Jako past na mamuty. Na stezce v Brně číhá hluboká jáma, zahrabání se komplikuje

Nepříjemné překvapení čekalo před pár dny chodce i cyklisty na stezce na Bílou horu v Brně. Někdo tam vyhloubil poměrně velkou jámu, kvůli které je cesta prakticky neprůchozí. Radnice městské části řeší ve spolupráci s policií nápravu.

Asi metr hluboká a metr široká je nová dominanta hyzdící frekventovanou brněnskou stezku. Jáma prakticky zablokovala cestu. „Moje dcera tam chodí a říkala, že to je jak past na mamuty. Ona tam venčí psa a kdyby šla později, tak do toho spadne,“ popsal jeden z místních. „Chodíme okolo, no, ale nelíbí se mi to. Co vám mám na to říct,“ řekl další.

Motiv ani pachatel zatím nejsou známí. V neprůchozím stavu zůstává stezka už několik dní. „Upozornili jsme na to všechny obyvatele na sociálních sítích, na našem webu, nicméně náhodný návštěvník by tam k nějakému úrazu teoreticky přijít mohl, proto to bylo ohraničeno páskou. Jednáme o tom, jak ji zahrabat,“ popsal Petr Kunc, starosta brněnských Židenic.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Výbušný úlovek. Rybář našel v Brněnské přehradě granát, zasahovat musel pyrotechnik

Nápravu komplikují i vlastnická práva. Pozemek je totiž v soukromém vlastnictví a zakopání díry prý není v silách majitelů. Slíbili jsme jim, že jim obec pomůže jámu zahrabat. Je to ale velmi špatně přístupné a vykopaná zemina byla rozprostřena do okolí, takže se na zahrabání nedá použít,“ upřesnil Kunc.

Za jak dlouho by se mohl stav stezky vrátit do normálu, zatím není jasné.

Tagy:
Brno jáma Bílá hora stezka Bílá Hora Petr Kunc