reklama

Na železničním přejezdu na Pelhřimovsku se srazil vlak s autem. Řidička vozu zemřela

Na nechráněném železničním přejezdu na Pelhřimovsku došlo ve středu ke srážce osobního automobilu a nákladního vlaku. Šestasedmdesátiletá řidička nehodu nepřežila, i když se ji záchranáři snažili ještě oživit.

reklama

„K dopravní nehodě na železničním přejezdu u Stojčína na Pelhřimovsku vyjížděli záchranáři krátce před půl devátou ráno, řidička vozidla utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla,“ uvedl CNN Prima NEWS mluvčí Zdravotnického záchranného sboru Kraje Vysočina Petr Janáček.

Škoda 200 tisíc korun

Svědek incidentu reportérce Lence Kovandové popsal: „V půl deváté houkala sanitka a to je všechno. Vzbudila nás sousedka a říkala, že je tady nehoda.“ Podle mluvčí pelhřimovské policie Stanislavy Gázlové cestovala žena ve vozidle sama. Zjišťování příčiny a okolností tragické nehody je předmětem dalšího prověřování.

Po dobu vyšetřování byl provoz na trati zastavený a cestující z okolních obcí převážely náhradní autobusy. Škoda na vlaku i zdemolovaném autě se podle odhadů vyšplhala přes 200 tisíc korun.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

Domácí

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Celé řadě českých restaurací a hospod, které nevyužívají výdejní okénko, kvůli pandemii koronaviru a opatřením hrozí, že se jejich pivo v tancích a sudech může do znovuotevření zkazit. V takovém případě by musely pivo vylít do kanalizace. S pomocí ovšem přicházejí některé velké pivovary. Ty totiž plánují restauracím prošlé pivo kompenzovat. Pivovary zároveň chtějí restauracím pomoci i v dalších směrech – včetně těch, které k výdeji z okénka přistoupily.

Koronavirus

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Ve středu v Česku vstupují v platnost další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Nově platí povinnost nosit roušky i venku či v autech, byť za určitých podmínek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly však tato opatření nebudou stačit k tomu, aby se zabránilo přesažení kapacit nemocnic, které je podle něj nevyhnutelné. Ve hře tak jsou i další opatření, o kterých bude vláda jednat již ve středu ráno.

reklama
Nejsme tu od toho, abychom se báli. Zůstaneme s vámi až do konce, vzkazují záchranáři
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama