CNN Prima News nátlak

nátlak

Výpis příspěvků ke štítku „nátlak“

Svlékání i výzva k incestu. Praktiky české sekty děsí, „mimozemský“ vůdce čelí obviněním

Svlékání, obtěžování nebo dokonce nucení k incestnímu pohlavnímu styku s vlastním synem. Takové praktiky popisují ženy, které mají zkušenosti s vůdcem sekty Novija Gána Sepata, jež působí v Česku. Hlavní představený skupiny poškozeným sliboval, že je zbaví například škodlivých následků očkovacích vakcín nebo najde životního partnera.

Občas děláme ze zdravých nemocné, přiznávají lékaři. Proč Čechům předepisují tolik léků?

Občas děláme ze zdravých nemocné. Konstatují to čeští internisté, kteří při předepisování léků podléhají tlaku pacienta či jeho rodiny nebo snaze dodržet zaběhnutou praxi. Pacienti v Česku, ale i jinde na světě, totiž užívají zbytečné množství medikamentů, které jim může i uškodit. Mnohdy navíc procházejí řadou vyšetření, která jsou někdy nadbytečná a mohou organismus zatěžovat. Právě tento fakt chtějí čeští internisté změnit, připojili se proto ke kampani Choosing Wisely aneb Vybírej moudře.

Chtěla vídat vnoučata, nesměla se naočkovat. Příbuzní vydírali svou babičku, ta zemřela

Pandemie covidu a postoj k očkování nerozděluje jen společnost, ale i rodiny. Obětí rodinného nátlaku se stala i 70letá žena, která chtěla vídat svá vnoučata. Rodina jí proto zakázala očkování. Příběh měl tragický konec – a není jediný. Organizace, které pomáhají seniorům, řeší takových případů celou řadu. Rodiny podle bezplatné linky seniorů tlačí na seniory v obou směrech – očkovat i neočkovat. Senioři se právem obávají narušení vztahů v rodinách.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

Kauza Kemmerich pokračuje. Premiér Durynska odstoupil, strany jednají, koaliční SPD „neví, na čem s CDU je“

Vedoucí představitelé německé vládnoucí strany CDU Angely Merkelové dnes mimořádně jednají v Berlíně o dopadu pro mnohé šokující spolupráce s pravicovou AfD, díky níž se do čela durynského parlamentu dostal Thomas Kemmerich z FDP. Ten na silný nátlak kancléřky a dalších politiků rezignoval po jednom dni v úřadu. Koaliční partner, strana SPD, uvádí, že nyní neví, na čem s CDU je, a svolal na sobotu koaliční jednání. Navzdory jednodennímu úřadování si má ex-p