CNN Prima News obchodní řetězec

obchodní řetězec

Výpis příspěvků ke štítku „obchodní řetězec“

Jak donutit řetězce ke zlevnění potravin? Ekonomové mají jednoduchou radu

24. srpna 2022 14:32

Když nebudeme některé potraviny kupovat, prodejci je zlevní – jinak by je totiž museli vyhodit. To v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS poradil ekonom Štěpán Křeček zákazníkům, kteří chtějí ušetřit. S tím souhlasí i ekonomka Jana Matesová. Některé supermarkety se zahraničními majiteli podle ní zdražovaly ještě před válkou na Ukrajině.

Značkové zboží za lepší cenu? Polský obchodní řetězec otevřel v Praze první obchod

30. září 2021 20:11

Do Česka vstoupil nový maloobchodní řetězec HalfPrice (v překladu Poloviční cena). Firma z polské skupiny CCC ve čtvrtek otevřela první kamenný obchod se značkovým oblečením, obuví, hračkami a bytovými doplňky na ploše 1 800 metrů čtverečních v pražské Galerii Harfa. Expanze na českém trhu bude pokračovat v příštím roce. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

25. září 2021 15:18

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

21. června 2021 17:33

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.