reklama

Neuvěřitelný kousek. Sjel skokanský můstek pozpátku, na dojezdu udělal dvojné salto

Takřka neuvěřitelný kousek předvedl švýcarský lyžař Fabian Bösch. Pozpátku sjel nájezd lyžařského můstku v Engelbergu a následně na dojezdu převedl dvojné salto. Jeho umění lze zhlédnout ve videu.

reklama

Třiadvacetiletý Bösch nepatří mezi obyčejné lyžaře. Získal dva tituly mistra světa, v roce 2015 v disciplíně slopestyle, o čtyři roky později v Big Air. V něm také vyhrál X-Games, závod, kterého si freestyloví lyžaři cení více než olympijských her. Díky svému umění se dostal do týmu rakouského výrobce energetických nápojů Red Bull, ve kterém se potkává s hvězdami českého lyžování a olympijskými šampionkami Ester Ledeckou a Evou Samkovou.

Fabian Bösch na věži skokanského můstku v Engelbergu. Sjel ho pozpátku. (Zdroj: Red Bull)
Fabian Bösch na věži skokanského můstku v Engelbergu. Sjel ho pozpátku. (Zdroj: Red Bull)

Protože sezona ve freestylových disciplínách kvůli pandemii koronaviru stojí, rozhodl se Bösch „zpříjemnit“ si přípravné období netradičním způsobem. Protože od svých pěti letech žije právě v Engelbergu ve středošvýcarském kantonu Obwalden, domluvil se s tamním správcem můstku, aby ho udržel po prosincových závodech Světového poháru skokanů na lyžích v provozu.

Přizval tým několika kameramanů, nasadil přilbu s kamerou, nazul se do lyží a…

Fabian Bösch při dvojném saltu poté, co sjel nájezd skokanského můstku. (Zdroj: Red Bull)
Fabian Bösch při dvojném saltu poté, co sjel nájezd skokanského můstku. (Zdroj: Red Bull)

… pozpátku, tedy zcela obráceně než skokani-profesionálové, sjel nájezd velkého můstku s názvem Titlis a rekordem 144 metrů. Z hrany se ladně odrazil, ve vzduchu otočil kolem vertikální osy a už obličejem vpřed najížděl na „uplácaný“ menší můstek, z něhož vyletěl a na dojezdu zvládl dvojné salto vpřed.

Následoval radostný výkřik a potlesk štábu.

„Vlastně ani nevím, co mě to napadlo. Jasně, že jsem měl strach, bylo to něco nového. Ale jsem rád, že jsem to ve zdraví zvládl,“ pravil na dojezdu dvojnásobný mistr světa Bösch, který svůj trénink prokládá dalšími podobnými hrátkami. Na cvičné loučce si postavil malý můstek a z něho skákal na běžkách, na tenounkých lyžích s volnou patou. První pokus se nepovedl a Bösch skončil na břiše. Další už byly excelentní včetně dopadu do telemarku.

K tématu

Tagy: Švýcarsko lyžař mistr světa Red Bull Fabian Bösch skokanský můstek Engelberg salto

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Porovnali jsme novou Škodu Fabia s úhlavními konkurenty. Výsledek nás překvapil
Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy
Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama