reklama

ODS s Novotným ztrácí trpělivost. Překročil hranici, zní od šéfa strany Petra Fialy

Občanským demokratům pomalu dochází trpělivost s výroky starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Jeho slova o tom, že kdyby mohl, nařídí odstranění premiéra Andreje Babiše (ANO) i prezidenta Miloše Zemana, jsou podle předsedy strany Petra Fialy přes čáru a vedení se jimi bude zabývat. Novotný by měl přibrzdit i podle dalších členů strany.

reklama

„Kdybych byl prezident, zavolal bych Koudelku (šéf Bezpečnostní informační služby – pozn. red.) a řekl ,Babiše zastřelit‘. V zájmu České republiky je, aby Babiš umřel a Zeman umřel. Vím, že je to trochu nestandardní, ale je to v zájmu ČR,“ prohlásil Pavel Novotný v úterním rozhovoru pro Info.cz.

Vrcholným představitelům ODS už ale pomalu s jeho veřejnými vystoupeními dochází trpělivost a chtějí mu domluvit. Není to totiž zdaleka první kontroverzní vystoupení tohoto pražského starosty. Naposledy například napsal dopis adresovaný čínskému ministrovi zahraničí, aby se Česku omluvil. Znám je i svým vulgárním vystupováním.

Fiala: Je to překročení hranice

„S takovými výroky nelze souhlasit a každý, kdo sleduje naši politiku, ví, že s podobnými výhrůžkami nemáme nic společného. Je to překročení určité hranice, považuji to za nepřijatelné a budeme se tím zabývat,“ reagoval pro CNN Prima NEWS na poslední kontroverzní slova Novotného předseda strany Petr Fiala.

Lidé jako Babiš nebo Zeman by měli být podle poslanců ODS Miroslavy Němcové a Zbyňka Stanjury poraženi ve volbách a úvahy o jejich odstranění jsou mimo realitu.

„Chci pana prezidenta i premiéra porazit ve volbách a BIS k tomu nepotřebujeme. Mělo by se s ním promluvit, aby přibrzdil. Snad si dá říct,“ doplnila Miroslava Němcová, která za ODS letos kandiduje do Senátu.

„Je to jeho vyjádření. On si za něj nese plnou zodpovědnost a já pevně věřím, že se stranou to neudělá nic, protože to není náš oficiální postoj,“ doplnil Stanjura.

Na debatu o tom, zda by měl být Novotný vyloučen ze strany, je podle zástupců ODS ale ještě brzy. Podle Stanjury se nejedná o stejný případ jako u Václava Klause mladšího, který byl ze strany vyloučen loni na jaře.

Programově se s ODS nerozchází

„Problém s Václavem Klausem mladším byl v tom, že se programově rozešel s ODS. Pavel Novotný se programově s ODS nerozešel. Pro některé členy a voliče je u něj pouze problematická forma jeho vyjadřování. Já jsem konzervativní a pro mě je to něco, co je přes čáru,“ doplnil šéf poslanců ODS Stanjura.

Právě jeho by chtěl Novotný po sněmovních volbách, které budou za rok, na postu šéfa poslaneckého klubu vystřídat. Věří si, že ho pražská buňka napíše na kandidátku, i klidně na poslední místo, a on uspěje.

„Na kobereček“ si ho chce pozvat ale i šéf pražské ODS Tomáš Portlík. Právě ta bude muset nakonec jeho jméno na kandidátce schválit.

Promluvíme si natvrdo, říká Portlík

„Myslím, že Pavel Novotný překračuje čáru neustále a jeho křivka toho, co je schopen porušit, tak logicky musí stoupat. Je to čára, o které je potřeba si promluvit natvrdo. Určitě se s ním spojím a myslím, že jsou limity, za které se prostě nemá jít, a chci vědět, do jaké míry si toho je vědom,“ řekl CNN Prima NEWS Portlík s tím, že tato linka nejde donekonečna.

„Musíme si říct pravidla zastropování a toho, co je a není možné říct. A chci se přesně vyhnout tomu, že udělám ,bububu‘ a on se na tom poveze. Začínám z něj číst jak z křišťálové koule,“ dodal šéf pražské ODS.

Tagy:

Hlavní zprávy

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba
Partie

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Po dálnici rychlostí 150 km/h? V Česku by to nebyl problém, stát by ale zchudl
Auto

Po dálnici rychlostí 150 km/h? V Česku by to nebyl problém, stát by ale zchudl

Nová vláda Petra Fialy opět rozvířila diskusi na oblíbené téma „zvyšování rychlostního limitu na českých dálnicích“. Když pomineme samotnou diskutabilnost návrhů toužících po legální jízdě 150 km/h a více, šli by čeští zákonodárci v případě změny omezení směrem vzhůru především proti tendencím v okolních evropských zemích.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

reklama