii. To, co říká o obranné smlouvě, jsou nesmysly. Neumí nic jiného než podle útočit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Pavel Žáček (ODS). Reagoval tak na slova členů hnutí ve Sněmovně, kde zaznělo, že ministryně obrany Jana Černochová (ODS) je jako novodobý Vasil Biľak. Ondřej Lochman (STAN) na účet SPD doplnil, že má pocit, že je „spíše Stranou přátel diktátora, než Svobody a přímé demokracie“. Radek Koten z SPD naopak kritizoval vládu za obrannou smlouvu s USA.

Rusko válčí s Ruskem? Gratulujeme, rýpla si Černochová. Lipavský mluví o dovolené na Krymu

Konečně víme, čemu se v Rusku říká speciální operace. Gratulujeme, napsala ironicky ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na konto rebelie vagnerovců proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Podotkla, že vlastně nejde o nic překvapivého. Do chaotické situace na ruské půdě si rýpnul také ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti), který napsal, že se „přibližuje jeho dovolená na Krymu“.

Putin? Nejlepší náborář nových zemí do NATO, řekla Černochová. Nastínila další pomoc Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin je nejlepším náborářem nových členů do NATO i nejlepším urychlovačem modernizace aliančních armád, prohlásila v úterý ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost na Pražském hradě. Během svého úvodního proslovu rovněž nastínila další vojenskou pomoc Ukrajině. Společně s náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou se prý domluvili na revizi seznamu materiálů, které zamíří k obráncům před ruskou agresí, dodala šéfka resortu.

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Další spory Černochové s podřízenými? Věc klidní Fiala, opozice ministryni obrany nešetří

Spory ministryně obrany Jany Černochové (ODS) s jejími podřízenými pokračují. Podle informací z médií chtěla po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze, aby odstoupil. Přitom nedávno se objevily zprávy, že kvůli neshodám s ministryní chtěl skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Spor mezi ním a ministryní musel ve čtvrtek dokonce hasit premiér Petr Fiala (ODS).

Balšínek: Černochová přispívá k radikalizaci společnosti. Reakce na Svobodu byla teatrální

Reakce ministryně obrany Jany Černochové (ODS) na výrok olympionika Davida Svobody byla nepřiměřená a teatrální. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Zdůraznil, že jí zřejmě chybí „elementární lidské pochopení, že někdo může mít jiný názor“. Naopak komentátor Martin Komárek se šéfky resortu obrany částečně zastával. Rozuměl tomu, co Černochovou pravděpodobně naštvalo.

Parkanová další miliony nedostane. Za újmu v kauze letadel získala zlomek požadovaných peněz

Obvodní soud pro Prahu 2 ve čtvrtek nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodnění za nezákonné dlouholeté trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA, které skončilo osvobozujícím rozsudkem. Ministerstvo jí už dříve mimosoudně zaplatilo 1,6 milionu korun, což je podle soudkyně Šárky Henzlové dostačující. Bývalá politička žádala dalších zhruba 8,5 milionu.