reklama

Na Slovensku řádilo tornádo. Poráželo stromy, trhalo elektrické vedení, poničilo domy

Tornádo za sebou v obci Gemerská Ves na Slovensku zanechalo zničené domy, vyvrácené stromy a stržené elektrické vedení. Tornádo provázela bouře s krupobitím. Podle slovenských médií měly kroupy v průměru až tři centimetry.

reklama

Tornádo se ke Gemerské Vsi přiblížilo v pondělí kolem třetí odpoledne. Ve vesnici řádilo několik minut. Poškodilo střechy u osmi domů, strhalo elektrické vedení, poráželo stromy a ploty.

„Bylo obrovské. Říkala jsem si panebože, co to bude. Nemáme to pojištěné,“ rozplakala se obyvatelka obce. „Nebylo tu ani pět minut,“ doplnil další místní.

Nad vesnicí se podle odborníků přehnala takzvaná supercela, tedy mohutná bouře, která s sebou přináší silné hromy a blesky. Právě v souvislosti s výskytem supercel dochází ke vzniku nejničivějších tornád na americkém středozápadě.

„Střechy rodinných domů na garážích, kde byly slabší, to sebralo komplet i s krovem. Vytrhalo kabely komplet ze stěn i s elektrickou přípojkou,“ informoval o ničivých následcích velitel zásahu Csaba Patinák.

Většina lidí začala s opravami sama. Někteří ale doufají, že jim pomůže i stát, neměli totiž pojistku. Povětšinou jde o seniory nebo sociálně slabší rodiny.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama