reklama

ODS s Novotným ztrácí trpělivost. Překročil hranici, zní od šéfa strany Petra Fialy

Občanským demokratům pomalu dochází trpělivost s výroky starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Jeho slova o tom, že kdyby mohl, nařídí odstranění premiéra Andreje Babiše (ANO) i prezidenta Miloše Zemana, jsou podle předsedy strany Petra Fialy přes čáru a vedení se jimi bude zabývat. Novotný by měl přibrzdit i podle dalších členů strany.

reklama

„Kdybych byl prezident, zavolal bych Koudelku (šéf Bezpečnostní informační služby – pozn. red.) a řekl ,Babiše zastřelit‘. V zájmu České republiky je, aby Babiš umřel a Zeman umřel. Vím, že je to trochu nestandardní, ale je to v zájmu ČR,“ prohlásil Pavel Novotný v úterním rozhovoru pro Info.cz.

K tématu

Vrcholným představitelům ODS už ale pomalu s jeho veřejnými vystoupeními dochází trpělivost a chtějí mu domluvit. Není to totiž zdaleka první kontroverzní vystoupení tohoto pražského starosty. Naposledy například napsal dopis adresovaný čínskému ministrovi zahraničí, aby se Česku omluvil. Znám je i svým vulgárním vystupováním.

Fiala: Je to překročení hranice

„S takovými výroky nelze souhlasit a každý, kdo sleduje naši politiku, ví, že s podobnými výhrůžkami nemáme nic společného. Je to překročení určité hranice, považuji to za nepřijatelné a budeme se tím zabývat,“ reagoval pro CNN Prima NEWS na poslední kontroverzní slova Novotného předseda strany Petr Fiala.

Lidé jako Babiš nebo Zeman by měli být podle poslanců ODS Miroslavy Němcové a Zbyňka Stanjury poraženi ve volbách a úvahy o jejich odstranění jsou mimo realitu.

„Chci pana prezidenta i premiéra porazit ve volbách a BIS k tomu nepotřebujeme. Mělo by se s ním promluvit, aby přibrzdil. Snad si dá říct,“ doplnila Miroslava Němcová, která za ODS letos kandiduje do Senátu.

„Je to jeho vyjádření. On si za něj nese plnou zodpovědnost a já pevně věřím, že se stranou to neudělá nic, protože to není náš oficiální postoj,“ doplnil Stanjura.

K tématu

Na debatu o tom, zda by měl být Novotný vyloučen ze strany, je podle zástupců ODS ale ještě brzy. Podle Stanjury se nejedná o stejný případ jako u Václava Klause mladšího, který byl ze strany vyloučen loni na jaře.

Programově se s ODS nerozchází

„Problém s Václavem Klausem mladším byl v tom, že se programově rozešel s ODS. Pavel Novotný se programově s ODS nerozešel. Pro některé členy a voliče je u něj pouze problematická forma jeho vyjadřování. Já jsem konzervativní a pro mě je to něco, co je přes čáru,“ doplnil šéf poslanců ODS Stanjura.

Právě jeho by chtěl Novotný po sněmovních volbách, které budou za rok, na postu šéfa poslaneckého klubu vystřídat. Věří si, že ho pražská buňka napíše na kandidátku, i klidně na poslední místo, a on uspěje.

„Na kobereček“ si ho chce pozvat ale i šéf pražské ODS Tomáš Portlík. Právě ta bude muset nakonec jeho jméno na kandidátce schválit.

Promluvíme si natvrdo, říká Portlík

„Myslím, že Pavel Novotný překračuje čáru neustále a jeho křivka toho, co je schopen porušit, tak logicky musí stoupat. Je to čára, o které je potřeba si promluvit natvrdo. Určitě se s ním spojím a myslím, že jsou limity, za které se prostě nemá jít, a chci vědět, do jaké míry si toho je vědom,“ řekl CNN Prima NEWS Portlík s tím, že tato linka nejde donekonečna.

„Musíme si říct pravidla zastropování a toho, co je a není možné říct. A chci se přesně vyhnout tomu, že udělám ,bububu‘ a on se na tom poveze. Začínám z něj číst jak z křišťálové koule,“ dodal šéf pražské ODS.

Další hlavní zprávy

Vláda

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát Petr Němec podal Nejvyššímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich chování v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Informoval o tom na Twitteru. Politici se podle něj mohli dopustit maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?

PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?

  • Aktualizováno

Kvůli nepříznivému vývoji pandemie vláda přistoupila na přísnější opatření proti šíření koronaviru. Od čtvrtka 22. října od 6:00 hodin mají Češi nařízené omezení pohybu, mohou pouze do práce, na nákup, za rodinou a k lékaři. Vláda také nařídila uzavření maloobchodů a služeb. Přinášíme vám přehled toho, co je nově zakázané či omezené, včetně veškerých výjimek.

reklama
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama