reklama

Na Slovensku řádilo tornádo. Poráželo stromy, trhalo elektrické vedení, poničilo domy

Tornádo za sebou v obci Gemerská Ves na Slovensku zanechalo zničené domy, vyvrácené stromy a stržené elektrické vedení. Tornádo provázela bouře s krupobitím. Podle slovenských médií měly kroupy v průměru až tři centimetry.

reklama

Tornádo se ke Gemerské Vsi přiblížilo v pondělí kolem třetí odpoledne. Ve vesnici řádilo několik minut. Poškodilo střechy u osmi domů, strhalo elektrické vedení, poráželo stromy a ploty.

„Bylo obrovské. Říkala jsem si panebože, co to bude. Nemáme to pojištěné,“ rozplakala se obyvatelka obce. „Nebylo tu ani pět minut,“ doplnil další místní.

Nad vesnicí se podle odborníků přehnala takzvaná supercela, tedy mohutná bouře, která s sebou přináší silné hromy a blesky. Právě v souvislosti s výskytem supercel dochází ke vzniku nejničivějších tornád na americkém středozápadě.

„Střechy rodinných domů na garážích, kde byly slabší, to sebralo komplet i s krovem. Vytrhalo kabely komplet ze stěn i s elektrickou přípojkou,“ informoval o ničivých následcích velitel zásahu Csaba Patinák.

Většina lidí začala s opravami sama. Někteří ale doufají, že jim pomůže i stát, neměli totiž pojistku. Povětšinou jde o seniory nebo sociálně slabší rodiny.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama