reklama

Na západě Kanady havaroval letoun akrobatické letky, jeden mrtvý

Na západě Kanady havaroval v neděli letoun akrobatické skupiny kanadského letectva, který dopadl do blízkosti obytného domu. Při nehodě zemřela podle kanadských médií pilotka, druhý člen posádky je vážně zraněn, ale není v ohrožení života. Pád natočila svědkyně tragédie.

reklama

Nehoda se stala během série letů, s nimiž akrobatická jednotka Snowbirds cestuje po Kanadě a snaží se povzbudit její obyvatele v době pandemie COVID-19.

Nehoda se stala nedaleko letiště města Kamploops, které leží asi 420 kilometrů severovýchodně od Vancouveru. Trosky letadla po dopadu začaly hořet, posádka se před nehodou katapultovala. Příčina nehody zatím není jasná, píše CNN. Na své sociální síti video zveřejnila i Shannon Forrest.

„Mám kus z trosek vzadu na dvoře, podle policie je to sedadlo, s nímž se pilot  katapultoval,“ řekla AP Rose Millerová. Letadlo dopadlo naproti jejího domu přes ulici na pozemek asi sedmdesátiletých sousedů, kde začalo hořet. Oba manželé z domu jsou podle ní v pořádku.

Soustrast pozůstalým už vyjádřil i kanadský premiér Justin Trudeau, který rovněž ocenil statečné členy kanadského letectva. Poděkoval také záchranářům za rychlou pomoc na místně nehody.

Pod názvem Operace Inspirace začala akrobatická letka Snowbirds tento měsíc na východě Kanady přehlídkové lety, jejichž cílem bylo povzbudit lidi v době pandemie a také poděkovat zdravotníkům.

Nákaza koronavirem, který se začal loni koncem roku šířit z Číny, se v Kanadě dosud potvrdila u 77 000 lidí, z toho téměř 5 800 jich zemřelo a 38 550 nakažených se už uzdravilo.

Tagy: akrobacie Kanada pád letadla letadlo

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

Na pražské Kampě sjel v pondělí pozdě večer do Vltavy automobil, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a došlo i na oživování. Uvedl to v pondělí mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči na Twitteru později informovali, že nalezli a z Vltavy vyprostili i vozidlo. Nikdo další v něm nebyl.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama