reklama

Nemluví, nechodí a potravu přijímá sondou: Julinka z Plzně je i přesto usměvavá

Osm diagnóz stanovili lékaři téměř tříleté Julii Jedličkové z Plzně. K životu potřebuje množství zdravotních pomůcek, díky kterým dělá pokroky. Nedávno se například naučila ovládat invalidní vozík a už se může po bytě sama pohybovat. Přesto potřebuje čtyřiadvacetihodinovou péči sedm dní v týdnu.

reklama

I když těhotenství Věry Jedličkové probíhalo bez problému a rodina se těšila na zdravé dítě, během porodu došlo ke zlomení pravého stehna. Následně lékaři zjistili, že dívka trpí vychýlením kyčelních kloubů. Dolní končetiny tak nedokáže dát k sobě, ani je natáhnout.

„Julinka v pěti měsících podstoupila dvě operace, aby měla nožičky v pořádku. Od té doby se přidává jedna diagnóza za druhou,“ uvádí se zármutkem matka Julie Věra Jedličková. Holčička je však bojovnice. Téměř prý nepláče, je zvídavá a chce dělat pokroky.

Lékařům se stále nepodařilo stanovit hlavní diagnózu a stále se tedy neví, co přesně způsobuje zdravotní potíže Julie. Ve dvou a půl letech nemluví, nechodí a potravu přijímá přes břišní sondu. Dostává výživu, aby přibírala. Díky ní se zvládla ze sedmi a půl kil dostat na jedenáct. Má tedy i větší sílu, může se pohybovat.

Rodina momentálně žije v panelovém bytě. Úzké chodby a prahy dívce výrazně komplikují pohyb po celém prostoru. Rodiče dělají maximum pro to, aby se Julinčin stav zlepšil, jezdí s ní do lázní, chodí na rehabilitaci a shání speciální pomůcky. Finančně jim při tom vypomáhá několik nadací. Ředitelka nadace Dobrý Anděl Šárka Procházková říká: „My jsme v Plzeňském kraji pomohli už téměř 300 rodinám, ve kterých se dítě léčilo nebo léčí s vážným onemocněním, ať už se jedná o diagnózu onkologické, nebo jiné závažné onemocnění, právě jako v případě Julinky. Často bývají onemocnění nevyléčitelná.“

Ti, kteří chtějí Julince pomoci, mohou rodině přispět na transparentní účet.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama