Mlhy, mrholení a také sníh. Jaké počasí by vás nemělo zaskočit příští týden?

Mrznoucí muž

I na začátku příštího týdne nás čeká studené počasí se zataženou oblohou. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Je třeba počítat s výskytem mlh, mrholením i sněžením, varují meteorologové.

V neděli bude zataženo. Objeví se mlhy, někdy mrznoucí, zpočátku i mrholení. Ojediněle – během dne přechodně – bude místy polojasno až jasno. Nejvyšší teploty se budou podle meteorologů z ČHMÚ pohybovat mezi 1 až 5 °C, při déletrvajícím slunečním svitu dosáhnou až 7 °C.

Střední Evropa bude v okrajovém proudění mohutné tlakové výše. Zároveň k Česku bude částečně zasahovat brázda nízkého tlaku vzduchu od západu. V noci by mělo být zataženo. Místy se objeví mlhy, někdy i mrznoucí. Ojediněle bude polojasno až jasno. Ojediněle se také vyskytne mrholení, někdy i mrznoucí, v některých regionech rovněž slabé sněžení. Nejnižší teploty dosáhnou −3 °C, při déletrvajícím vyjasnění v údolích až −5 °C.

V pondělí bude zataženo. Místy se objeví mlhy, zpočátku znovu i mrznoucí. Obloha na východě by mohla být ojediněle polojasná až jasná. Ojediněle je třeba počítat také s mrholením nebo slabým sněžením. Nejvyšší teploty se budou pohybovat v rozmezí 0 až 5 °C.

Také v úterý by mělo být převážně zataženo. Vyplývá to z týdenní předpovědi ČHMÚ. Ojediněle se objeví mlhy, místy rovněž mrholení (i mrznoucí) nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty dosáhnou −2 °C, nejvyšší denní teploty pak 5 °C. Podobné počasí by mělo vydržet minimálně do čtvrtka.

V pátek se charakter počasí příliš nezmění. Teploty ale mírně stoupnou – přes den může být až 6 °C, v noci se budou minima pohybovat kolem −2 °C.

Tagy: