CNN Prima News Miroslav Bárta

Miroslav Bárta

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Bárta“

Rána pro Olgu Menzelovou, zemřel její blízký přítel. Skvělý a mladý člověk, truchlí

10. února 2022 16:07

Od smrti milovaného manžela Jiřího neuběhl ani rok a půl a Olga Menzelová prožívá další ztrátu blízkého. Na sociálních sítích truchlí za svého přítele Samiho. O jeho smrti informoval její partner a archeolog Miroslav Bárta, se kterým má dvouletého syna Alberta. „Skvělý a tak mladý člověk,“ smutní producentka.

Čeští egyptologové našli 400 nádob z období Staré říše. Skrývaly tajemství mumifikace

9. února 2022 17:36

Čeští egyptologové objevili v egyptské lokalitě Abúsír téměř 400 nádob se zbytky materiálů, které se používaly při balzamovacích rituálech. Podle egyptologa Miroslava Bárty jde o největší mumifikační depozit známý ze starého Egypta a čeští egyptologové jeho dalším výzkumem stráví několik let. Tým Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty UK, který objev učinil loni na jaře, o tom nyní informoval na webu fakulty.

Stav planety zcela zrcadlí úroveň vědomí lidstva! Říká autorka knihy Putování za zvířaty

11. prosince 2021 14:43

Vydejte se společně s autorkou do míst, kde probíhá každodenní boj o záchranu divokých gepardů, nosorožců, šimpanzů, slonů a dalších divokých zvířat. Dozvíte se mnoho o zvířatech, jejich ochraně v praxi, ale i silné lidské příběhy těch, kteří zasvětili svůj život divočině. V neposlední řadě jsou součástí knihy také krátká zamyšlení o tom, co dnešní stav planety a podoba vztahu ke zvířatům vypovídá o nás lidech a co vše můžeme pro sebe získat, pokud svůj vztah s divočinou obnovíme.

Menzelová chtěla urnu s manželovým popelem uložit na Mallorce. Stala se však nečekaná věc

17. října 2021 20:44

Od smrti oscarového režiséra Jiřího Menzela uplynul více než rok. Ještě donedávna měla jeho manželka Olga urnu svého muže vystavenou doma v knihovně a na správnou chvíli a místo jejího uložení teprve čekala. „Je to úplně bizarní a ještě jsem to nikomu neřekla, ale Jirka si přál být na Mallorce, kde to milujeme a kam jsme léta jezdili,“ svěřila se Menzelová. Stala se však jedna nečekaná věc.

Menzelová otevřeně: Rodila jsem na ostrově a syna do Česka pašovala. Jiří o všem věděl

6. listopadu 2020 20:26

Olga Menzelová způsobila poprask, když vyšlo najevo, že tajila své těhotenství i téměř rok a půl starého syna. Albert se narodil ještě za života jejího manžela, režiséra Jiřího Menzela, který zemřel v září. Dítě přišlo na svět na středomořském ostrově v domku na samotě a do Česka ho Menzelová musela doslova propašovat. Manžel prý o všem věděl.

Zánik civilizace? Dřív jsem se tomu chechtal, ale teď se to reálně děje, říká Horký

22. října 2020 16:31

Dokumentarista Petr Horký v pořadu Nový den popsal, že během pandemie koronaviru se mění chod dějin a svět už nebude stejný jako před rokem. To chtěl zaznamenat i v dokumentárním filmu Civilizace, který právě dokončuje s egyptologem Miroslavem Bártou a který bude mít nakonec premiéru až v březnu příštího roku. Diváky pozval ale i na 24. ročník festivalu Neznámá země, který od pondělí probíhá on-line na internetu zdarma.