CNN Prima News Nancy Pelosiová

Nancy Pelosiová

Výpis příspěvků ke štítku „Nancy Pelosiová“

Pelosiová už nepovede demokraty ve Sněmovně reprezentantů. Chce uvolnit místo mladší generaci

17. listopadu 2022 19:36

Dosavadní demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová ve čtvrtek uvedla, že nebude usilovat o znovuzvolení do čela demokratické frakce. Chce tím uvolnit místo mladší generaci ve vedení strany. Informovala o tom agentura Reuters. Pelosiová své rozhodnutí oznámila poté, co republikáni podle projekcí získali těsnou většinu v dolní komoře Kongresu.

Hrůza v domě americké šéfky Sněmovny. Muž útočil kladivem, rodinu chtěl držet jako rukojmí

1. listopadu 2022 13:54

Velmi neblahou zkušenost má za sebou Paul Pelosi, manžel šéfky americké Sněmovny reprezentantů z řad demokratů Nancy Pelosiové. Přímo v jejich domě jej totiž brutálně napadl nebezpečný útočník. Ten na chotě političky zaútočil kladivem a způsobil mu vážná zranění, oba manžele chtěl podle všeho svázat a držet jako rukojmí. Pachatel David DePape nyní čelí trestu až 50 let vězení. Vyšetřovatelé činu nyní zveřejnili detaily.

Ostrá reakce Pelosiové: Čína nemůže bránit americkým představitelům v návštěvě Tchaj-wanu

5. srpna 2022 07:10
Aktualizováno

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová v pátek v Tokiu prohlásila, že Spojené státy nedovolí Číně, aby izolovala Tchaj-wan tím, že bude bránit americkým představitelům v cestování na tento ostrov. Informovaly o tom agentury AP a AFP. Americká politička tento týden krátce navštívila Tchaj-pej, přičemž její cesta vyvolala ostrou reakci Číny. Peking zanedlouho zahájil vojenská cvičení s ostrou střelbou v okolí ostrova.

Mezi USA a Zelenským to skřípe, říká slavný novinář. Cestu Pelosiové na Tchaj-wan nechápe

4. srpna 2022 14:59

Mezi Spojenými státy a Ukrajinou nepanuje žádný harmonický vztah, naopak to mezi oběma stranami velmi skřípe. USA se navíc vlastní nerozvážností vedle Ruska vystavily i riziku útoku další supervelmoci – Číny. Takto čte události posledních dní respektovaný novinář a trojnásobný držitel Pulitzerovy ceny Thomas Friedman. Podle něj je iluzorní si myslet, že by Evropa Američanům proti Pekingu pomohla.

Odveta za návštěvu z USA. Čína ihned zahájí námořní a letecké cvičení u Tchaj-wanu

2. srpna 2022 17:59

Čína bez odkladu zahájí námořní a letecké cvičení v okolí Tchaj-wanu. Reaguje tím prý na cestu předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na tento ostrov, uvedla agentura AFP. Pelosiová se výhružkami Pekingu v uplynulé době nenechala zastrašit, její letadlo na letišti v Tchaj-wanu přistálo v úterý odpoledne středoevropského času.

Floyd není symbolem pro spravedlnost. Proces s Chauvinem ovlivnila média, míní Owensová

21. dubna 2021 18:27

Úterní rozhodnutí poroty, která shledala policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití George Floyda, vzbudilo rozporuplné reakce. Zatímco jedni výsledek procesu kvitují, jiní ho kritizují. Do druhé skupiny se řadí i komentátorka Candace Owensová. Ta verdikt označila za „davovou spravedlnost“ a nařkla demokratické politiky a média z ovlivňování procesu.

Proti Trumpovi se překvapivě obrátily republikánské špičky. Jeho osud je nejistý

13. ledna 2021 09:08

Budoucnost amerického prezidenta Donalda Trumpa visí na vlásku. Vůdce republikánské většiny v senátu Mitch McConnell s prezidentem „skončil.“ Podle informací amerických médii dokonce šéf Senátu vítá zahájení procedury k jeho odvolání. McConnell v impeachmentu vidí příležitost, jak se zbavit Trumpa a jeho vlivu na Republikánskou stranu. Samotný prezident své jednání v Texasu hájil. Případný impeachment je podle Trumpa jen „pokračování honu na čarodějnice.“

Černá mračna se stahují nad Trumpem. Demokraté počítají s novou ústavní žalobou

11. ledna 2021 06:01
Aktualizováno

Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhující hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhujícího prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.

Kdo může nahradit nakaženého Trumpa v Bílém domě a jak jeho nemoc ovlivní volby?

2. října 2020 12:09

V pátek ráno americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že se spolu se svou ženou Melanií nakazil koronavirem. Jeden tweet vzápětí spustil lavinu reakcí – světové trhy hlásí propad a bezpečnostní analytici se obávají, že může koronavirus v Bílém domě ohrozit celou americkou politiku. Všichni se ale ptají na to nejdůležitější: Jak tento fakt ovlivní prezidentské volby?

Pelosiová pod palbou kritiky. Navzdory zákazu šla do kadeřnictví bez roušky

2. září 2020 16:18

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová se dostala pod palbu kritiky. V San Franciscu si zašla do kadeřnictví a nenasadila si roušku, čímž porušila koronavirové bezpečnostní předpisy. O přestupku jako první informovala televizní stanice Fox News. Záběry z bezpečnostní kamery zveřejnila majitelka salonu Erica Kiousová. Návštěva Pelosiové byla podle ní „fackou do tváře“.

Lídryně Demokratů Pelosiová si nedovede představit znovuzvolení Trumpa. Proč v Kongresu roztrhala jeho zprávu?

18. února 2020 15:10

Demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová v exkluzivním rozhovoru pro CNN uvedla, že si nedovede ani představit znovuzvolení Donalda Trumpa prezidentem. Hájila rovněž své nedávné roztrhání prezidentovy zprávy o stavu Unie v Kongresu a upozornila, že Demokraté musí být jednotní, aby Trumpa porazili. Uvedla také, že kterýkoliv z demokratických kandidátů by byl lepším prezidentem než ten stávající.