Kanadská policie hledá muže, který v pondělí několikrát udeřil pěstí do obličeje zdravotní sestru a srazil ji na zem. V lékárně Brunet Pharmacy ve městě Shebrooke totiž údajně podala jeho manželce vakcínu proti koronaviru bez jeho svolení.
V pondělí, krátce po deváté hodině ráno, vešel muž do lékárny Brunet Pharmacy v Sherbrooke v jižním Quebecu a obvinil zhruba čtyřicetiletou sestru z naočkování jeho manželky bez svolení. Následně ji napadl.
„Podezřelý byl velmi agresivní a zeptal se setry, proč očkovala jeho manželku bez souhlasu. Několikrát ji udeřil přímo do obličeje, srazil ji k zemi a následně utekl, “ uvedl pro web americké televize CNN Martin Carrier, mluvčí Policie Sherbrooke.
Rodiče si v restauraci vzali roušku, aby ochránili nemocného syna. Z podniku je vyhodili
Manželský pár si chtěl v jedné z texaských restaurací užít chvíli klidu s přáteli. Žena s mužem mají doma čtyřměsíční dítě s poruchou imunity, proto se snaží všude chodit v roušce. Ochranu dýchacích cest si navlékli i v restauraci. Jenže majitel podniku je za to vyhodil na ulici. Rouškám prý nevěří.
Policie zatím nemá fotografii ani jméno podezřelého. Mají ale jeho popis a doufají, že s pomocí veřejnosti bude útočník brzy obviněn. „Podezřelý je zhruba čtyřicetiletý muž, vysoký zhruba 1,8 metru, s tmavší pletí a krátkými hnědými vlasy,“ popsal Carrier a dodal, že muž měl v každém uchu piercing a tetování ve tvaru kříže na ruce.
Sestru převezli do nemocnice
V Kanadě neexistuje zákon, který by nařizoval vyžadování souhlasu manžela s očkováním. Zdravotní sestra byla převezena do nedaleké nemocnice kvůli několika zraněním v obličeji.
CNN na svém webu s odvoláním na CBC uvedla, že lékárna v důsledku incidentu pozastavila očkování. Jean Coutu Group Inc., mateřská společnost Brunet Pharamcy odmítla napadení komentovat. Pro CNN ale vysvětlila, že „plně odsuzuje akt, který je nepřijatelný pro týmy lékáren, které od začátku pandemie poskytují základní služby“.
Většina Kanaďanů opatření v oblasti veřejného zdraví uvítala a země má jednu z nejvyšších proočkovaností ve světě, téměř 70%. Přesto ale podle Kanadské agentury pro veřejné zdraví přibývá pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci. Jedná se hlavně o mladé a neočkované lidi.