reklama

Nevšední zážitek: Ve středověkém sklepení se snoubí světlo s tancem a hudbou

Ve středověkém sklepení na Staroměstském náměstí v Praze vytvořilo několik umělců z různých branží unikátní kulturní zážitek. Light Underground je série tanečních performancí zaměřených na světlo a pohyb. Nevšední zážitek mohou návštěvníci zažít ještě v průběhu srpna.

reklama

Prostory středověkého sklepení byly pro umělce výzvou. „Ty prostory jsou velmi inspirativní a zároveň v nich je tma. A ta vybízí k tomu, že jsme oslovili světelné designéry, a následně i tanečníky a hudebníky,“ říká kurátorka projektu Sandra Baboborvská.

Choreografka Nataša Novotná popisuje, co návštěvník takového nevšedního představení může zažít. „Protože je to pro galerii, tak diváka provedeme takovou pohyblivou galerií, obrazy, které se před ním otevírají a zase zavírají.“

Hudbu a text pro tuto nevšední komorní show s názvem Pod Prahy složila Vladivojna La Chia. „Byla to taková hodně intuitivní práce, tvoří se opravdu za chodu, což je dobrodružné, a to se mi strašně líbilo,“ svěřuje se skladatelka.

„Světlo s hudbou se opravdu velmi podílí na tom, co prožíváte,“ dodává k představení designérka světla Pavla Beranová.

Pokud si taky chcete užít netradiční světelnou show, máte možnost ještě 5. a 6. srpna.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

Pořád jsem král a zas vydělám velké peníze. Co řekl Jonák v jednom z posledních rozhovorů

Symbol pražského podsvětí devadesátých let Ivan Jonák poskytl jeden z posledních velkých rozhovorů v květnu 2014 časopisu Týden, pár dní po propuštění z vězení a necelé dva roky před smrtí. Někdejší pornokrál Discolandu Sylvie měl těžce podlomené zdraví, někdy mluvil z cesty a často sprostě. A věřil, že jeho sláva se vrátí. Přinášíme celé interview, které s Jonákem vedl redaktor Jakub Kvasnička, jenž v současnosti působí v televizi CNN Prima NEWS.

Žena se přiznala k vraždě dcery a matky. Hrozí jí 20 let, u soudu prosila o odpuštění

Aktualizováno

Ženě, která loni v Českých Budějovicích zavraždila svou dvouletou dceru a vlastní matku, navrhne státní zástupkyně zřejmě 15 až 20 let. Podle obžaloby žena vraždila desítkami bodných a řezných ran. Podle soudce lze čin považovat za vražedný útok s vysokou mírou brutality. Žena ve středu u soudu prosila za odpuštění. Čin spáchala v afektu, do té doby byla bezúhonná, řekla státní zástupkyně Dagmar Šimáková.

reklama