reklama
CNN Prima News Nancy Pelosiová

Nancy Pelosiová

Výpis příspěvků ke štítku „Nancy Pelosiová“

Floyd není symbolem pro spravedlnost. Proces s Chauvinem ovlivnila média, míní Owensová

21. dubna 2021 18:27

Úterní rozhodnutí poroty, která shledala policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití George Floyda, vzbudilo rozporuplné reakce. Zatímco jedni výsledek procesu kvitují, jiní ho kritizují. Do druhé skupiny se řadí i komentátorka Candace Owensová. Ta verdikt označila za „davovou spravedlnost“ a nařkla demokratické politiky a média z ovlivňování procesu.

Proti Trumpovi se překvapivě obrátily republikánské špičky. Jeho osud je nejistý

13. ledna 2021 09:08

Budoucnost amerického prezidenta Donalda Trumpa visí na vlásku. Vůdce republikánské většiny v senátu Mitch McConnell s prezidentem „skončil.“ Podle informací amerických médii dokonce šéf Senátu vítá zahájení procedury k jeho odvolání. McConnell v impeachmentu vidí příležitost, jak se zbavit Trumpa a jeho vlivu na Republikánskou stranu. Samotný prezident své jednání v Texasu hájil. Případný impeachment je podle Trumpa jen „pokračování honu na čarodějnice.“

Černá mračna se stahují nad Trumpem. Demokraté počítají s novou ústavní žalobou

11. ledna 2021 06:01
Aktualizováno

Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhující hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhujícího prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.

Kdo může nahradit nakaženého Trumpa v Bílém domě a jak jeho nemoc ovlivní volby?

2. října 2020 12:09

V pátek ráno americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že se spolu se svou ženou Melanií nakazil koronavirem. Jeden tweet vzápětí spustil lavinu reakcí – světové trhy hlásí propad a bezpečnostní analytici se obávají, že může koronavirus v Bílém domě ohrozit celou americkou politiku. Všichni se ale ptají na to nejdůležitější: Jak tento fakt ovlivní prezidentské volby?

Pelosiová pod palbou kritiky. Navzdory zákazu šla do kadeřnictví bez roušky

2. září 2020 16:18

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová se dostala pod palbu kritiky. V San Franciscu si zašla do kadeřnictví a nenasadila si roušku, čímž porušila koronavirové bezpečnostní předpisy. O přestupku jako první informovala televizní stanice Fox News. Záběry z bezpečnostní kamery zveřejnila majitelka salonu Erica Kiousová. Návštěva Pelosiové byla podle ní „fackou do tváře“.

Lídryně Demokratů Pelosiová si nedovede představit znovuzvolení Trumpa. Proč v Kongresu roztrhala jeho zprávu?

18. února 2020 15:10

Demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová v exkluzivním rozhovoru pro CNN uvedla, že si nedovede ani představit znovuzvolení Donalda Trumpa prezidentem. Hájila rovněž své nedávné roztrhání prezidentovy zprávy o stavu Unie v Kongresu a upozornila, že Demokraté musí být jednotní, aby Trumpa porazili. Uvedla také, že kterýkoliv z demokratických kandidátů by byl lepším prezidentem než ten stávající.

reklama