Nové detaily v případu zemřelé Češky v Londýně. O vraždu nešlo, potvrdili policisté

Petra S. nebyla zavražděna

Česká zdravotnice, jejíž tělo bylo minulý týden nalezeno v jednom z londýnských parků, nebyla zavražděna. Informovala o tom v pátek s odvoláním na londýnskou policii stanice BBC. Už dříve britské úřady uvedly, že okolnosti smrti 32leté Petry Srncové nejsou podezřelé.

Zmizení Petry S. ohlásila na policii její kolegyně Evelina z londýnské dětské nemocnice 3. prosince, pět dní poté, co byla žena z Uherského Hradiště naposledy spatřena. V neděli policie potvrdila, že tělo bylo objeveno v parku Brunswick ve čtvrti Camberwell na jihu Londýna.

Londýnská policie uvedla, že na případu nadále spolupracuje s českou vládou. Připravují se také podklady pro soudního lékaře.

Po zmizení Petry S. britská policie vyzývala k poskytnutí informací a v případu se angažovala i labouristická poslankyně Harriet Harmanová. Zdravotní sestra byla naposledy spatřena 28. listopadu v Camberwellu, kdy jela dvěma různými autobusy z práce domů.

Muž, který byl v souvislosti s případem minulý týden zadržen, byl později propuštěn na kauci, zatímco vyšetřování pokračuje.

Tagy: