reklama
CNN Prima News obchodní řetězec

obchodní řetězec

Výpis příspěvků ke štítku „obchodní řetězec“

Značkové zboží za lepší cenu? Polský obchodní řetězec otevřel v Praze první obchod

30. září 2021 20:11

Do Česka vstoupil nový maloobchodní řetězec HalfPrice (v překladu Poloviční cena). Firma z polské skupiny CCC ve čtvrtek otevřela první kamenný obchod se značkovým oblečením, obuví, hračkami a bytovými doplňky na ploše 1 800 metrů čtverečních v pražské Galerii Harfa. Expanze na českém trhu bude pokračovat v příštím roce. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

25. září 2021 15:18

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

21. června 2021 17:33

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.

Milovníci levného oblečení se dočkali. Primark zveřejnil termín otevření v Česku

2. června 2021 13:53

Irský oděvní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze, první v České republice, 17. června. Český trh se stane čtrnáctým, na kterém společnost působí. Firma tam vytvoří více než 300 pracovních míst, uvedla v tiskové zprávě. Obchod se bude rozkládat ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu, tzv. The Flow Building, který se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Kvůli pandemii koronaviru Primark zahájení provozu několikrát odložil, původně se s ním počítalo už loni v květnu.

Německo, Británie nebo Rakousko. „Ruský Lidl“ dobývá Západ. Dočká se řetězce i ČR?

15. května 2021 15:01

Ruský potravinový obchodní řetězec Mere cítí v době koronavirové pandemie a nárůstu cen vzhledem ke své diskontní cenové politice příležitost na trhu a postupně se snaží expandovat do dalších středoevropských a západoevropských zemí. Svou konkurenceschopnost zakládá na nízkých cenách. Působí již v Německu, Polsku a v řadě dalších zemí. Nově avizuje otevření prodejen v Rakousku a Velké Británii. Přijde řada i na ČR?

Řetězec po rozvolnění rozpoutal slevami šílenství. Slováci se tlačili v obřích frontách

22. dubna 2021 13:38

Známý obchodní řetězec rozpoutal po rozvolnění na Slovensku šílenství. Zákazníci kvůli slevám nedodržovali bezpečné rozestupy ani další opatření. Řetězec se brání, že dodržel všechno, co „káže zákon“, a že v provozovnách zajistil dodržování nařízení. Slovenský Úřad veřejného zdraví prosí, aby lidé opatření dodržovali a prodejci na vše dohlíželi.

Každý Čech vyhodí ročně 37 kilogramů jídla, nejčastěji prošlé potraviny a zbytky

3. prosince 2020 09:12

Nejčastějším důvodem plýtvání jídlem je, že se potravina zkazila, často jdou do koše odkrojky i zbytky jídla, vyplývá z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Podle Ley Kubíčkové z Mendelovy univerzity domácnosti nemají přesnou představu o svém hospodaření se surovinami a výrobky. Dotázané domácnosti uvedly, že ročně vyhodí 12 kilogramů potravin, skutečnost ukazuje přitom na zhruba trojnásobných 37 kilogramů.

reklama