reklama

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

reklama

Tomáš Sokol

 • „Některé billboardy jsou pro mě fascinující svojí blbostí,“ řekl a jako příklad uvedl heslo Roberta Šlachty z hnutí Přísaha „Zajistíme vám spravedlnost“.
 • „Tahle dvojice by mě nepřesvědčila o ničem kromě toho, že je dobře, že mám zbraň, a ještě bych si měl na noc dávat skříň přede dveře,“ uvedl na adresu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a jejího poradce, který je zároveň dvojkou pražské kandidátky ČSSD za Maláčovou, Matěje Stropnického. Ti společně natočili video, v němž si říkají „Hustá dvojka“.
 • „Pomáhat ano, ale ne se nechat zaplavit,“ prohlásil k tématu migrace. Podle něj je správné pomáhat lidem, kteří prchají ze své země, kde jim ze strany tamního režimu může hrozit smrt. V takovém případě by však měli spíše utéct do nejbližší bezpečné země.
 • Jsou mladí – a to je v pořádku, to jsme byli i my. Nezazlívám jim ani divokost. Ale ono to už přerůstá do arogance a přesvědčení, že kdo říká něco jiného, je nepřítel,“ uvedl na adresu Pirátů. Ti podle něj mnohdy nestojí o dialog se svými názorovými odpůrci, ale rovnou přecházejí k daleko ostřejším krokům, jako jsou například žaloby.
 • Řeč padla i na nové pravidlo objíždět cyklisty autem minimálně 1,5 metru od nich. „Nemyslím si, že to bude v praxi vynutitelné. Povede se o tom spousta sporů, bude to zatěžovat justici,“ myslí si známý advokát.

Ladislav Vízek

 • „Mám v hlavě maglajs, ještě nejsem rozhodnutý. Kamarádi mě ale asi stejně nacpou do ODS,“ odpověděl na otázku, koho bude v říjnu volit.
 • Po zhlédnutí videa „Husté dvojky“ s Janou Maláčovou a Matějem Stropnickým prohlásil: „Já mám všechny orgány proti. Moc mě nepřesvědčili.“ Reagoval tak na svého předřečníka Tomáše Sokola, jemuž prý rozum říká, že by ve Sněmovně měla být zastoupena i demokratická levice, ale srdce je v případě podobných videí proti.
 • „Bojím se migrační vlny. Přišel by lepší mariášník a to já tady nechci,“ řekl s úsměvem bývalý fotbalista a dnes glosátor fotbalového i společenského dění.
 • Nepříliš pozitivně se vyjádřil na otázku sňatků mezi homosexuály. „Já to nechápu. Zdravý rozum káže něco jiného, ale budiž. Je to téma, kterému moc nerozumím, ale jsem proti.“
 • „Všechno je to paskvil. Je to takový nepodařený člověk,“ řekl k další hojně debatované otázce, a sice transgender osob.
 • A na otázku, zda s ohledem na současný trend zelené politiky jednou bude řídit elektromobil, odpověděl: „Já už asi umřu s těmi našimi motory.“

Roman Joch

 • „Jsem přesvědčen. Budu volit ODS a kroužkuji Marka Bendu, ať už je na 17., 7., anebo 3. místě,“ odpověděl velmi konkrétně na otázku, koho má v plánu volit.
 • I on byl velmi kritický ke spotu Maláčové a Stropnického. „Minimálně za tohle video by si zasloužili, aby těch pět procent neudělali.“
 • K otázce migrace poznamenal, že žádný ze současných stranických lídrů nepřipustí přijetí uprchlíků. „Babiš tvrdí, že nás ochrání, ale to říká takřka každý předseda strany.“
 • Známý zastánce tradiční rodiny také poznamenal: „Pravdou je, že pár lidí se narodilo do špatného těla. Teď mám ale dojem, že transgender se stává módou.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama