Řidiči a chodci, pozor. V noci na pondělí hrozí na západě Česka náledí, varují meteorologové
obojživelníci
Výpis příspěvků ke štítku „obojživelníci“
Výstavbu cyklostezky v Hradci zablokovali obojživelníci. Rozmnožili se ve vykopaných dírách
Obojživelníci zablokovali stavbu cyklostezky v městských lesích v Hradci Králové. Přes zimu se totiž do vzniklých tůní nastěhovalo několik chráněných živočišných druhů a kvůli nim zatím práce nemůžou pokračovat. Navíc vyšlo najevo, že projektant nenechal vypracovat hydrogeologický posudek. Královéhradecká radnice teď řeší, jak bude dál postupovat.
Jako fotbalový míč s nohama. V Austrálii objevili obří ropuchu, pojmenovali ji podle Godzilly
Strážci přírodního parku na severu Austrálie našli ropuchu obrovskou vážící 2,7 kilogramu. Obojživelník, který dostal přezdívku Toadzilla podle slavného filmového monstra Godzilly a anglického výrazu pro ropuchu (toad), by mohl být největším doposud zaznamenaným zástupcem svého druhu na světě, informoval zpravodajský web BBC News.
Poblíž letiště našli „penisového hada“. Někdo se zřejmě chtěl zbavit svého mazlíčka
Obskurní beznohý obojživelník, některými hovorově označovaný jako „penisový had“, je nejnovějším invazivním druhem, který se dostal na jižní Floridu. Formálně známí jako cecíliovití pocházejí tito tvorové z Kolumbie a Venezuely, ale několik jich bylo objeveno v kanálu Tamiami poblíž mezinárodního letiště v Miami.
Boj o mokřad, kde žijí kriticky ohrožené druhy. Bude na jeho místě stát Svět záchranářů?
Místo, které kypí životem a nabízí útočiště i kriticky ohroženým druhům, vzniklo zřejmě náhodou. Lysá nad Labem, na jejímž území se mokřad nachází, teď chce pozemek prodat za symbolickou částku Středočeskému kraji za účelem vybudování komplexu Světa záchranářů. Proti tomu se ale postavila část zastupitelstva města a také ochránci přírody.
Obnova vypuštěného mokřadu na Břeclavsku jako ukázka spletité legislativy
Zatímco na jiných místech se mokřady a tůně budují, na Břeclavsku se někdo rozhodl jinak. Ze sedmihektarového mokřadu Tály u Uherčic, který vodou zásobovala Svratka a Šatava, zůstalo jen vysušené bahno. Podle ornitologů jde o následek zprovoznění starého odvodňovacího systému z 80. let. Kdo zatím stojí však není jasné.