reklama
CNN Prima News Nancy Pelosiová

Nancy Pelosiová

Výpis příspěvků ke štítku „Nancy Pelosiová“

Proti Trumpovi se překvapivě obrátily republikánské špičky. Jeho osud je nejistý

Budoucnost amerického prezidenta Donalda Trumpa visí na vlásku. Vůdce republikánské většiny v senátu Mitch McConnell s prezidentem „skončil.“ Podle informací amerických médii dokonce šéf Senátu vítá zahájení procedury k jeho odvolání. McConnell v impeachmentu vidí příležitost, jak se zbavit Trumpa a jeho vlivu na Republikánskou stranu. Samotný prezident své jednání v Texasu hájil. Případný impeachment je podle Trumpa jen „pokračování honu na čarodějnice.“

Černá mračna se stahují nad Trumpem. Demokraté počítají s novou ústavní žalobou

Aktualizováno

Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhující hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhujícího prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.

Kdo může nahradit nakaženého Trumpa v Bílém domě a jak jeho nemoc ovlivní volby?

V pátek ráno americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že se spolu se svou ženou Melanií nakazil koronavirem. Jeden tweet vzápětí spustil lavinu reakcí – světové trhy hlásí propad a bezpečnostní analytici se obávají, že může koronavirus v Bílém domě ohrozit celou americkou politiku. Všichni se ale ptají na to nejdůležitější: Jak tento fakt ovlivní prezidentské volby?

Pelosiová pod palbou kritiky. Navzdory zákazu šla do kadeřnictví bez roušky

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová se dostala pod palbu kritiky. V San Franciscu si zašla do kadeřnictví a nenasadila si roušku, čímž porušila koronavirové bezpečnostní předpisy. O přestupku jako první informovala televizní stanice Fox News. Záběry z bezpečnostní kamery zveřejnila majitelka salonu Erica Kiousová. Návštěva Pelosiové byla podle ní „fackou do tváře“.

Lídryně Demokratů Pelosiová si nedovede představit znovuzvolení Trumpa. Proč v Kongresu roztrhala jeho zprávu?

Demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová v exkluzivním rozhovoru pro CNN uvedla, že si nedovede ani představit znovuzvolení Donalda Trumpa prezidentem. Hájila rovněž své nedávné roztrhání prezidentovy zprávy o stavu Unie v Kongresu a upozornila, že Demokraté musí být jednotní, aby Trumpa porazili. Uvedla také, že kterýkoliv z demokratických kandidátů by byl lepším prezidentem než ten stávající.

reklama