CNN Prima News obchodní řetězec

obchodní řetězec

Výpis příspěvků ke štítku „obchodní řetězec“

Nebezpečné sušenky s kousky kovů stahuje další obchodní řetězec. Pozor na jiný obal

Potenciálně nebezpečné čokoládové sušenky stahuje po Kauflandu také obchodní řetězec Billa. V něm se prodávají pod názvem BILLA Premium Soft Cookies with dark, milk and white chocolate. Řetězec tak reagoval na upozornění dodavatele Banketbakkerij Merba BV, že sušenky mohou obsahovat kovové předměty. Upozornění se týká výrobků o váze 210 g s datem minimální trvanlivosti do 12. prosince 2024.

Podezřelé ceny cukru. Antimonopolní úřad odhalil výrazné navýšení marží na pultech řetězců

Vyšetřovatelé Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) při mapování výroby a trhu s cukrem zjistili podezřelé zvýšení marží v obchodních řetězcích. Provedli proto čtyři místní šetření, získané materiály teprve vyhodnocují. Novinářům to ve čtvrtek sdělil místopředseda ÚOHS Kamil Nejezchleb. Šetření reagovalo na výrazný nárůst maloobchodních cen na přelomu let 2022 a 2023.

Národní srovnávač cen? Může vést i ke zdražení. Utrpí lokální potravináři, obávají se experti

Zavedením národního srovnávače cen potravin, po kterém volá ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), by utrpěli lokální potravináři. Uvedl to ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS místopředseda Zemědělského svazu ČR Jaroslav Vaňous. Agrární analytik Petr Havel navíc podotkl, že nemusí ani dojít k očekávanému zlevnění, nýbrž ke zdražení.

Firmy se mají rvát o zákazníka, míní ekonomové. Nastínili kroky vedoucí ke zlevnění potravin

Větší konkurence pomůže snížit cenu potravin, přesto ji dusíme byrokracií, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS analytička deníku Echo 24 Lenka Zlámalová a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, podle něhož vláda nepomáhá s podporou vhodné soutěže na trhu. „Není draho, jen se prudce zdražuje,“ pronesla ekonomka s tím, že Česko se řadí mezi země, kde ceny rostly nejrychlejším tempem v celé Evropské unii.

Výborný: Obchodníci se chovají nemravně a nefér, ale žádné páky na ně vlastně nemám

Potraviny by měly od ledna zlevnit, trvá si na svém ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V rozhovoru pro web CNN Prima NEWS řekl, že se snaží vyvíjet na obchodní řetězce co největší tlak, aby se promítlo snížení DPH i v koncových cenách pro zákazníky. Minulý týden si totiž ministr od obchodníků vyslechl, že potraviny zdraží i přes nižší DPH. Co s tím může vláda dělat?

Cena piva vystřelí do výšin, varuje ekonom. Snížení DPH u potravin je podružné, říká Večeřová

Pivo je jediná potravina, jejíž cena vystřelí od nového roku nahoru, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Tomáš Maier. „V případě dalších položek se jedná jen o bouři ve sklenici vody,“ dodal. Prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová označila snížení DPH u potravin o tři procentní body za „marginalitu“, která se nijak neprojeví. O „diskriminačním DPH“ v případě tvrdého alkoholu se zmínil mimo jiné i výkonný ředitel Unie výrobců a dovozců lihovin ČR Vladimír Darebník.

Skopeček: Obchodníkům je třeba provětrat tenisky. Žijete na jiné planetě, kritizoval Havlíček

Lepších cen potravin dosáhneme pouze tehdy, když stát nebude komplikovat energetickou situaci, řekl bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS a rovněž vyčetl vládě, že v tomto ohledu „žije na jiné planetě“. Za vysoké ceny potravin může podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Skopečka (ODS) inflace poptávky, za niž je naopak zodpovědný minulý kabinet, jehož součástí byl i Havlíček. Řešením je prý „provětrat tenisky obchodům“, tedy zvýšit konkurenci.

Potraviny od ledna zdraží, navzdory slibům premiéra. Zvedají se náklady, tvrdí dodavatelé

Potraviny od ledna zdraží, přestože klesne sazba DPH. Po pondělním jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) to uvedli zástupci obchodních řetězců. Dodavatelé obchodníkům oznámili, že vzhledem k rostoucím nákladům budou zvedat ceny o pět až deset procent. Výborný přitom společně s premiérem Petrem Fialou (ODS) ještě v záři slibovali, že se ceny potravin po Novém roce sníží.

Jak ušetřit a vyzrát na ceny v obchodech? Nemějte velké oči, radí ekonomové

Když se vám zboží zdá drahé, nekupujte ho. Podobné rady ekonomové dávají už roky. Celá věc však není tak přímočará, jak se na první pohled zdá. Experti spíše míní, aby lidé nenakupovali zbytečně do zásoby, ale raději porovnávali ceny napříč obchodními řetězci. Jejich zástupci pak chválí zákazníky za to, že ve srovnání s jinými roky už nevyhazují tolik potravin.

Výborný zkritizoval kvalitu polských potravin. Podle dat jsou na tom Češi mnohem hůř

Mnoho Čechů jezdí za nákupem potravin do Polska. Jak je to však s jejich bezpečností? Na kvalitu tamního zboží útočili politici v minulosti už několikrát. Tentokrát se ve vysílání CNN Prima NEWS ozval ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Podle něj bychom měli při nákupech u severních sousedů zvažovat kvalitu a bezpečnost potravin. Některá data však naopak uvádějí, že právě Česká republika by měla v této záležitostí přidat.

Česká rajčata mají mnoho výhod, v obchodech jich je ale málo. Hlídejme řetězce, říká Bendl

Česká rajčata mají lepší chuť a jsou čerstvější, tvrdí zemědělci. Přesto je Česká republika, co se týká spotřeby rajčat, soběstačná z pouhých 15 procent. Podle místopředsedy sněmovního zemědělského výboru Petra Bendla (ODS) by stát měl hlídat konkurenční prostředí. Problém je, že u nás existuje jen pár řetězců, proto je třeba dohlédnout na to, aby nezneužívaly svoji pozici, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.