reklama

Objednala si Uber, ale spletla si auto. Řidič studentce zasadil 120 bodných ran

Otřesný případ vraždy řeší soud v Jižní Karolíně. Studentka si objednala taxi, které ji mělo dopravit domů. Jenže si spletla auto a nastoupila k jinému řidiči. Ten ji následně zabil nožem, když jí zasadil přes sto bodných ran. Útočníkovi, proti kterému mají vyšetřovatelé dostatek důkazů, hrozí doživotí.

reklama

Incident se stal v roce 2019 ve městě Columbia. Samantha Josephsonová, 21letá studentka místní univerzity, si objednala řidiče společnosti Uber, aby ji dopravil domů. Jenže omylem nasedla do auta, které řídil Nathaniel Rowland. Jak se později ukázalo, byla to chyba osudová. Muž totiž mladou ženu ubodal k smrti.

Jak vychází najevo u právě probíhajícího soudu, napadení mladé ženy bylo velice brutální. Rowland jí podle odborníků zasadil okolo 120 bodných ran. Patolog Thomas Beaver dokonce prohlásil, že v těle Josephsonové zůstalo po útoku jen 20 mililitrů krve, normální stav je přitom okolo čtyř litrů. Z tohoto důvodu nebylo možné udělat ani běžné testy, informuje web Sky News.

Beaver také uvedl, že 120 bodných ran je přibližný počet, protože jich bylo tolik, že je nebyl schopen přesně spočítat. Většina z nich pak směřovala do hlavy, rukou, hrudi a zad oběti. Některé podle Beavera pronikly až do mozku.

Prokuratura má k dispozici dostatek důkazů proti Rowlandovi. Krev Josephsonové se našla po celém jeho autě, nůž se dvěma ostřími a čisticí prostředky zase v popelnici před domem jeho přítelkyně. Dalším důkazním materiálem je otisk nohy nalezený na zadním okénku Rowlandova auta, který patří oběti. Data z mobilního telefonu podezřelého pak ukazují, že se pohyboval v oblasti, kde bylo nalezeno tělo zavražděné studentky, což je přibližně 65 kilometrů od místa, kde byla naposledy spatřena živá.

Další soudní znalec uvedl, že DNA nalezená pod nehty Rowlanda se shoduje s genetickým materiálem Josephsonové. Obhajoba se předtím snažila poukázat na to, že si odborníci nejsou zcela jistí, jestli se Rowlandova DNA nachází na vražedné zbrani, a nenachází se ani na jiných místech, kde by se dala očekávat. Právníci obviněného také argumentují tím, že ačkoliv se na rukách oběti nacházejí zranění odpovídající tomu, že se svému vrahovi bránila, Rowland na sobě neměl během zatčení ani náznak nějakého zranění.

Trest smrti prokuratura nežádá

Motiv brutálního útoku není zcela znám, roli v něm ale zřejmě hrála loupež. Kamera na bankomatu zachytila muže, který se večer, kdy byla Josephsonová zavražděna, snažil z její kreditky vybrat hotovost. Majitel jednoho z obchodů pak označil Rowlanda za muže, který se mu za 300 dolarů snažil prodat telefon oběti, píše web The Post and Courier.

Rowlandovi v případě prokázání viny hrozí doživotní trest. V Jižní Karolíně se přitom praktikuje i trest smrti, o ten ale žaloba neusiluje. Vražda vedla ke změnám podmínek v komerční přepravě, kdy například auta takových společností musí být zřetelně označená.

Tagy:
zranění vražda doživotí řidič chyba ubodání studentka soud Uber USA Jižní Karolína Samantha Josephsonová Nathaniel Rowland

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama