Němce přejedeme, věří sázkaři. Na MS v hokeji už poslali miliardu, co způsobil Pastrňák?

Co Čech, to trenér! (525)

Před čtvrtečním zápasem pravdy na MS v hokeji proti Německu sázkaři české hokejové reprezentaci věří. Na čtvrtfinále během několika prvních hodin po oznámení soupeře vsadili miliony. Celkem kanceláře přijaly během šampionátu sázky za více než miliardu korun. Kolik Čechů pak věří ve zlato tuzemského národního týmu a jak tipéry ovlivnil příjezd hvězdy NHL Davida Pastrňáka?

Každoroční sportovní svátek se blíží do svého vrcholu. Již ve čtvrtek startuje play-off hokejového mistrovství světa ve Finsku a česká reprezentace vyhlíží duel s papírově slabším Německem. Cílem výběru trenéra Kariho Jalonena je určitě postup mezi elitní čtveřici šampionátu a následně zisk první medaile po deseti letech.

„84 procent sázejících tipuje výhru Česka, čtyři procenta remízu po 60 minutách a zbylých dvanáct triumf Německa. Na zápas je zatím vsazeno kolem 3 milionů korun, ale to se bude do čtvrtečního odpoledne rychle měnit a náběry mohou být až desetinásobné,“ sdělil CNN Prima NEWS Michal Peterka z Tipsportu.

V postup věří téměř 90 procent Čechů

České sázkové kanceláře mají kurz na výhru národního týmu srovnaný na hodnotě 1,67. Nejvíce si tipéři v případě triumfu Německa vydělají u Fortuny, kde je na vítězství našich západních sousedů kurz 4,45. Například u Chance ale věří 88 procent tuzemských odvážlivců postupu party kolem kapitána Romana Červenky.

Produktivitu českého národního týmu táhne zejména čtveřice Roman Červenka (po základní skupině 3 góly + 8 asistencí), Matěj Blümel (4 + 4), David Krejčí (1 + 6) a David Pastrňák (3 + 2). Právě poslední jmenovaný útočník klubu NHL Boston Bruins přiletěl do Finska až po vyřazení svého týmu v play-off elitní zámořské soutěže. Ze sedmi duelů v základní skupině tak stihl „pouze“ čtyři.

Naskočil do zápasu s Lotyšskem (5:1), který reprezentace hrála po historické blamáži proti outsiderovi z Rakouska (1:2 po samostatných nájezdech). „Po prohře s Rakouskem byl kurz na zlato pro Česko 6,2, ale potom přijel Pastrňák a kurz se posunul zas na příznivější hodnotu 5,5,“ prozradil Peterka. Také u Chance byl kurz na celkové vítězství národního týmu nejvyšší mezi zmíněnými zápasy.

Naopak po potvrzení čtvrtfinálového soupeře kurz klesl na zatím nejnižší hodnotu 5,2. Češi jsou dokonce podle sázkových kanceláří druhým největším favoritem na zlato hned po domácích Finech, kterým v závěrečném klání základní skupiny podlehli 0:3.

„Na celkový triumf Česka zatím bylo vsazeno 1,5 milionu, což je nejvíce ze všech týmů. Tak to bývá, protože sázkaři jsou zároveň fanoušci. Nejvyšší sázku jsme přijali za 50 tisíc v kurzu 5:1 a paradoxně v Tipsportu na Slovensku,“ nastínil Peterka. „Zatím jsme na tuto příležitost přijali okolo 200 tisíc korun. Na to, že Češi celkově nezvítězí, si vsadilo jen 7 lidí. Stále se hodně sází na umístění Česka do 3. místa, kde od minulého týdne klesl kurz z 2,1 na 1,88,“ dodala Andrea Žáčková s kanceláře Chance.

Celkové sázky možná až za dvě miliardy

Češi obecně využívají sportovní události jako příležitost naplnit si peněženku nebo si sledování dané akce minimálně zdramatizovat fanděním svému favoritovi. Samozřejmě nejjistější se zdají být tipy na příležitosti, kde se kurz blíží jedné. Slušných pár tisíc si během MS vydělal tipér na utkání České republiky s Velkou Británií (5:1). U Tipsportu vsadil 700 tisíc korun a odnesl si čistý zisk 14 tisíc, což se rovná dvěma procentům základního vkladu.

Právě u Tipsportu už sázkaři celkově na MS v hokeji vsadili ke středečnímu poledni 876 milionů. „Celkové náběry Chance se po základních skupinách pohybovaly na částce 168 milionů,“ doplnila Žáčková. Už takto souhrnná částka přesahuje miliardu a v kombinaci s dalšími sázkovými kancelářemi může být hodnota klidně dvojnásobná.

Tagy:
Německo Finsko NHL peníze zlatá medaile David Pastrňák hokej čtvrtfinále Česko sázky Fortuna Tipsport Chance sport česká hokejová reprezentace národní tým play-off sportovní událost Mistrovství světa v ledním hokeji MS v hokeji 2022 Michal Peterka Andrea Žáčková