
MAPA: Kde se dá dobře najíst do stovky? V Havířově mají na výběr ze šesti hlavních jídel
Obchodní řetězec Tesco stahuje z prodeje balení kuřecích prsou, obává se totiž, že produkt může obsahovat bakterie salmonely. Zákazníkům, kteří si inkriminované maso zakoupili, řetězec v prohlášení na svém webu slibuje vrácení peněz.
Obchodní řetězce Kik, Jysk, Tedi a Intersport stahují z prodeje některé své výrobky kvůli potenciálnímu ohrožení zdraví nebo bezpečnosti. Jde například o nebezpečnou hračku nebo hadr, který se může sám vznítit. Informuje o tom web Kupi.cz.
Zlevněné zboží vyvolalo v pražském outletu potyčku mezi zákazníky. Když zaměstnanci Lidlu přivezli do regálů levné slunečníky, strhl se o produkty boj. O poslední kousky se pohádalo několik nakupujících, došlo na křik a tahanici o krabici. Kvůli uklidnění situace podle webu iDnes.cz zaměstnanci zavolali i policii.
Za současným zvyšováním cen potravin se táhnou jako smrad drahé energie z minulých let, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Popsal rovněž zásadní „bolák“ českého zemědělství, který dopadá i na cenovky v obchodech. Ekonom také nastínil, jaký se letos očekává nárůst cen potravin.
Ceny másla šly od Vánoc rapidně dolů. V akci ho nakupující nyní seženou i za 40 korun. Konec éry drahého másla to však znamenat nutně nemusí. Blíží se totiž Velikonoce, které by mohly s cenami tohoto produktu zamávat. Někteří ekonomové dokonce varují, že této situace mohou obchodní řetězce využít.
Zahraniční řetězce přicházejí s řadou novinek, aby přilákaly nové zákazníky. Obchody Aldi ve Velké Británii čerstvě zavádějí prodej losů do loterie u samoobslužných pokladen. Tuzemské řetězce většinou vylepšují věrnostní aplikace a nabízejí stále větší množství slev. S jakými novinkami se budou lidé v budoucnu setkávat?
Exemplární sankce v řádech stovek tisíc či milionů korun by mohly přimět obchodní řetězce, aby se k zákazníkům chovaly spravedlivě. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Narážel tím na nesprávné vypočítávání slevových akcí či na neadekvátní marže.
Obchodní řetězec Globus stahuje z prodeje výrobek Lučina Svěží žervé, informoval o tom na svých stránkách. Důvodem je nevyhovující konzistence produktu. Zákazníkům doporučuje zboží vrátit.
U severních sousedů pořizuje i viagru, k nákupu přípravku na potenci tam není třeba recept. V Polsku nakupuje v kamenných obchodech a ještě častěji na největším on-line tržišti. „Prakticky všechno, co potřebuji, si vozím z Polska a měsíčně ušetřím až tisíce korun. Objednávky on-line si vyzvedávám na výdejních místech těsně za hranicemi,“ líčí ostravský třicátník s ekonomickým vzděláním. Každý nákup analyzuje, o postupy se ale ochotně dělí se čtenáři CNN Prima NEWS. „Stánky na tržnicích u hranic ignorujte, to je past na Čechy, kteří ještě neumějí v Polsku nakupovat,“ nabádá. A nad notebookem v ostravské kavárně ukazuje, jak si on-line objednat podestýlku pro kočky, kávu, potravinové doplňky i další výrobky.
Obchodní řetězec Albert stahuje z prodeje máslo. Nemá prý vyhovující kvalitu. O stažení produktu informovala společnost na svém webu.
Jen málokde dostane zákazník k nákupu igelitku zdarma. I obchodní řetězce se totiž snaží omezit spotřebu plastů a místo igelitových tašek a mikrotenových sáčků přecházejí třeba k papírovým. Nicméně ty si musíte v obchodě koupit.
Obchodní řetězec Billa zavedl ve svých pobočkách novinku. Papírové cenovky postupně nahrazují ty digitální. Ročně tím prý zachrání více než sedm set stromů a ušetří tisíce hodin zaměstnancům, uvedla společnost na svém webu.