reklama

Můj Bůh je pitbull a jedeme na chatu, kde přijdu o poslední zbytky duševního zdraví

Výlety s Hankem jsou vždycky velká legrace. Někdy si představuji, jak to asi musí vypadat, když má někdo normálního psa a udělá mu radost tím, že ho s sebou vezme někam pryč. Asi spolu chodí do přírody, občas navštíví nějaký výdobytek civilizace jako hrad nebo zámek a potkají se s pár milými lidmi. To musí být hrozně fajn…

reklama

Výlety s Hankem jsou vždycky velká legrace. Někdy si představuji, jak to asi musí vypadat, když má někdo normálního psa a udělá mu radost tím, že ho s sebou vezme někam pryč. Asi spolu chodí do přírody, občas navštíví nějaký výdobytek civilizace jako hrad nebo zámek a potkají se s pár milými lidmi. To musí být hrozně fajn…

Jenže s pitbullem se dovolená podobá spíš pobytu ve vojenském zařízení - jste unavení, špinaví jako prase a jediné, po čem toužíte, je vrátit se domů. Ráda bych vyrazila na výlet s naivní představou, že to bude super, že Hank přece není zas takový magor a že to jen zbytečně zveličuji. Ale historie mě poučila natolik, že jsem před následujícím pobytem mimo domov už objednaná na rehabilitace a peru oblečení, pod které se vejde páteřák.

Naposledy jsme jeli v létě k jezeru kousek od naší vesnice. Byla to první cesta v naší přespávací dodávce a taky první výlet s chrticí Pepper. Bylo hezky teplo a těšila jsem se, jak se vykoupeme, budeme si povídat na dece (prosím vás, s partnerem, ne se psy) u vody a večer budeme koukat na hvězdy. To bychom ale museli jet bez psů.

Psí pokus o sebevraždu jako protest proti horku?

Nejdřív jsme nemohli najít místo ve stínu k zaparkování. Takže přítel jezdil tam a zpátky po jednom břehu jezera a já za ním v tom příšerném vedru vrávolala. Aby toho nebylo málo, Pepper se loudala jako vandrák a Hank se snažil dohnat páníčka v autě. Když jsme párkrát změnili směr, rozbil mi hlavou nejdřív jedno a pak druhé koleno, takže jsem pak ještě pajdala s nohama od krve a vypadala jako bych s brodila mrtvolami.

Nakonec jsme skončili tam, kde jsme začali, a smířili se s tím, že místo se stínem a dobrým sestupem do vody prostě není. Pepper se ale asi ještě po pobytu v Irsku dostatečně neaklimatizovala na místní letní podnebí, takže jakmile jsem ji vzala k vodě, aby se napila a namočila si nožky, sesunula se pod hladinu a rozhodla se spáchat sebevraždu utopením.

Když vám zůstane v ruce, i když ve vodě, více než třicet kilo mrtvé váhy, potřebujete jako slabá žena pomoct. Začala jsem hystericky křičet na přítele, aby šel za mnou. Ve dvou jsme Pepper vyložili na souš a já ji se slzami tekoucími po tvářích prosila, ať už se nezabíjí. To samozřejmě vzbudilo zájem ostatních návštěvníků areálu kolem jezera. Ale ne tolik jako Hank, který se rozhodl zlikvidovat jediný strom na cípu naší pláže tím, že po něm začal skákat a škubat ho na kusy.

Jak mě spasil déšť

Šla jsem tedy zpacifikovat rozjetého Hanka. Když jsem ho přesvědčila, že je strom neškodný, začal mít zájem o koupačku s každým, kdo se šel namočit. Jeden pán se mu snažil uplavat, pak utéct a potom usoudil, že bude asi lepší zůstat na dece. To všechno bylo doprovázeno mým neustálým pobíháním a křikem. Vypadalo to jako místní nastudování hry Šílená dredařka si pořídila psa, kterého nezvládá.

Když se najednou zatáhly mraky, začalo pršet a všichni se pobalili a šli pryč, říkala jsem si, že mě má vesmír asi fakt rád a nechce, abych se zbláznila nebo zkolabovala. Šli jsme se schovat před deštěm na zahrádku hospůdky u vody a já začala studovat svá válečná zranění, jako nohy pořezané od kamínků ve vodě, když jsem se z ní snažila dostat Hanka a dlaně spálené od vodítka. Dali jsme si točené a já si konečně vychutnala výhled na jezero, které mi přišlo jako zdolané bitevní pole. Kromě nás tam nikdo nebyl. A noc jsme přežili, i když Hank dodávku proměnil v plynovou komoru a Pepper si zamotala nohy do sebe a nemohla vylézt.

Konečně jsme byli doma. Nemohla jsem se ani ohnout pro batoh, jak mě všechno bolelo. Šla jsem do sprchy a prospala celý následující den. Takže tak dopadla naše jednodenní dovolená se psy, přátelé. A to jsem vám popsala jen zlomek veselých příhod. V pátek se odebíráme na dvě noci na Slovensko a jestli to přežiju, ráda se o to s vámi podělím.

Tagy:

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

Třicet let se sériový „vrah ze seznamky“ obával popravy. Vykonání rozsudku se nedožil

V osmdesátých letech byl Rodney James Alcala za celebritu. Roku 1978 se účastnil „The Dating Game,“ seznamkové hry, ve které si žena podle odpovědí mužů vybírala toho pravého, a kde vystupoval jako úspěšný fotograf. V té době měl již za sebou 34měsíční pobyt ve vězení za znásilnění osmileté dívky, později vyšlo najevo, že byl i několikanásobným vrahem. Odkládaného trestu smrti se ale nedožil, v sobotu zemřel.

Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

Tenisová krasojízda nekončí. Kvitová i Macháč postupují, Češi vyhráli všechny zápasy

Čeští tenisté nepolevují a sbírají jedno vítězství za druhým. Držitelka bronzu z Ria 2016 a turnajová desítka Petra Kvitová v neděli ve dvou setech zdolala Italku Jasmine Paoliniovou. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou navíc smetly v společné deblové premiéře i čínský pár. Česko vyhrálo všechny své nedělní zápasy, stoprocentní českou úspěšnost zpečetil Tomáš Macháč výhrou nad Portugalcem Joaem Sousou.

reklama

Domácí zpravodajství

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

Aktualizováno

V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama