reklama

Můj Bůh je pitbull a mám za sebou pár cvičitelských met, které byste měli zcenit

Že naučíte psa sedni a dej pac, to není zas tak převratné. Ale jsou cvičitelské mety, které když pokoříte s tvrdohlavým pitbullem nebo pasivním a od přírody demotivovaným greyhoundem, tak se s radostí poplácáte po rameni.

reklama

Že naučíte psa sedni a dej pac, to není zas tak převratné. Ale jsou cvičitelské mety, které když pokoříte s tvrdohlavým pitbullem nebo pasivním a od přírody demotivovaným greyhoundem, tak se s radostí poplácáte po rameni.

Nemám svaly. A není náhoda, že pitbully si pořizují opálení svalovci. Když se se psem třicetkrát na procházce neshodnou na tom, kdo kam chce jít, je to pro ně jako třicetkrát zvednout nejlehčí činku. Ale pro takový máslo, jako jsem já, je to jako by mě někdo přivázal za motorku a vždycky velmi rychle o kus popojel. První lekce na cvičáku tedy nebyly moc legrace. 

Můžete namítnout, že pozitivní motivací docílím při výcviku víc než silou. Jasně. Jenže to, že je vodítko při cvičení prodloužená ruka, platí u tohoto plemene asi stonásobně a dokud nepřijdete na to, jak si uzurpovat kus jeho pozornosti, je to jediný nástroj moci. Když jsem měla po několikáté záda pochroumaná tak, že vstát z postele byl nejtěžší úkol dne, přišla jsem naštěstí na to, že Hank je aportér.

To ale taky nebylo jen tak. Hank neposlouchal a nemohl chodit navolno. Jakmile jsem ho pustila, začal z košů po celém sídlišti vytahovat sáčky s cizími psími hovny a žrát je. To bych vám přála vidět tu podívanou, když jsem mu je před zraky party maminek z místního hřiště tahala ze zadku. Takže jsme si našli místo, kam nikdo nechodil. Byl tam takový malý lesík. A abych magora unavila, házela jsem na všechny strany klacky. Nenosil je zpátky. Ale běžel za nimi a nic jiného ho nezajímalo. To mi stačilo. Po čase mu došlo, že bude ekonomičtější mi je nosit. Říkám si: Super! Tak koupíme aport!

Vítězně jsem i s aportem dorazila na cvičák. Hank za ním skutečně běžel a skutečně mi ho donesl zpátky. Jenomže už ho nepustil. Ve třech jsem mu páčili aport z tlamy. Z tlamy, co má stisk několik atmosfér. Protože jak jednou řeknete pusť, pes musí pustit, i kdybyste u toho měli dělat stojky. Příště už by vás totiž nemusel taky poslechnout ani při sedni.

Chci jen říct, že aport Hank už pouští, nicméně občas to na mě zkusí a nedá mi ho. Vysvětlovat mu, že z něj ten míček stejně dostanu, moc nezabírá. I tak mám radost, že může chodit na volno a umí precizně aportovat

Jo a abych nevynechala chrtici Pepper! Jelikož chrti nejsou fyzicky schopni sezení a mají kočičí povahu, je zbytečně ji drilovat. Ale! Tuhle jsem jí utírala po venčení tlapky. A ona sama od sebe přenášela váhu vždycky na ty zbylé tři, které jsem neutírala! Dojalo mě to k slzám, přátelé. Takže chci říct, že je asi úplně jedno kolik zkoušek jste na cvičáku složili nebo jak vysoko skočí váš pes přes překážku. Vy ho znáte nejlépe a ty největší cvičitelské mety nejvíc zceníte stejně jenom vy sami.

Tagy:
Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?
Volby 2021

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Biden otočil: Chce povinné očkování pro státní zaměstnance, vakcinovaní mají nosit roušky

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) aktualizovalo svá doporučení pro boj proti covidu. Mimo jiné navrhuje návrat k rouškám některým plně naočkovaným lidem. Ti by si podle agentury měli obličej zakrývat ve vnitřních prostorách v oblastech s vysokým výskytem koronavirových infekcí. Americký prezident Joe Biden naznačil, že jeho administrativa zvažuje zavedení vakcinačního požadavku pro federální zaměstnance.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Živě
ON-LINE: Perušič opustil karanténu a chystá se na zápas. Prskavec i Fišerová postupují

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec.

Úspěchy českých olympioniků? Brečím ještě víc než po vlastních závodech, říká Emmons

V pátém dni olympijských her platí, že česká výprava má dvě medaile. Lesklý kov a zápis do historie zařídili shodně v pondělí vodní slalomář Lukáš Rohan a šermíř Alexander Choupenitch. První dny olympiády zhodnotili v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS trojnásobná olympijská medailistka ve střelbě Kateřina Emmons, šermíř Jiří Beran a sprinterka Nikola Bendová.

Covidová krize v Austrálii: Tvrdá opatření pokračují, úřady prodloužily uzávěru Sydney

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala agentura Reuters.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

reklama