reklama

Můj Bůh je pitbull a mám za sebou pár cvičitelských met, které byste měli zcenit

Že naučíte psa sedni a dej pac, to není zas tak převratné. Ale jsou cvičitelské mety, které když pokoříte s tvrdohlavým pitbullem nebo pasivním a od přírody demotivovaným greyhoundem, tak se s radostí poplácáte po rameni.

reklama

Že naučíte psa sedni a dej pac, to není zas tak převratné. Ale jsou cvičitelské mety, které když pokoříte s tvrdohlavým pitbullem nebo pasivním a od přírody demotivovaným greyhoundem, tak se s radostí poplácáte po rameni.

Nemám svaly. A není náhoda, že pitbully si pořizují opálení svalovci. Když se se psem třicetkrát na procházce neshodnou na tom, kdo kam chce jít, je to pro ně jako třicetkrát zvednout nejlehčí činku. Ale pro takový máslo, jako jsem já, je to jako by mě někdo přivázal za motorku a vždycky velmi rychle o kus popojel. První lekce na cvičáku tedy nebyly moc legrace. 

Můžete namítnout, že pozitivní motivací docílím při výcviku víc než silou. Jasně. Jenže to, že je vodítko při cvičení prodloužená ruka, platí u tohoto plemene asi stonásobně a dokud nepřijdete na to, jak si uzurpovat kus jeho pozornosti, je to jediný nástroj moci. Když jsem měla po několikáté záda pochroumaná tak, že vstát z postele byl nejtěžší úkol dne, přišla jsem naštěstí na to, že Hank je aportér.

To ale taky nebylo jen tak. Hank neposlouchal a nemohl chodit navolno. Jakmile jsem ho pustila, začal z košů po celém sídlišti vytahovat sáčky s cizími psími hovny a žrát je. To bych vám přála vidět tu podívanou, když jsem mu je před zraky party maminek z místního hřiště tahala ze zadku. Takže jsme si našli místo, kam nikdo nechodil. Byl tam takový malý lesík. A abych magora unavila, házela jsem na všechny strany klacky. Nenosil je zpátky. Ale běžel za nimi a nic jiného ho nezajímalo. To mi stačilo. Po čase mu došlo, že bude ekonomičtější mi je nosit. Říkám si: Super! Tak koupíme aport!

Vítězně jsem i s aportem dorazila na cvičák. Hank za ním skutečně běžel a skutečně mi ho donesl zpátky. Jenomže už ho nepustil. Ve třech jsem mu páčili aport z tlamy. Z tlamy, co má stisk několik atmosfér. Protože jak jednou řeknete pusť, pes musí pustit, i kdybyste u toho měli dělat stojky. Příště už by vás totiž nemusel taky poslechnout ani při sedni.

Chci jen říct, že aport Hank už pouští, nicméně občas to na mě zkusí a nedá mi ho. Vysvětlovat mu, že z něj ten míček stejně dostanu, moc nezabírá. I tak mám radost, že může chodit na volno a umí precizně aportovat

Jo a abych nevynechala chrtici Pepper! Jelikož chrti nejsou fyzicky schopni sezení a mají kočičí povahu, je zbytečně ji drilovat. Ale! Tuhle jsem jí utírala po venčení tlapky. A ona sama od sebe přenášela váhu vždycky na ty zbylé tři, které jsem neutírala! Dojalo mě to k slzám, přátelé. Takže chci říct, že je asi úplně jedno kolik zkoušek jste na cvičáku složili nebo jak vysoko skočí váš pes přes překážku. Vy ho znáte nejlépe a ty největší cvičitelské mety nejvíc zceníte stejně jenom vy sami.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěchovo vánoční přikázání: Silvestr bez bujarých večírků a nákupy mimo špičku
Domácí

Vojtěchovo vánoční přikázání: Silvestr bez bujarých večírků a nákupy mimo špičku

Ministr Adam Vojtěch před vánočními svátky vydal 11 doporučení, jak bychom se měli o Vánocích a na silvestra chovat. Kromě již tradičních doporučení jako větrání místností, očkování či dodržování dostatečné vzdálenosti při nákupech jsou na seznamu i rady směrem k rodinným oslavám a firemním večírkům. Ministr doporučuje, aby se lidé pro tento rok bujarým novoročním večírkům vyhnuli a ty pracovní raději úplně odložili.

Děti se bály o život. Stále jsme v šoku, říká Cavendish po přepadení ve vlastním domě
Krimi

Děti se bály o život. Stále jsme v šoku, říká Cavendish po přepadení ve vlastním domě

Otřesný zážitek prožil britský cyklista Mark Cavendish se svou rodinou. Po týdnu, který strávil na jednotce intenzivní péče, se těšil na odpočinek ve svém domě v Essexu, toho se však nedočkal. V sobotu 27. listopadu se do jeho domu vloupala ozbrojená čtveřice lupičů, která cyklistovi a jeho manželce vyhrožovala. Celé události navíc přihlížely jeho dvě malé děti. „Bály se, že přijdou o život,“ vzpomíná Cavendish.

Jurečka zřejmě bude muset dočasně řídit ministerstvo zemědělství. Nekulovi brání covid
Politika

Jurečka zřejmě bude muset dočasně řídit ministerstvo zemědělství. Nekulovi brání covid

Pokud bude vláda premiéra Petra Fialy (ODS) jmenována již v příštím týdnu, bude dočasným řízením ministerstva zemědělství pověřen lidovecký předseda Marian Jurečka, který ve vládě povede ještě resort práce. Potvrdil to ve vysílání CNN prima NEWS. Důvodem je podle něj pozitivní PCR test kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL), který bude muset být jmenován až po skončení izolace.

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka

Pandemie koronaviru ovlivnila péči také na gynekologických a porodnických odděleních. „Zdravotnický personál už je opravdu unavený. Vidíme mnohem víc neštěstí a cítíme bezmoc častěji než před rokem,“ vylíčila situaci lékařka Lucie Kavanová, která slouží v porodnicích ve Svitavách a Mostě a pracuje i na ambulanci v Litomyšli. Trombózy či zápaly plic nejsou u covid pozitivních pacientů žádnou výjimkou, informuje Deník.cz.

Jak postavit dům: Můj sen o bydlení aneb Pořád je ještě správná doba, neprováhejte ji

Stojíte před rozhodnutím, zda si postavit vlastní dům? Pak vězte, že podle odborníků je pořád ještě správná doba. Ale možnosti se zužují. Bude méně pozemků, jejich ceny porostou, úroky a inflace se zvýší. Teď má ještě smysl vystartovat, říká v novém podcastovém pořadu CNN Prima NEWS s názvem Jak postavit dům Jiří Devát, nyní partner IdeaSense, specializující se na inovace nejen v oblasti byznysu, dříve manažer společnosti Microsoft v Česku a na Slovensku.

Na třetí dávku po pěti měsících. Přeočkování se nově vztahuje i na lidi nad 50 let

Lidé nad 55 a 50 let budou moci od 13., respektive 20. prosince dostat už po pěti měsících třetí dávku očkování proti nemoci COVID-19. Novinářům to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Stane se tak podle něj po dohodě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a centrálním integrovaným řídícím týmem. V současné době mohou dostat třetí dávku po pěti měsících lidé starší 60 let.

Nový Zéland chce zcela vymýtit kouření. Mladé generaci doživotně zakáže nákup cigaret

Nový Zéland plánuje zakázat všem obyvatelům, kteří jsou aktuálně mladší 14 let, kupovat cigarety. Na tom by zřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo o doživotní zákaz. Věková hranice se přitom bude každý rok zvyšovat. Cílem kontroverzního návrhu zákona je učinit zemi do roku 2025 téměř nekuřáckou. V sousední Austrálii se dokonce mluví o úplném zákazu prodeje cigaret, informuje web Daily Mail.

Harry uštědřil Charlesovi další ránu. Jeho výbuchy ničí princovu autoritu, říkají přátelé

Princ Charles se svým mladším synem vévodou ze Sussexu v posledních měsících sotva promluvil. K nápravě jejich vztahu nepomáhají ani četné útoky, které mladý vévoda své rodině rád uštědřuje. Přátelé z Charlesova okolí se navíc obávají toho, že tahle roztržka může být stejně škodlivá jako princova dřívější válka s princeznou Dianou.

Neočkované nevyšetříme, píší lékaři v ordinacích. Mají právo myslet si své, hájí je Kubek

Neočkované pacienty nevyšetřujeme. Neočkovaní rodiče, nevstupujte do čekárny pediatrické ordinace. I s takovými nápisy se mohou setkat nemocní lidé, když zamíří v těchto dnech k lékaři. Šéf České lékařské komory Milan Kubek však zdůrazňuje, že v nemocnicích leží zejména neočkovaní, o které se zdravotníci starají. Mají však lékaři právo vyvěšovat podobné vzkazy?

Zadržení Prataseviče řídil agent KGB, říká letecký dispečer. Směšné, brání se Bělorusko

Letecký dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Tamním vyšetřovatelům řekl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times (NYT) na svém webu. Polské úřady jeho svědectví vnímají jako klíčové.

reklama

Domácí zpravodajství

Mluvčí nespokojených lékařů: Kubek komoru zpolitizoval a odmítá jakékoli diskuse

Mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do šéfa České lékařské komory Milana Kubka. „Pan Kubek zpolitizoval Českou lékařskou komoru. Budovu, kterou jsme si zaplatili z našich peněz, nám zamkl,“ řekl s tím, že Kubek šíří hoaxy o koronaviru a zbytečně straší občany. Podle šéfa komory říká Havrda bludy.

reklama