reklama

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

reklama

Tomáš Sokol

 • „Některé billboardy jsou pro mě fascinující svojí blbostí,“ řekl a jako příklad uvedl heslo Roberta Šlachty z hnutí Přísaha „Zajistíme vám spravedlnost“.
 • „Tahle dvojice by mě nepřesvědčila o ničem kromě toho, že je dobře, že mám zbraň, a ještě bych si měl na noc dávat skříň přede dveře,“ uvedl na adresu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a jejího poradce, který je zároveň dvojkou pražské kandidátky ČSSD za Maláčovou, Matěje Stropnického. Ti společně natočili video, v němž si říkají „Hustá dvojka“.
 • „Pomáhat ano, ale ne se nechat zaplavit,“ prohlásil k tématu migrace. Podle něj je správné pomáhat lidem, kteří prchají ze své země, kde jim ze strany tamního režimu může hrozit smrt. V takovém případě by však měli spíše utéct do nejbližší bezpečné země.
 • Jsou mladí – a to je v pořádku, to jsme byli i my. Nezazlívám jim ani divokost. Ale ono to už přerůstá do arogance a přesvědčení, že kdo říká něco jiného, je nepřítel,“ uvedl na adresu Pirátů. Ti podle něj mnohdy nestojí o dialog se svými názorovými odpůrci, ale rovnou přecházejí k daleko ostřejším krokům, jako jsou například žaloby.
 • Řeč padla i na nové pravidlo objíždět cyklisty autem minimálně 1,5 metru od nich. „Nemyslím si, že to bude v praxi vynutitelné. Povede se o tom spousta sporů, bude to zatěžovat justici,“ myslí si známý advokát.

Ladislav Vízek

 • „Mám v hlavě maglajs, ještě nejsem rozhodnutý. Kamarádi mě ale asi stejně nacpou do ODS,“ odpověděl na otázku, koho bude v říjnu volit.
 • Po zhlédnutí videa „Husté dvojky“ s Janou Maláčovou a Matějem Stropnickým prohlásil: „Já mám všechny orgány proti. Moc mě nepřesvědčili.“ Reagoval tak na svého předřečníka Tomáše Sokola, jemuž prý rozum říká, že by ve Sněmovně měla být zastoupena i demokratická levice, ale srdce je v případě podobných videí proti.
 • „Bojím se migrační vlny. Přišel by lepší mariášník a to já tady nechci,“ řekl s úsměvem bývalý fotbalista a dnes glosátor fotbalového i společenského dění.
 • Nepříliš pozitivně se vyjádřil na otázku sňatků mezi homosexuály. „Já to nechápu. Zdravý rozum káže něco jiného, ale budiž. Je to téma, kterému moc nerozumím, ale jsem proti.“
 • „Všechno je to paskvil. Je to takový nepodařený člověk,“ řekl k další hojně debatované otázce, a sice transgender osob.
 • A na otázku, zda s ohledem na současný trend zelené politiky jednou bude řídit elektromobil, odpověděl: „Já už asi umřu s těmi našimi motory.“

Roman Joch

 • „Jsem přesvědčen. Budu volit ODS a kroužkuji Marka Bendu, ať už je na 17., 7., anebo 3. místě,“ odpověděl velmi konkrétně na otázku, koho má v plánu volit.
 • I on byl velmi kritický ke spotu Maláčové a Stropnického. „Minimálně za tohle video by si zasloužili, aby těch pět procent neudělali.“
 • K otázce migrace poznamenal, že žádný ze současných stranických lídrů nepřipustí přijetí uprchlíků. „Babiš tvrdí, že nás ochrání, ale to říká takřka každý předseda strany.“
 • Známý zastánce tradiční rodiny také poznamenal: „Pravdou je, že pár lidí se narodilo do špatného těla. Teď mám ale dojem, že transgender se stává módou.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič
Nehody

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Podle posledních informací se šest lidí zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy.

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik! s olympijským lékařem viněným z roznášení covidu
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik! s olympijským lékařem viněným z roznášení covidu

Zimní olympiáda v čínském Pekingu začíná zhruba za dva týdny. Už teď má ale spoustu odpůrců, kteří jsou kvůli kontroverzím spojeným s covidem přesvědčeni, že by se vůbec neměla uskutečnit. V pořadu Co Čech, to politik! budou na toto téma diskutovat prezident České lékařské komory Milan Kubek a lékař Vlastimil Voráček, který nechvalně proslul kvůli nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Pořad sledujte od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Nová vakcína na omikron nebude. Výrobci totiž nejsou blbí, tvrdí Flegr

Čím dál častěji se mezi odborníky mluví o tom, že by výrobci měli vytvořit nové vakcíny, které by lépe reagovaly na nové varianty koronaviru. Podle Jaroslava Flegra to ale není na místě, a to hned z několika důvodů. „Dosavadní vakcíny jsou zatraceně dobré a výrobci nejsou blbí. Dovedou si spočítat, že než by dovedli vakcíny do stádia výroby, bude dávno po omikronu,“ uvedl evoluční biolog ve svém prohlášení.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

Nebyl to bordel, ale striptýz. Hokejista Salák s ženou popřeli krizi po divokém večírku

Ve středu to podle některých médií vypadalo, že si hokejista Alexander Salák zadělal na velké rodinné problémy. Jeho manželka Míša ho totiž podle informací deníku Blesk nachytala ve vykřičeném domě, kam bývalý reprezentační gólman vyrazil spolu s dalšími kolegy z týmu Sparty na vánoční večírek. Nyní se ukazuje, že všechno mohlo být jinak. Manželé Salákovi popsali, jak se všechno odehrálo z jejich pohledu.

Královna Alžběta II. je na dně. Starosti jí dělají Andrew a Harry, tvrdí odbornice

Britská královna Alžběta II. je zoufalá, domnívá se odbornice na královskou rodinu Jennie Bondová. Důvodů je prý hned několik. Její syn princ Andrew čelí obvinění ze sexuálního napadení a minulý týden přišel o vojenské tituly. Starosti 95leté panovnici dělá také její vnuk princ Harry, který oznámil, že Velkou Británii nenavštíví kvůli problémům s ochrankou.

Konec nadějí pro Michalákovou: Své dva syny vídat nesmí, potvrdil soud ve Štrasburku

Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Podle soudu ve Štrasburku Norsko v případu odebrání dětí manželům Michalákovým neporušilo příslušný článek Evropské úmluvy o ochraně lidských práv.

Tisícovka denně pokračuje. Kdo má nárok na kompenzační bonus a jak o něj žádat?

Od ledna se rozjelo nové kolo kompenzačního bonusu pro drobné podnikatele. Ti mohou dostat až 1000 korun denně za prosinec 2021 a leden 2022, celkem tak až 71 tisíc korun. Stejně jako v předchozích obdobích mohou živnostníci žádat ale jen za splnění několika konkrétních podmínek. Žádosti mohou posílat až do 1. března, pokud jde o prosincové období, a až do 1. dubna, pokud jde o leden.

reklama

Domácí zpravodajství

Srážka desítek osobních a nákladních aut. Dálnice D5 je ve směru na Prahu stále uzavřena

Aktualizováno

Dálnici D5 na 33. kilometru ve směru na Prahu u Žebráku zablokovala po 11. hodině dopolední hromadná dopravní nehoda 36 aut, a to 20 osobních a 16 nákladních. Na místo se sjeli záchranáři, k incidentu doletěl i vrtulník. Podle kamer byla dálnice zasněžená. Havarovaná vozidla jsou rozeseta na zhruba 150 metrech. Uvolnění dálnice nelze očekávat dříve než kolem osmé hodiny večer, aktuálně se jede jedním jízdním pruhem směr Rozvadov.

Senát umožnil zmrazení platů ústavních činitelů. Soudcovská unie ostře protestuje

Senát ve čtvrtek umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Velké zklamání. Rozhodnutí soudu v kauze Michalákové je absurdní, zlobí se Zdechovský

Rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové je absolutně absurdní a nepřijatelné, hodnotí verdikt europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Rozsudek chce ještě podrobně prostudovat a zjistit, čím přesně soudci argumentovali v neprospěch české matky, které norské úřady odebraly její syny. Ve vysílání CNN Prima NEWS konstatoval, že čtvrteční rozuzlení hodnotí jako velké zklamání.

reklama