CNN Prima News Nancy Pelosiová

Nancy Pelosiová

Výpis příspěvků ke štítku „Nancy Pelosiová“

Historická cesta? Zelenskyj se v USA setká s Bidenem, píše CNN. Promluvit má i ke Kongresu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se má ve středu sejít v Bílém domě se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Informovala o tom CNN. Vedle toho by měl během návštěvy ve Washingtonu vystoupit s projevem před členy obou komor Kongresu, uvedl web Punchbowl News. Totéž následně zveřejnila také agentura Reuters. Jednalo by se o první zahraniční cestu hlavy ukrajinského státu od začátku ruské invaze, která vypukla 24. února.

Pelosiová už nepovede demokraty ve Sněmovně reprezentantů. Chce uvolnit místo mladší generaci

Dosavadní demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová ve čtvrtek uvedla, že nebude usilovat o znovuzvolení do čela demokratické frakce. Chce tím uvolnit místo mladší generaci ve vedení strany. Informovala o tom agentura Reuters. Pelosiová své rozhodnutí oznámila poté, co republikáni podle projekcí získali těsnou většinu v dolní komoře Kongresu.

Hrůza v domě americké šéfky Sněmovny. Muž útočil kladivem, rodinu chtěl držet jako rukojmí

Velmi neblahou zkušenost má za sebou Paul Pelosi, manžel šéfky americké Sněmovny reprezentantů z řad demokratů Nancy Pelosiové. Přímo v jejich domě jej totiž brutálně napadl nebezpečný útočník. Ten na chotě političky zaútočil kladivem a způsobil mu vážná zranění, oba manžele chtěl podle všeho svázat a držet jako rukojmí. Pachatel David DePape nyní čelí trestu až 50 let vězení. Vyšetřovatelé činu nyní zveřejnili detaily.

Ostrá reakce Pelosiové: Čína nemůže bránit americkým představitelům v návštěvě Tchaj-wanu

Aktualizováno

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová v pátek v Tokiu prohlásila, že Spojené státy nedovolí Číně, aby izolovala Tchaj-wan tím, že bude bránit americkým představitelům v cestování na tento ostrov. Informovaly o tom agentury AP a AFP. Americká politička tento týden krátce navštívila Tchaj-pej, přičemž její cesta vyvolala ostrou reakci Číny. Peking zanedlouho zahájil vojenská cvičení s ostrou střelbou v okolí ostrova.

Mezi USA a Zelenským to skřípe, říká slavný novinář. Cestu Pelosiové na Tchaj-wan nechápe

Mezi Spojenými státy a Ukrajinou nepanuje žádný harmonický vztah, naopak to mezi oběma stranami velmi skřípe. USA se navíc vlastní nerozvážností vedle Ruska vystavily i riziku útoku další supervelmoci – Číny. Takto čte události posledních dní respektovaný novinář a trojnásobný držitel Pulitzerovy ceny Thomas Friedman. Podle něj je iluzorní si myslet, že by Evropa Američanům proti Pekingu pomohla.

Proti Trumpovi se překvapivě obrátily republikánské špičky. Jeho osud je nejistý

Budoucnost amerického prezidenta Donalda Trumpa visí na vlásku. Vůdce republikánské většiny v senátu Mitch McConnell s prezidentem „skončil.“ Podle informací amerických médii dokonce šéf Senátu vítá zahájení procedury k jeho odvolání. McConnell v impeachmentu vidí příležitost, jak se zbavit Trumpa a jeho vlivu na Republikánskou stranu. Samotný prezident své jednání v Texasu hájil. Případný impeachment je podle Trumpa jen „pokračování honu na čarodějnice.“

Černá mračna se stahují nad Trumpem. Demokraté počítají s novou ústavní žalobou

Aktualizováno

Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhující hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhujícího prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.

Kdo může nahradit nakaženého Trumpa v Bílém domě a jak jeho nemoc ovlivní volby?

V pátek ráno americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že se spolu se svou ženou Melanií nakazil koronavirem. Jeden tweet vzápětí spustil lavinu reakcí – světové trhy hlásí propad a bezpečnostní analytici se obávají, že může koronavirus v Bílém domě ohrozit celou americkou politiku. Všichni se ale ptají na to nejdůležitější: Jak tento fakt ovlivní prezidentské volby?

Pelosiová pod palbou kritiky. Navzdory zákazu šla do kadeřnictví bez roušky

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová se dostala pod palbu kritiky. V San Franciscu si zašla do kadeřnictví a nenasadila si roušku, čímž porušila koronavirové bezpečnostní předpisy. O přestupku jako první informovala televizní stanice Fox News. Záběry z bezpečnostní kamery zveřejnila majitelka salonu Erica Kiousová. Návštěva Pelosiové byla podle ní „fackou do tváře“.