reklama

mise

Výpis příspěvků ke štítku „mise“

Prach, střelba a jednání s Tálibánem. Velvyslanec popsal náročnou evakuaci z Kábulu

20. srpna 2021 10:19

Český velvyslanec v Afghánistánu Jiří Baloun na tiskové konferenci popsal, jak probíhala evakuační mise. Doprovázela ji složitá vyjednávání, podmínky se každou chvílí měnily. „Kooperovali jsme s příslušníky vedení letiště, Turky, Američany, ale v poslední fázi i s Tálibánem,“ řekl ve čtvrtek novinářům Baloun, kterému Kulhánek udělil nejvyšší resortní vyznamenání.

Dvacet let a šestnáct padlých. Takový byl Afghánistán pro českou armádu, mise skončila

8. července 2021 07:33

Druhé prázdninové úterý roku 2014 je dodnes nejtemnějším dnem v historii Armády ČR. Na její patrolu u afghánské základny Bagrám zaútočil 8. července sebevražedný atentátník. Následkem výbuchu zahynulo pět českých vojáků. To je asi nejbolestivější memento, které po sobě afghánská mise v Česku zanechává. Sledujte na CNN Prima NEWS a v tomto článku speciální vysílání na toto téma od 11:00.

Trojice, kterou pohřbil vesmír: Let sovětského Sojuzu 11 skončil tragédií před 50 lety

30. června 2021 17:05

Mělo jít o nevídaný úspěch, kterým Sovětský svaz převáží misky vah při vesmírném závodění se Spojenými státy zpátky na svou stranu. Trojice sovětských astronautů z lodi Sojuz 11 pobyla v červnu roku 1971 na první vesmírné stanici v historii 23 dní. Fenomenální úspěch se ale proměnil v hororové drama. Na zpáteční cestě se povolil na lodi jeden z ventilů a posádka se v kosmu udusila.

Atmosféra místa se mě zmocnila a nepustila. Ballard popsal, jak objevil vrak Titanicu

17. května 2021 09:27

Muž, který objevil vrak Titaniku, má novou misi. V květnu vydává monografii, kterou pojmenoval Into The Deep (Do hlubin). Vzpomíná v ní na nejdůležitější okamžiky svého života – od objevení Titanicu až po tragickou smrt syna. V rozhovoru pro CNN se Robert Ballard rozmluvil o pocitech, které v něm Titanic vyvolal. „Atmosféra toho místa se mě zmocnila, emoce mě naplnily a už nikdy nepustily,“ popsal.

reklama